Avalon » Publicystyka » Artykuł

Avalon Predictor #9 (15.11.2012)

W tym tygodniu będziecie mogli poczytać o Mścicielach pisanych przez Hickmana, tym razem Nowych. Oprócz tego przewidywania dotyczące dwóch miniserii sugerowanych dla dorosłych czytelników, w których główne rolę będą pełnić Deadpool oraz Punisher.


avalonpredictorlogo.jpg
Czwartek, 15 listopada 2012 Numer: 9/2012 (9)aDeadpool: Killustrated
Premiera: 23.01.2013 
Scenarzysta: Cullen Bunn
Rysownik: Matteo Lolli
Rodzaj: miniseria

Undercik: W końcu dostałem dobrego Deadpoola w zeszłym tygodniu, więc moje oczekiwania wobec tej miniserii spadły. Skoro już nie ma Waypoola (Thunderbolts nikogo nie obchodzą, przynajmniej przy takim duecie twórców), to raczej nie będę wyczekiwał na komiks o najpopularniejszym najemniku Marvela, tylko dlatego, że nie pisze go Way. Bunn jest przeciętnym scenarzystą więc fajerwerków się nie spodziewam. Natomiast pomysł na tą miniserie mnie kupił i przynajmniej do jednego numeru zajrzę.
Darth: Cullen Bunn w trybie ekspresowym wyrasta na jednego z najbardziej nielubianych przeze mnie sceanarzystów Marvela. Po jego pierwszych, średniawych projektach kolejne są coraz gorsze. Pomijam już chocby Venoma, ale że z takim Wolverine'em, Captain America and friends czy Deadpool Kills The Marvel Universe sobie nie radzi? A teraz serwuje nam (rzekomą) kontynuacje tego ostatniego, tym razem zabijając najsłynniejszą postać klasycznej literatury - Moby Dicka (jak sugeruje okłdka). Absurdalnie brzmiąca zapowiedż, słaby scenarzysta i rysownik o którym nic nie wiem. Kiepskie połączenie.
Reasumując: nie zamierzam tego ruszać. No bo po co?
palipa: Deadpool, miniseria - nie jestem fanem tego gościa. Jako członek X-Force był fajnym przerywnikiem od powagi sytuacji, ale solówki z nim mnie nie jarają. Odpuszczę sobie.
bPunisher: Nightmare
Premiera: 02.01.2013
Scenarzysta: Scott Gimple
Rysownik: Mark Texeira
Rodzaj: miniseria

Undercik: Marvel ma ostatnio tendencję do wydawania miniserii, której zeszyty ukażą się w ciągu miesiąca. Nie przeszkadza mi to za bardzo, ale od czasu 5 Ronin żadna z takowych nie zaciekawiła mnie na tyle, aby po nią sięgnąć i tak samo będzie z Punisherem.
Darth: Całkiem dobry rysownik, nieznany mi scenarzysta oraz Punisher kontra osobnik który doznał identycznej tragedii, co on przed laty. I właściwie tyle mógłbym powiedzieć o tej pozycji. Zapowiedzi mówią niewiele, ale wystarczająco, aby mieć nadzieję, że wyjdzie z tego całkiem ciekawa, albo czysto rozrywkowa miniseria, która może się dziać w (prawie) dowolnym momencie kariery Franka jako Punishera. A że Pogromca niedługo zagości w Thunderbolts, których typuje jako słabą serię, chętnie bym zobaczył jakąś w miarę porządną historyjkę z jego udziałem.
Reasumując: być może zaglądnę do tej mini, aby przypomnieć sobie starego dobrego Franka. Oczywiście mogę się rozczarować, ale jeśli mam do wyboru Waya lub Gimpleya, wolę postawić na tego nieznanego.
palipa: A tego pana fanem akurat jestem. Scenarzysta nieznany mi całkowicie, ale rysownik należy do tych, których lubię. Sumarycznie rzecz biorąc: może być ciekawie.
cNew Avengers vol. 3
Premiera:  02.01.2013
Scenarzysta: Jonathan Hickman
Rysownik:
Steve Epting
Rodzaj: ongoing


Undercik: Nie mogę się zdecydować na których Avengers Hickmana bardziej czekam, ale chyba bardziej na tych debiutujących w grudniu. Wydaje się, że New Avengers będą bardziej kameralną serią. Na starcie nie pasuje mi fakt, że zamiast nazwać tą serię Avengers: Illuminati, to nazwali ją NA. Co do składu, niby Beast wydaje się najlepszym wyborem dla Mścicieli (no bo kto? Wolverine?), mi natomiast nie pasuje. Poczekam i pewnie się przekonam do tego wyboru, jak do większości rzeczy, które pisał Hickman. Szatą graficzną się nie martwię, bo to nikt inny jak Steve Epting, więc powinno być na wysokim poziomie.
Sc0agar4k: Jonathan Hickman ma przed sobą trudne zadanie. Dostaje w swoje ręce jedną z głównych serii o Mścicielach (a w zasadzie ma ich już dwie). Trzeba przyznać, że daję mu spory kredyt zaufania. Na pierwszy ogień bierze Illuminati (w trochę zmienionym składzie) więc powinno być ciekawie.
Do pomocy będzie miał Steve'a Eptinga. Jego rysunki w The Marvels Project bardzo mi się podobały więc o szatę graficzną jestem spokojny. Jak wspominałem przy okazji Avengers vol. 5 duet twórców mi odpowiada, dlatego też z pewnością zainteresuję się również tymi przygodami Avengerów.
Hotaru: Z jakiegoś powodu mam w stosunku do tej serii jak najbardziej pozytywne oczekiwania. Hickman wie, co robi, i o ile w drugiej jego serii o Mścicielach uwzględniam możliwość fiaska, o tyle o tą jestem dziwnie spokojny. Trzymam też ksiuki za Steve'a Eptinga, który wprawdzie nie schodzi poniżej pewnego poziomu, ale który często rysuje poniżej swoich możliwości. Oby tym razem było inaczej.
Darth: Zdecydowanie jedna z bardziej interesujących serii Marvel Now. Nazwa wydaje się trochę nietrafiona, albowiem jeśli dobrze zrozumiałem zapowiedzi, będziemy mieli do czynienia z nieco zmodyfikowaną grupą Illuminati, mającą uchronić wszechświat przed zagaładą. Czyli powinniśmy dostać mniej więcej to samo, co Hickman stworzył w swym bardzo dobrym runie w F4. Cieszę się też, że do tworzenia warstwy graficznej zatrudniono Eptinga, bo to moim zdaniem jeden z lepszych rysowników Marvela, którego cenię głównie za pracę nad Captain America vol. 5 i żałowałem, że zilustrował zaledwie kilka komiksów Pierwszej Rodziny Marvela kadencji Hickmana.
Reasumując: "must read" na mojej liście, co do którego mam wiele oczekiwań. Czy jednak okaże się udanym sequelem (takim nieoficjalnym) New Avengers Illuminati, dopiero się przekonamy.
palipa: Hickman to duży plus, rysunki ujdą. Zobaczymy pierwszą historię ale z pewną dozą ostrożności i bez hura-optymizmu, aby by się nie zawieść.

W następnym numerze będziemy opisywać: Alpha, Guardians of the Galaxy vol.3, Morbius: The Living Vampire, oraz Young Avengers. Chcesz dodać coś od siebie - napisz w temacie Avalon Predictor na naszym forum. Masz duże szanse, że twoja opinia pojawi się w kolejnym numerze, który na Avalonie już za tydzień!


Redaktor prowadzący: Undercik
 Korekta: Hotaru
Redaktor techniczny: Undercik
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.