Avalon » Publicystyka » Artykuł

Recenzja OST AC/DC Iron Man 2 - Bullet

Iron Man powrócił, a wraz z nim ciężkie gitarowe brzmienie. Ale czy na pewno mamy do czynienia z muzyką z filmu? Zapraszam do lektury.

IRON MAN GRA Z AC/DC


Album promujący film "Iron Man 2" to tak naprawdę składanka utworów zespołu AC/DC. Kompilacja będąca swoistym The Best Of AC/DC, smakowity kąsek dla koneserów starego, dobrego rocka. Przygody Blaszanego Mściciela jak najbardziej pasują do muzyki gigantów mocnego brzmienia. Ale film w tym przypadku jest tylko dodatkiem, marketingową zagrywką.

Mimo to polecam ten album wszystkim tym, którzy jeszcze nie znają ostrego grania Australijczyków. Piętnaście utworów, które znalazły się na krążku, to dyskografia obowiązkowa dla każdego młodego fana starego rocka. Do tego kawał historii obejmującej najbardziej znane utwory z 37-letniej kariery zespołu, udokumentowanej świetnym tekstem Davida Fricke z prestiżowego "Rolling Stone" i okraszona zdjęciami z filmu oraz koncertów zespołu (książeczka).

W ten sposób postać Iron Mana stała się łącznikiem pokoleniowym. Ludzie wychowani na starym MTV i AC/DC kupią ten album choćby dla młodszego brata, siostry, kuzyna itp., którzy świetną muzykę skojarzą z bohaterem komiksowym. Z kolei dla starych wyjadaczy wydawca przygotował dwa wydania ekskluzywne, w których znalazła się m.in. płyta winylowa z "kawałkami" zespołu.

Album "AC/DC / Iron Man" to nie tyle muzyka do filmu czy z filmu, ale promocja świetnego zespołu, jakim jest AC/DC. Zresztą pomysł jest trafny - wystarczy spojrzeć na niektóre tytuły utworów by stwierdzić, że panowie z AC/DC pasują do przygód Iron Mana.

Utwory:
1. Shoot To Thrill
2. Rock 'N' Roll Damnation
3. Guns For Hire
4. Cold Hearted Man
5. Back In Black
6. Thunderstruck
7. If You Want Blood (You've Got It)
8. Evil Walks
9. T.N.T.
10. Hell Ain't A Bad Place To Be
11. Have A Drink On Me
12. The Razor's Edge
13. Let There Be Rock
14. War Machine
15. Highway To HellOcena:

Ocena albumu: 4

Bullet

wydawca: Sony Music, nośnik DVD szt. 1

Iron-Man-2_AC-DC_2.jpg
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.