Avalon » Publicystyka » Artykuł

Komiksowe waria(n)ty - 13.06.18


 
Marvel kontynuuje swoją politykę odświeżania serii, w tym numeracji, więc z nową dostawą do sprzedaży trafił Thor #1. Skoro „jedynka” to nie może zabraknąć kilku okładek. Do sklepów zawitało aż osiem wariantów. Szczerze to jakość prac jest mocno rozczarowująca, ale wybrałem dla Was dwie prace, które mimo wszystko uważam za warte polecenia. Na pierwszy ogień okładka connecting, której autorem jest Kaare Andrews. Prace tego rysownika są bardzo popularne wśród fanów DC, ponieważ regularnie tworzy on alternatywne okładki dla tego wydawnictwa. Tym razem zagościł w Marvelu, a jego praca jest dostępna w cenie 5,99$.
 
 
Drugą okładką jest incentive wariant z ratio 1:50 w wykonaniu Ribica. Ogromnie doceniam warsztat tego rysownia i chociaż praca ta nie będzie hitem wśród kolekcjonerów to umieszczam ją w tym zestawieniu. Cena, z racji ratio, to około 50$, więc nie jest tanio. Podejrzewam, że po tę pracę sięgną tylko fani Ribica, a jest szansa, że są tacy wśród Was.
 
 
Środa przyniosła premierę Marvel Two-In-One Annual #1 oraz Marvel Rising Alpha #1. Oba te zeszyty doczekały się wariantów. Two-In-One jest dostępny w wersji non-ratio w wykonaniu Pyeong Jun Parka, a Rising Alpha w wersji Stacey Lee z ratio 1:25. Obie okładki wyprzedały się w dużej ilości sklepów w USA. Nie ukrywam, że jestem tym faktem mocno zdziwiony, ale z perspektywy inwestycji stały się one ciekawymi propozycjami. O ile wariant Parka, dzień przed premierą, nadal dało się nabyć w cenie okładkowej 4,99$, tak praca Lee to wydatek aż 30$-40$ na eBay. Zainteresowanie tymi pracami jest dla mnie małą zagadką, ale podejrzewam, że Rising Alpha #1 1:25 wyprzedał się, ponieważ w numerze #0 pojawiła się nowa postać. Kolekcjonerzy „na zapas” rzucili się na następny numer w wyniku hajpu związanego z first appearance. Czy to dobra decyzja? Obserwujcie aukcje po premierze.  Co do pracy Parka to seria Zdarsky’ego jest mega popularna i w tym upatruję przyczyny wyprzedania okładki alternatywnej. Miejcie oko na te warianty.
 

 
Czymże byłby wpis bez wzmianki o Venomie. Za nam drugi numer serii Catesa, który otrzymał dwa warianty. Young Guns został stworzony przez Mike’a Del Mundo, a wariant 1:25 przez Sama Kietha. Obie okładki uważam za kozackie. Przy pozycjach tych, w wielu miejscach, znajdziecie informację o treści sold out. Praca Kietha na pewno będzie łatwo dostępna, więc nie dajcie się naciągnąć. Aktualne ceny na poziomie 30$-40$ to nieporozumienie. Jest szansa, że po premierze cena spadnie do akceptowalnego poziomu 15$-20$. 


 
Na koniec wariant Albuquerque do Star Wars: Thrawn #5 z ratio 1:25 oraz dodruk The Amazing Spider-Man #800 w wykonaniu Ramosa. Zainteresowanie Thrawn #5 jest małe, a cena oscyluje w przedziale od 15$-25$. Jako że uwielbiam Albuquerque to praca ląduje w zestawieniu. Może ktoś z Was podziela moje preferencje i dzięki temu kupi tę okładkę. Dodruk TASM #800 wyprzedał się bardzo szybko w USA. Aktualnie brak oficjalnej informacjo o tym, że 2nd printing się wyprzedał się również u dystrybutora, a już zapowiedziano kolejny dodruk. Z powodu grafiki Ramosa jest to dla mnie pozycja obowiązkowa. 


 
Po więcej informacji zapraszam na bloga Komiksowe Waria(n)ty. W tym tygodniu nie znajdziecie tam nowego wpisu, ale od przyszłego tygodnia wracam do normalnego pisania. Udanych zakupów!
 

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.