Avalon » Publicystyka » Artykuł

Historie Atomowe: Black Widow

Black Widow, czyli Natasza Romanoff, to jedna z najbardziej znanych kobiecych postaci z Uniwersum Marvela. I właśnie o niej, a dokładniej o jej przygodach z okresu Marvel Now! i później, opowiada dzisiejsza, ostatnia w tym roku odsłona rubryki Historie Atomowe. Wszystkie wymienione tu tomy znajdziecie w ofercie sklepu ATOM Comics.

Czarna Wdowa jest Mścicielem oraz agentką T.A.R.C.Z.Y., ale w swojej mrocznej przeszłości była także zabójczynią KGB. Właśnie dlatego na swój sposób szuka od niej odkupienia. Na jej drodze pojawia się nowy potężny złoczyńca, którego działania rozpościerają się na Paryż, Londyn czy Czarnogórę. Jej spryt, przebiegłość oraz inne umiejętności zostaną poddane próbie, gdy będzie musiała odnaleźć osobę odpowiedzialną za stworzenie chaosu i zniszczenia. Wszystko to znajdziecie w tomie zatytułowanym - BLACK WIDOW TP VOL 01 FINELY WOVEN THREAD.Kolejny tom stworzony przez scenarzystę Nathana Edmondsona rzuca Nataszę po całym świecie i stawia na jej drodze wielu znanych jej przyjaciół, sojuszników czy wrogów. Jesteśmy świadkami jej przygód wraz z Zimowym Żołnierzem na ulicach zaśnieżonej Pragi, uwięzienia na płonącej platformie wiertniczej z Crossbonesem i jego Skull Squad oraz wspólnych perypetii z Frankiem Castle. Gościnnie pojawiają się na łamach opisywanego tu tomu także Clint Barton - Hawkeye oraz X-23. Dodatkowo los rzuca naszą bohaterkę wraz z Howling Commandos na niebezpieczną misję w Afganistanie - BLACK WIDOW TP VOL 02 TIGHTLY TANGLED WEB.
Świat obrócił się przeciwko Black Widow. Jednak to wszystko po to, by dotrzeć do nowego niebezpiecznego wroga, którego debiut widzieliśmy w tomie pierwszym. Czy Wdowa będzie mogła zwrócić się do Avengers lub S.H.I.E.L.D. o pomoc? Jak daleko będzie mogła się posunąć, by nadal można było mówić, o niej, iż jest bohaterką? Ostatecznie udaje się jej stanąć do finałowej walki z Chaosem. W momencie, gdy świat staje na granicy zagłady, Natasza trafia niespodziewanie do jednego z najmroczniejszych momentów w jej życiu. Dzięki temu my jako czytelnicy mamy okazję zobaczyć jej krwawe początki. Czy dla Czarnej Wdowy istnieje jeszcze szansa na odkupienie? - BLACK WIDOW TP VOL 03 LAST DAYS.
Duet Mark Waid i Chris Samnee odpowiedzialny za bardzo dobrze przyjęty run w Daredevilu zdecydował się na stworzenie kolejnej serii. Tym razem wybór padł na Black Widow. Tym razem w życiu agentki SHIELD oraz członkini Avengers pojawia się nowy niebezpieczny przeciwnik o pseudonimie Weeping Lion, który szantażując ją kompromitującymi aktami, sprawia, iż będzie musiała się ona zwrócić przeciwko TARCZY. Do tego powraca sprawa odrodzonego Red Roomu, czyli miejsca, gdzie młoda Natasza została wyszkolona na bezwzględną zabójczynię. Dark Room, bo taką nazwę przyjęli, szkoli pod okiem okrutnej pani dyrektor jej następczynie, z którymi również naszej bohaterce przyjdzie się zmierzyć. Dodatkowo na łamach tego tomu zobaczymy gościnny występ Iron Mana - BLACK WIDOW TP VOL 01 SHIELDS MOST WANTED.
W chwili, gdy Natasza poznaje największą tajemnicę Weeping Liona będzie mogła kontrolować jego niezwykłe umiejętności. Tym samym wykorzysta go do zniszczenia reaktywowanego Red Roomu. Zanim to jednak nastąpi Romanoff będzie musiała się zmierzyć z Recluse - córką szefowej wspomnianej placówki, która by udowodnić swoją wartość, będzie musiała zabić Czarną Wdowę. Gościnie pojawi się tu również Winter Soldier - BLACK WIDOW TP VOL 02 NO MORE SECRETS.


Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.