Avalon » Publicystyka » Artykuł

MarWWWel kliknięcie #15: Uncanny X-Men.net, Garfield i Once Upon a Geek

Dziś przyjdzie nam surfować po (chyba) najstarszym serwisie o mutantach Marvela, Garfieldzie, ale bez Garfielda i blogu dawnego geeka. Tylko czy geekiem nie zostaje się na całe życie? Po raz piętnasty klikamy w powyższy link.
Serwis Internetowy tygodnia: Uncanny X-Men.net

uncannyx-mennetsmall.jpg


Dzisiaj przyszła pora na najstarszą znaną mi stronę o mutantach Marvela. To taki o rok starszy amerykański kuzyn naszego starego Avalonu, z którym nawiązywaliśmy współpracę przy kilku okazjach. Podobnie jak i Avalon, tak i UXM.net od początku nie zmieniło zbytnio swojej formy graficznej, aczkolwiek ilość materiału zadowoli każdego malkotenta. Nie wierzycie? A co powiecie na to, że od kilku dni mogą się poszczycić ośmioma tysiącami okładek z komiksów Marvela? Mówiąc krótko, rzetelna i bardzo bogata baza danych o mutantach i nie tylko.


Komiks internetowy tygodnia: Garfield minus Garfield

garfieldsmall.jpg

Znacie rudego, tłustego i potwornie leniwego kota imieniem Garfield? Pewnie, że znacie, ale to nie o nim jest dzisiejszy komiks internetowy. Jak wskazuje sam tytuł, są to komiksy o Garfieldzie bez Garfielda. A co pozostanie w tych zabawnych historyjkach po odjęciu kota? Jego właściciel Jon Arbuckle. I to on jest głównym (jeśli nie jedynym) bohaterem zabawnych historyjek obrazkowych pod wskazanym adresem. Co prawda nie każdy z trzy-kadrowych epizodów rozbawi Was do łez, ale czasami można trafić na prawdziwe "perełki". Na plus należy również zaliczyć dosyć częste aktualizacje.


Blog tygodnia: Once Upon a Geek

onceuponageeksmall.jpg

Wpisy na tym blogu, jak pisze sam jego autor, dotyczą komiksów, seriali telewizyjnych, Doktora Who, Star Treka i ogólnie science fiction. Nie wiem, jak w kwestii pozostałych, ale wpisy dotyczące komiksów ograniczają się w większości do Aquamana i ewentualnie kilku innych postaci DC. Dlatego fanom Marvela w tym wypadku podziękujemy. Oczywiście zawsze jest szansa na jakiś nowy temat wpisów, zwłaszcza, że blog jest stosunkowo młody i jego archiwa sięgają zaledwie do marca obecnego roku. Lubicie DC i Aquamana, sprawdźcie. Nie lubicie? Też sprawdzcie, może akurat zainteresuje Was któryś z pozostałych tematów.
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.