Avalon » Publicystyka » Artykuł

Komiksowe waria(n)ty - 09.05.18


Jeżeli macie dosyć Venoma to śmiało pomińcie ten wpis. Naprawdę nie robię tego specjalnie, ale czarny symbiont znowu zagości w zestawieniu nowości. Przed nami seria autorstwa nowych twórców, Donny'ego Catesa oraz Ryana Stegmana. Na okładce zagości zarówno numer jeden jak i numeracja Legacy kontynuująca poprzednią. Do sklepów trafi 7 okładek wariantowych, a ja wybrałem cztery prace, które uważam za najlepsze. Na pierwszy ogień idzie okładka Aarona Kudera z serii Young Guns. Interpretacja Kudera może się podobać, a dodatkowo dostępna jest w standardowej cenie 4,99$. 


Praca Paolo Rivery będzie oferowana jako okładka z ratio 1:25. Osobiście uważam, że wariant ten jest w czołówce najlepszych okładek z Venomem. Za cenę około 15$-25$ okładka może być Wasza. 


Venomowe warianty J. Scotta Campbella osiągają od zawsze wysokie ceny i charakteryzują się dużym ratio. Nie inaczej jest tym razem, ponieważ okładka ta to wersja 1:50 i oferowana jest w cenie nawet 80$. Osobiście „nie czuję” tej pracy, ale jest to bez wątpienia dobra inwestycja. Miejcie na nią oko. 


Kończymy temat symbionta pracą Ryana Stegmana z ratio 1:100. Wariant ten będzie virgin wersją regularnej okładki. 


W środę Deadpool doczeka się trzechsetnego numeru swoich przygód. Na okładce rocznicowego numeru nie może zabraknąć twórcy postaci, czyli Roba Liefelda. Praca artysty będzie wariantem z ratio 1:100. O jakości rysunków pana Liefelda można dyskutować godzinami, ale niezaprzeczalnie warianty w jego wykonaniu cieszą się dużą popularnością. Niestety cena na poziomie 100$-180$ skierowana jest tylko do najwierniejszych fanów i kolekcjonerów okładek z dużym ratio. 


Exiles #3 będzie bardzo ważnym numerem, ponieważ na kartach komiksu zadebiutuje Peggy Carter z alternatywnej rzeczywistości. Z racji statusu first appearance numer jest już aktualnie niedostępny w wielu sklepach w USA. Najchętniej kupowanymi okładkami jest wersja Game 1:10 oraz wariant 1:25 w wykonaniu Rodrigueza. Bez wątpienia te prace będą dobrym pomysłem na inwestycję. Jeżeli będziecie mieli możliwość nabycia tych okładek w przystępnych cenach to nie wahajcie się. 
To wszystko co dla Was wyselekcjonowałem. Nie ma tego dużo, ale powyższe pozycje mogą mocno nadszarpnąć Wasz komiksowy budżet. Jeżeli interesują Was równie inne wydawnictwa to zapraszam do odwiedzenia bloga Komiksowe Waria(n)ty. Udanych zakupów!

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.