Avalon » Publicystyka » Artykuł

Top 5 #9: Seksualne afery Marvela

Jak w każdym wydawnictwie o wystarczającym długim okresie istnienia, także i u Marvela zdarzyło się kilka razy opublikować materiał, który wzburzył tych bardziej, a czasem i tych mniej pruderyjnych czytelników. Bywało to zamierzone, jak i całkowicie przypadkowe, tak jak ostatnia sytuacja z Michelle i Kameleonem w roli głównej. Poniżej przedstawiam moje zestawienie pięciu największych takich afer Marvela.

Top 5 #9: Seksualne afery Marvela

 

Jak w każdym wydawnictwie o wystarczającym długim okresie istnienia, także i u Marvela zdarzyło się kilka razy opublikować materiał, który wzburzył tych bardziej, a czasem i tych mniej pruderyjnych czytelników. Bywało to zamierzone, jak i całkowicie przypadkowe, tak jak ostatnia sytuacja z Michelle i Kameleonem w roli głównej. Dalej przedstawiam moje zestawienie pięciu największych takich afer Marvela.

 

 

Heroes%20for%20Hire.jpg

 

5. Okładka do 13 numeru Heroes for Hire vol. 2 przedstawiająca trzy uwięzione bohaterki i zbliżające się do nich macki. Cały obrazek wyglądał jak wyciągnięty z hardcorowego japońskiego hentaja, a nie amerykańskiego komiksu. Oczywiście fani byli w niebo wzięci.

 

 

black%20cat.JPG

4. Scena gwałtu Black Cat w "The Evil That Men Do". Podobno opóźnienia wynikające z wydania 4 numeru nie wynikały z lenistwa Kevina Smitha, ale braku zgody Marvela na tak drastyczne posunięcie. Sam scenarzysta zaprzecza, ale faktem pozostaje, że oryginalnie seria miała mieć tylko 4 numery, a dopiero potem rozrosła się do 6, przez co druga połowa wydaje się zupełnie inną historią. Jaki był prawdziwy plan Smitha pewnie się nie dowiemy, ale dodanie elementu gwałtu do przeszłości Felicji wydaje się sposobem edytorów na spełnienia zamiarów reżysera i nie podejmowania całego tematu oraz jego reperkusji dla postaci Black Cat w teraźniejszości.

 

 

pietro-wanda.JPG

3. Kazirodczy związek między Pietro a Wandą w Ultimates. Po subtelnych i dwuznacznych wskazówkach, co do prawdziwych relacji rodzeństwa Maximoff w wykonaniu Millara, Loeb typowym zwyczajem wyłożył kawę na ławę i z gracją słonia w składzie porcelany powiedział wszystkim - tak, sypiają ze sobą. Najbardziej zszokowany był oczywiście Captain America, pisany również przez Loeba.

 

 

norman-gwen.JPG

 

2. Jedna noc zapomnienia Gwen w ramionach Normana "Przelecę twoją dziewczynę" Osborna, która doczekała się również swoich konsekwencji w postaci dzieci. Fani byli oburzeni takim potraktowaniem przez scenarzystę postaci, która od trzydziestu lat była dla Petera symbolem kobiety idealnej, którą stracił przez swój brak umiejętności. Co ciekawe, w pierwotnym zamierzeniu JMS planował, aby to sam Pająk był ojcem dzieci, ale edytorzy się na to nie zgodzili, twierdząc, że zbytnio postarzałoby to tę postać. Tak samo zablokowano decyzjęStraczynskiego o wymazaniu tej historii podczas OMD, co było o tyle dziwne, że pomijając jeden przypadek, nikt do tej pory nie napisał nic nawiązującego do tej opowieści i raczej wszyscy udają, że jej nie było.

 

 

ms.%20marvel.jpg

 

1. Gwałt Ms. Marvel przez jej syna. Czyli w zasadzie również kazirodztwo. Ale od początku. W numerze 200 Avengers Carol odkrywa, że jest w ciąży. Problem tylko, że nie pamięta, kto jest ojcem dziecka. Po przyspieszonym przebiegu ciąży i porodzie, dziecko – Marcul, równie szybko dorasta i ujawnia, że jest on swoim ojcem, ale jego prawdziwym ojcem był Immortus, który już nie żyje, bo zabił się zabijając swoje przeszłe ja. Marcus pozostawiony samemu w innym wymiarze decyduje się go opuścić. Wykorzystując maszyny ojca sprowadza do siebie Ms. Marvel po czym ją zapładnia sobą samym, co pozwala mu uciec. Pomyślałby kto, że po ujawnieniu tych wszystkich machinacji Avengers, a zwłaszcza sama Carol, spuszczą juniorowi takie lanie, że wyląduje z powrotem u siebie, ale nic bardziej mylnego. Ms. Marvel decyduje się odejść ze swoim synem/kochankiem do innego wymiaru, a Mściciele życzą im powodzenia. Gdyby ta historia nie została wydana 30-lat temu reakcja Internetu byłaby z pewnością imponująca.

 

 

Na koniec bonus w postaci historii, która z pewnością znalazłaby się na pierwszym miejscu na szczęście nigdy nie powstała. W wydanym w roku 1984 komiksie Spider-Man/Power Pack #1 zostało ujawnione, że Peter, kiedy miał dwanaście lat był molestowany przez starszego chłopaka imieniem Skip Westcott. Sama historia nie może zostać uznana za aferę, ponieważ została wydana przy współpracy z National Committee for Prevention of Child Abuse. Jednakże chodzą plotki jakoby kilka lat temu powstał pomysł, aby ujawnić, że Peter był molestowany przez wujka Bena. Taka rewelacja na temat przeszłości Pająka całkowicie zmieniłaby nasze postrzeganie na jego postać oraz poczucia winy jakie czuje w stosunku do swojego wujka. Na szczęście wygląda na to, że cała idea została pogrzebana nim na dobre się rozwinęła.

 

Bertoluccio
Tak oto wygląda ranking pięciu największych afer seksualnych Marvela według Bertoluccio. Jeśli macie w tym temacie odmienne zdanie, zapraszamy do wypowiedzenia się na forum.
 
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.