Avalon » Publicystyka » Artykuł

10 lat - najważniejsze wydarzenia cz. 2

Dokładnie 10 lat temu, jako owoc miłości viqa i ghaeza (miłości do komiksów, rzecz jasna), na świat przyszedł Avalon. Brzdąc zaczynał jako serwis o tematyce X-Men, by po kilku latach eksplodować i objąć w swe cybernetyczne objęcia znakomitą resztę uniwersum Marvela. W tym krótkim artykule przybliżymy Wam kilka najistotniejszych z punktu widzenia Redakcji wydarzeń dla Avalonu.

10 lat - najważniejszy wydarzenia w historii Avalonu cz. 2

Dokładnie 10 lat temu, jako owoc miłości viqa i ghaeza (miłości do komiksów, rzecz jasna), na świat przyszedł Avalon. Brzdąc zaczynał jako serwis o tematyce X-Men, by po kilku latach eksplodować i objąć w swe cybernetyczne objęcia znakomitą resztę uniwersum Marvela. W tym krótkim artykule przybliżymy Wam kilka najistotniejszych z punktu widzenia Redakcji wydarzeń dla Avalonu.

Patronat nad "Kolekcją Marvela"

Chociaż wcześniej wspominałem już o jednym z naszych patronatów, to nie mogę przemilczeć wydarzenia, kiedy pod nasze skrzydła wzięliśmy skierowaną na rynek DVD Kolekcję Marvel. Wydawca Media Service miał ambitny cel podbicia serc polskich widzów za pomocą ukochanych przez nich kreskówek. A ponieważ to były kreskówki Marvela, jak mogliśmy nie przyklasnąć temu pomysłowi?
Z mojej strony mogę jeszcze zdradzić, że recenzja pierwszego wydania z serialem "Incredible Hulk" powstała w szaleńczym wręcz tempie – wszystkie odcinki obejrzałem w półtora dnia, a następne pół dnia pisałem artykuł. To wszystko po to, by na Avalonie recenzja pojawiła się możliwie jak najszybciej, byście zaintrygowani nowym wydawnictwem nie musieli szukać gdzie indziej, niż na swojej ulubionej stronie o tematyce komiksowej.

iron_man_tas_04.jpg

Wywiad z Mikiem Careyem

Nieczęsto udaje się nam namówić twórców komiksów na ekskluzywne wywiady. We wrześniu 2009 roku jednak ówczesny scenarzysta X-Men: Legacy Mike Carey odwiedził Polskę promując swoje książki o Feliksie Castorze (które przy okazji gorąco polecamy) i komiks Lucifer wydany u nas przez wydawnictwo Egmont. Drżący jak osiki z podekscytowania Jaro i Spence przeprowadzili ze scenarzystą sympatyczny wywiad, co nie było takie trudne, ponieważ Carey okazał się wymarzonym rozmówcą.
Jakby tego było mało, po powrocie do domu scenarzysta napisał do swojego bloga artykuł wspominający wizytę w Polsce, w którym z imienia wspomniał naszych redaktorów i rozmowie z nimi poświęcił cały akapit!

foto.jpg

Pierwszy milion odsłon (08.04.2006)

W sobotę, ósmego kwietnia 2006 stuknął nam pierwszy milion odsłon. Lex nie omieszkał o tym poinformować w stosownym utrzymanym w tryumfalnym tonie newsie. Ta wiadomość napełniła nasze serca dumą, ale nie spoczęliśmy na laurach – redakcja rzuciła się w wir pracy, by jak najszybciej zdobyć drugi milion.
Pracowaliśmy tak ciężko i zapamiętale, że osiągnięcie tego celu przeszło niezauważone. I kolejnych milionów również, bo – bez zuchwalstwa – kolejne miliony posypały się szybko.
Teraz już chyba nikt poza Marcinem nie trzyma ręki na tym pulsie, bardziej zwracamy uwagę na Waszą aktywność na forum, w komentarzach i na Facebooku. Ale 6 lat temu... to były emocje!

Avalon Pulse

Pierwszy numer naszej cotygodniowej kolumny zadebiutował w lipcu 2007 roku. Od tego czasu forma Pulse'a nie zmieniła się zbytnio – nadal służy jednemu celowi: podsumowaniu komiksów wydanych przez Marvela we wcześniejszym tygodniu. Jesteśmy dumni, że w tworzeniu tego tygodnika biorą udział nie tylko redaktorzy, ale przede wszystkim Wy – nasi Czytelnicy.
Cotygodniowe pisanie opinii do Pulse'a to dla wielu okazja do głębszej zadumy nad właśnie przeczytanym komiksem, oraz do mniej lub bardziej zażartych dyskusji na łamach wątków "Spoilerownia" na naszym forum.
Pulse miewa też edycje specjalne, zwykle przy okazji wywiadu z jakimś twórcą (a gościliśmy komiksiarzy zarówno z naszego podwórka, jak i zza granicy), albo premiery wspieranego przez nas filmu na podstawie komiksów Marvela.

avalonpulse0.png

Twoje pierwsze odwiedziny. I te drugie

Na koniec zostawiliśmy najważniejsze. Ciebie, drogi Internauto.
Można robić serwis internetowy dla siebie, ale nie mamy wątpliwości, że bez Ciebie, Avalon nie świętowałby teraz swoich dziesiątych urodzin. Doceniamy tą pierwszą, mniej lub bardziej przypadkową, wizytę, którą nam złożyłeś. Jeszcze bardziej cieszymy się z tego, że odwiedziłeś nas po raz drugi. I trzeci. Każde Twoje kliknięcie "Lubię to", każdy napisany komentarz, każdy post na forum – nawet ten krytyczny – to dla nas jak poklepanie po plecach i sygnał, że to co robimy dzień w dzień, tydzień po tygodniu, rok po roku, jest przez Ciebie zauważone i na tyle istotne, że poświęciłeś temu swój cenny czas podczas czytania, oglądania i komentowania.
Pisząc do Ciebie użyliśmy rodzaju męskiego, bo statystki wskazują, że panowie stanowią większą część odwiedzających, ale jeśli jesteś przedstawicielką płci pięknej, to wiedz, że – pomijając równouprawnienie – każde podziękowania kierujemy do Ciebie podwójnie ;).

Dziękujemy!


Hotaru

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.