Avalon » Publicystyka » Artykuł

MarWWWel kliknięcie #20: ComiX-Fan, Dilbert i Word Balloon

W tym odcinku MarWWWela: sentymentalny powrót do przeszłości, najlepszy biurowy komiks i coś do posłuchania.
Serwis internetowy tygodnia: ComiX-Fan

11.jpg

Tydzień temu pisałem o obecnym liderze wśród komiksowych portali - tym razem przyszła pora na niegdysiejszego lidera. Kilka lat temu seriws ComiX-Fan był najlepszym serwisem komiksowym. Szybkie newsy, dobre kontakty w Marvelu i przede wszystkim wywiady z twórcami, którzy często udzielali się na łamach tej strony. Wielu z nich (na czele z Chrisem Claremontem, który był wtedy głównym rozgrywającym, jeśli chodzi o x-tytuły) regularnie zaglądało na swoje własne podfora otworzone na ComiX-Fanie i dyskutowało z fanami. Serwis ciągle żyje, ale liczba i jakość newsów nie powala.


Komiks internetowy: Dilbert

2.jpgJeden z najpopularniejszych komiksowych pasków. Jeśli mieliście okazję pracować w biurze, zwłaszcza w dużej firmie, to pewnie dodatkowo docenicie humor tego komiksu, który trafnie opisuje korporacyjną rzeczywistość.


Blog tygodnia: Word Balloon


33.jpg


Tym razem polecamy coś dla fanów podcastów - serwis Word Balloon, w którym znajdziecie sporo wywiadów z najpopularniejszymi komiksowymi twórcami (regularnie pojawia się np. Brian Bendis). Sami również możecie mieć swój udział w wywiadach, proponując własne pytania na forum strony.


Jeśli macie swoje propozycje na serwis, komiks online lub blog, który moglibyśmy opisać w kolumnie MarWWWel, piszcie śmiało na lex@marvelcomics.pl.

Lex
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.