Avalon » Publicystyka » Artykuł

Komiksowe waria(n)ty - 02.05.18

Za nami długi weekend majowy, w wraz z nim kolejna dostawa nowości z wydawnictwa Marvel. Zapraszam do zapoznania się z najciekawszymi wariantami, które ukazały się w tym tygodniu.


Marvel zafundował czytelnikom nową serię Avengers duetu Jason Aaron/Ed McGuinness. Pierwszy numer, jak to zwykle bywa, doczekał się kilku
wariantów okładkowych. Do sklepów trafiło aż sześć okładek. Wybrałem dla Was tylko jedną pozycję, którą uważam za najbardziej wartościową.
Jest nią praca w wykonaniu Esada Ribica z ratio 1:50. Konkurencja nie jest wymagająca, ale mimo tego trudno przyczepić się do pracy Ribica. Okładka ta bije na głowę bazgroły Landa oraz McGuinnessa.Seria Infinity Countdown od pierwszego numeru oferowana jest w wariancie z serii XYZ Hold Infinity. Środa była dniem premiery kolejnej okładki Granova z tej serii. Tym razem bohaterem alternatywnej okładki jest Drax, który stoi na tle ogromnego Kamienia Nieskończoności. Praca w sam raz pod premierę nowego blockbustera Marvela.Venom jest nieodłączną częścią Komisowych Waria(n)tów, więc przed Wam dwie okładki do ostatniego numeru serii Venomized. Tradycyjnie otrzymaliśmy connecting wariant w wykonaniu Marka Bagley’a oraz pracę Gerardo Sandovala z ratio 1:25. Ta druga okładka jest prawdziwym hitem wśród kolekcjonerów. Praca ta to oczywiście homage kultowej okładki McFarlane’a do Spider-Man #1. Właśnie to nawiązanie powoduje, że wariant ten, mimo niskiego ratio, sprzedawany jest w cenie od 30$ do nawet 80$. Dodatkowo wszystko wskazuje na to, że nakład jest mały, co dodatkowo zwiększa jego wartość. Pozycja obowiązkowa dla każdego fana Venoma i kolekcjonera rzadkich wariantów.I to by było na tyle. Najwidoczniej leniwa atmosfera majowego wypoczynku wpłynęła na jakość wariantów z nowej dostawy. Powyższe pozycje to zdecydowanie najciekawsze alternatywne okładki z tego tygodnia. Pamiętajcie, że liczy się jakość, a nie ilość. Udanych zakupów.

Tradycyjnie zapraszam do odwiedzenia bloga Komiksowe Waria(n)ty.

Ryba2111
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.