Avalon » Publicystyka » Artykuł

Recenzja komiksu - Hawkeye tom 3 L.A. Woman


Hawkeye: L.A. Woman to już trzeci tom tej serii wydany na polskim rynku dzięki wydawnictwu Egmont. To również album wyjątkowy, bo poświęcony w całości przygodom Kate Bishop, żeńskiej Hawkeye, w Los Angeles. 

Scenarzysta Matt Fraction zaprezentował bardzo dobrze napisany kryminał z młodą panią detektyw, która by rozwiązać kolejne sprawy musi nie tylko ponownie wykorzystać swoje niezwykłe umiejętności operowanie łukiem i strzałami, ale również starać się przeżyć z dnia na dzień, gdy żądna zemsty za niedawne upokorzenia Madame Masque pragnie zamienić jej życie w piekło.

Fractionowi po raz kolejny udaje się pokazać, że dzięki sprytowi i odrobinie szczęścia, a przede wszystkim dzięki śmiałym czynom, można dokonać wielu dobrych rzeczy dla osób, które tego potrzebują, nawet jeśli jest to poszukiwanie ulubionej rośliny na wymarzony ślub pary gejów, czy pomoc w spełnieniu marzenia jednej z dawnych gwiazd muzyki rozrywkowej.

Za rysunki otwierające album odpowiada Javier Pulido. Właśnie tutaj dostajemy początek wyprawy naszej bohaterki na Zachodnie Wybrzeże oraz jej pierwsze problemy, gdy już tam dociera. Może styl Pulido nie jest tak ekspresyjny, jak w dalszej części albumu, ale nie przeszkadza on w odbiorze ogólnej historii zaprezentowanej nam na kolejnych stronach.

Trzeba przyznać, że Annie Wu, odpowiedzialnej za większość rysunków w tym albumie, udaje się pokazać nie tylko zawadiackość Hawkeye ale i całą pełnię jej emocji. Rysowniczce udaje się także uchwycić klimat Los Angeles, mamy tu wiele scen walki dziejących się na ulicach, jak również w ogromnych willach czy hotelach, których niemało w tej okolicy.

Na uwagę zasługują także skromne, ale jednak dodatki: galeria okładek oraz dwie strony prezentujące szkice Javiera Pulido. Standardem polskiego wydawcy jest również kredowy papier oraz miękka okładka ze skrzydełkami.

Podsumowując, Hawkeye: L.A. Woman to bardzo fajny komiks naszpikowany różnego rodzaju szalonymi eskapadami młodej pani detektyw, która próbuje udowodnić sobie, światu, ale przede wszystkim bogatemu ojcu, iż sama potrafi poradzić sobie w życiu. Jeśli szukacie czegoś, co nie kręci się po raz kolejny wokół ratowania świata lub galaktyki przez facetów w pelerynach, to wspomniany komiks jest idealną pozycją dla Was. Po wspomniany komiks mogą sięgnąć także osoby, którym już mogło znudzić się obserwowanie kolejnych perypetii bohaterów działających na ulicach Nowego Jorku i szukają dla siebie miłej odmiany. Właśnie w tym tomie ją znajdą wraz ze sporą ilością szemranych interesów i słonecznej Kalifornii. Poza tym, to po prostu dobra kontynuacja świetnej serii.


Łukasz Świniarski

Hawkeye tom 3 L.A. Woman 
Scenariusz: Matt Fraction 
Rysunki: Javier Pulido, Annie Wu 
Tłumaczenie: Marceli Szpak 
Ilość stron: 120 
Cena: 39,99 zł

Dziękujemy wydawnictwu Egmont za egzemplarz do recenzji.


Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.