Avalon » Publicystyka » Artykuł

Recenzja komiksu - Trzymaj się, Sunny!

Trzymaj się, Sunny! to kontynuacja innego komiksu autorstwa rodzeństwa Jennifer L. Holm i Matthew Holm, Głowa do góry, Sunny!. W tamtym komiksie śledziliśmy losy tytułowej bohaterki, która spędziła lato ze swoim dziadkiem na Florydzie. Z dala od rodziców i rodzeństwa, dziewczynka musiała znaleźć sposób na nudę. Poznała towarzysza nowych przygód, odkryła też radość jaką można czerpać z lektury komiksów. Jednak wakacje nie trwają wiecznie. Sunny wróciła do domu, w którym jednak wiele się zmieniło.

Nastoletni brat Sunny wpadł w konflikt z prawem i by go ratować i pozwolić uświadomić sobie swoje błędy, rodzina wysłała go do prywatnej szkoły wojskowej. Sunny tęskni za bratem i tylko wyczekuje momentów, w których mogłaby do niego zadzwonić lub się z nim spotkać, chociażby na świeta. Czy jednak chłopak jest w stanie się zmienić? Poza wątkiem relacji z bratem, Sunny musi zmierzyć się także ze szkolnymi problemami. Ma jednak u swego boku przyjaciółkę, a i w sąsiedztwie wprowadza się nowa, sympatyczna osoba, która uczy ją czegoś całkiem nowego.

Książka skierowana jest do młodszych czytelników i myślę, że spodobałaby im się taka lektura. Dowodem niech będzie bestsellerowy status tej pozycji na amerykańskim rynku. Problemem może okazać się to, że akcja rozgrywa się w latach 70., ale nie jest to szczególnie mocno podkreślane. Wyjaśnienia może wymagać chyba jedynie wytłumaczenie, czym był serial "Człowiek za 6 milionów dolarów". Mimo to myślę, że młodsi czytelnicy spokojnie odnajdą się w tym świecie.

Raczej nie zachęcałbym do czytania tej pozycji jako odrębnej całości jak to było w przypadku poprzedniego tomu. Mamy tu kilka nawiązań do Głowa do góry, Sunny! i warto przeczytać je razem, bo dobrze się uzupełniają.

Mam nadzieję, że wydawnictwu Jaguar uda się wydać także trzecią część z serii, bo przygody Sunny pozwalają się rozchmurzyć i na chwilę wrócić wspomnieniami do dzieciństwa, choć nie wszystko w życiu bohaterki było takie łatwe i przyjemne. 

Wojtek "Rodzyn" Rozmus

Trzymaj się, Sunny!
Scenarzysta: Jennifer L. Holm
Ilustrator: Matthew Holm
Tłumacz: Małgorzata Kaczarowska
Wydawnictwo: Jaguar
Format:135x200 mm
Liczba stron:224
Cena z okładki: 29,99 zł

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.