Avalon » Publicystyka » Artykuł

The M-Files #8

The M-Files – tutaj tropimy zakulisowe zagadki i ciekawostki, o których przeciętny, szary czytelnik nie wie i często nawet nie zdaje sobie sprawy z ich istnienia. Jesteśmy tu po to, by odpowiedzieć na wszystkie pytania, których nie zadajecie i odsłonić to, co ukryte. Czy wiesz, że…

The M-Files #8


The M-Files – tutaj tropimy zakulisowe zagadki i ciekawostki, o których przeciętny, szary czytelnik nie wie i często nawet nie zdaje sobie sprawy z ich istnienia. Jesteśmy tu po to, by odpowiedzieć na wszystkie pytania, których nie zadajecie i odsłonić to, co ukryte. Tematem tego odcinka będą pomysły dotyczące przeszłości bohaterów, które zostały odrzucone, bo okazały się zbyt dziwne, nawet jak na komiksy. Czy wiesz, że…

...Mystique i Destiny miały być rodzicami Nightcrawlera?

Kurt Wagner był wychowywany przez Margali Szardos, ale Chris Claremont planował pokazać, że jego prawdziwi rodzice byli kimś innym. Według Johna Byrne'a pierwszym kandydatem na ojca Nightcrawlera był Nightmare, ale edytor Roger Stern odrzucił ten pomysł. Potem Claremont zdecydował, że matką Kurta miała być Destiny, a ojcem Mystique w męskiej postaci. To też nie spodobało się przełożonym i rodziców Nightcrawlera czytelnicy poznali wiele lat później, kiedy Chris Claremont nie pisał już przygód X-Men.

...Wolverine miał być genetycznie zmutowanym rosomakiem wyglądającym jak młody człowiek?

Młodzieńczy wygląd postaci został odrzucony, kiedy Dave Cockrum pierwszy raz narysował Wolverine'a bez maski i okazało się, że wygląda on na przynajmniej dwadzieścia lat starszego niż pozostali X-Men. Jego pochodzenie natomiast to plan Claremonta, który zaczął być nawet wprowadzany w życie, kiedy w (Uncanny) X-Men #98 badania Logana wykazały, że nie jest on w pełni mutantem, a później miało się okazać, że jest zmutowanym przez High Evolutionary'ego rosomakiem. Według Cockruma pomysł został zawetowany przez samego Stana Lee i nic więcej w tym kierunku się nie wydarzyło. Przynajmniej w przypadku Wolverine'a.

...Spider-Woman na początku miała była zmutowanym genetycznie pająkiem?

Marvel, zagrożony utratą praw do pseudonimu Spider-Woman, naprędce musiał stworzyć taką postać w 1976 roku. Nie mając czasu na wymyślanie czegoś innego, Archie Goodwin użył podobnego pomysłu, który wcześniej miał być wykorzystany w historii Wolverine'a i tym razem doszło nawet do wcielenia go w życie w debiucie Jessicki Drew w Marvel Spotlight #32. Podobnie jak w przypadku Logana, nie spodobało się to szefostwu Marvela i kiedy Spider-Woman dostała własną serię, na jej łamach pokazano prawdziwą historię Jessicki, a jej wcześniejsza geneza okazała się kłamstwem wymyślonym przez Hydrę.
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.