Avalon » Publicystyka » Artykuł

MarWWWel #9: ICS, The Process i Skottie Young

W tym tygodniu prezentujemy serwis komiksowych geeków, osobisty webkomiks nominowany do nagrody Eisnera i blog znanego rysownika. Wszystkie te serwisy łączy jedno - czasami przez dziurkę od klucza, a innym razem przez otwarte drzwi, pozwalają zajrzeć do umysłów tworzących je ludzi.

ics.jpg

Serwis internetowy tygodnia: The Independent Comics Site

The Independent Comics Site jest właśnie tym, na co wskazuje jego nazwa - serwisem założonym przez grupkę komiksowych geeków, którzy postanowili się podzielić swoimi opiniami i przemyśleniami z internautami, nie dbając o to, że mogą się komuś narazić. Jeśli któremuś z redaktorów coś się nie spodoba, możecie liczyć na to, że barwnie uzasadni swoją miażdżącą opinię. Chłopaki nie tylko recenzują przeczytane przez siebie komiksy, lecz przede wszystkim zajmują się szerzej pojętą publicystyką. Artykuły wahają się od poważnych, po będące owocem potoku świadomości, nie mające żadnego sensu poza tym tkwiącym w umyśle autora. Mimo to czyta się je od początku do końca. Redakcja stara się być na bieżąco i chociaż na newsy nie stoją na pierwszym planie, to od czasu do czasu zdarza się perełka, którą przeoczyły (lub nie mogły zamieścić) większe serwisy. Strona zdecydowanie dla tych, którzy lubią czytać.


process.jpg

Komiks internetowy tygodnia: The Process (Joe Infurnari)

Kolejny goszczący w tej rubryce komiks, który nie ma nic wspólnego z Marvelem, ale cóż począć, kiedy takowych jest jak na lekarstwo? The Process to komiks autorski i już we wstępie autor zapowiada, że będzie to projekt bardzo osobisty. Jak bardzo - trudno mi stwierdzić, bo nie znam Infurnariego, lecz na pewno intymność projektu nie czyni go nieprzystępnym dla innych. Bo komiks czyta się świetnie. Autor bawi się kreską i kolorem, opowiada historię często unikając słów, przez co The Process ma specyficzny, wyjątkowy klimat. Nic dziwnego, że był w tym roku nominowany do nagród Eisnera.


skottieyoung2.jpg

Blog tygodnia: Skottie Young

Skottie Young, którego większość czytelników zna z jego pracy na okładkami Cable & Deadpool albo New X-Men Kyle'a i Yosta, jest obecny w sieci od dwóch lat. Odwiedzający jego blog nie tylko mogą liczyć na zobaczenie, nad czym artysta obecnie pracuje (a obecnie pracuje nad komiksem, który najprawdopodobniej ukaże się w styczniu - to się nazywa rysować z wyprzedzeniem), ale też poznać jego poglądy. Young pisze o swoich gustach, prezentuje prace rysowników, których podziwia, a od czasu do czasu dzieli się bardziej osobistymi myślami. Odwiedzający jego blog znajdą tu coś do pooglądania i do poczytania, a stosunkowo częste aktualizacje zachęcają do regularnych wizyt.

Jeśli macie swoje propozycje na serwis, komiks online lub blog, który moglibyśmy opisać w kolumnie MarWWWel, piszcie śmiało na foxdie@marvelcomics.pl lub dajcie znać na naszym forum.

Hotaru
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.