Avalon » Publicystyka » Artykuł

MarWWWel kliknięcie #22: Paul Cornell, Covered, I Draw Girls

Tym razem będzie nietypowo: wszystkie trzy polecane serwisy działają w oparciu o blogi. Unikniemy jednak monotonii, bo ewolucja blogów sprawiła, że są teraz wykorzystywane do przeróżnych celów.

1%281%29.jpg


Zaczynamy klasycznie - Paul Cornell (m.in. Captain Britain and MI-13) prowadzi blog tradycyjny, na którym znajdziecie wszystko, czego chcielibyście wiedzieć o tym scenarzyście. Aktualizacje są częste i regularne: przemyślenia na temat swoich i cudzych dzieł, zapowiedzi wydawnicze oraz informacje na temat spotkań z czytelnikami - dla fanów jego twórczości to prawdziwa kopalnia wiadomości. Autor zachęca również do śledzenia jego wypowiedzi na Twitterze, który staje się coraz popularniejszy w świecie komiksowych twórców.


Bardzo oryginalny serwis, wykorzystujący blogspota, ale do zupełnie innych celów niż Paul Cornell. Założony przez Roberta Goodina opiera się na prostej zasadzie: rysownicy (przeważnie z doświadczeniem wydawniczym, ale raczej nie najpopularniejsi) przedstawiają własne wersje okładek komiksów z dużych wydawnictw. Poziom, technika, tematyka i zgodność z oryginałem waha się bardzo mocno - wszystko zależy od konkretnego rysownika. W serwisie znajdziecie linki do stron/blogów artystów, więc jeśli któraś okładka przypadnie wam do gustu, to możecie sprawdzić inne dzieła jej autora.Na koniec blog polecony przez byłego redaktora, FYLYP3Ga. Nazwa strony wiele wyjaśnia - autor tej strony potrafi rysować kobiety i na dodatek dzieli się tymi umiejętnościami z internautami. Porady krok po kroku, wraz z filmami z youtube'a, stanowią cenne źródło informacji dla wszystkich, którzy chcą poprawić swoje umiejętności rysunkowe.

Jeśli macie swoje propozycje na serwis, komiks online lub blog, który moglibyśmy opisać w kolumnie MarWWWel, piszcie śmiało na lex@marvelcomics.pl.

Lex
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.