Avalon » Publicystyka » Artykuł

Historie Atomowe: Avengers

Wśród przygód drużyny Avengers wiele jest takich historii, które znaleźć można w zestawieniach najlepszych superbohaterkich komiksów. Kilka z nich znajdziecie w dzisiejszej odsłonie Historii Atomowych przygotowanej wspólnie ze sklepem Atom Comics.
Jedną z takich najciekawszych klasycznych historii o Avengers jest The Kree-Skrull War autorstwa Roya Thomasa, gdzie Ziemia trafia w sam środek międzygalaktycznego konfliktu między dwoma tytułowymi rasami i tylko Avengers są w stanie ją ocalić. Ta opowieść jest prekursorem wieloczęściowych historii, jakie później wydał Dom Pomysłów. Jesteśmy tu świadkami nie tylko tytułowej wojny, ale także możemy tu zaobserwować ogrom kosmosu marvela. Wśród gościnnych występów zobaczyć tu możemy takie grupy i postaci jak Fantastyczną Czwórkę, S.H.I.E.L.D. czy Nicka Fury, Wszystko to w tomie AVENGERS TP KREE SKRULL WAR ALL NEW EDITION. 
Po latach wielu upokorzeń i przegranych starć, Baron Zemo postanawia zjednoczyć grupę Master of Evil, by dokonać ostatecznego zamachu na Mścicieli. Atakuje ich siedzibę, gdy tych nie ma w pobliżu, przejmuje ją w swoje posiadanie i bierze za zakładnika lokaja Jarvisa. Pełna emocji historia przepełniona jest także akcją, a jednym z pojedynków zawartych na jej kartach jest ostateczna potyczka Barona Zemo oraz Steve'a Rogersa. Na łamach zeszytów składających się na ten tom znajdziemy także Namora czy drużynę kanadyjskich superbohaterów Alpha Flight - AVENGERS EPIC COLLECTION TP UNDER SIEGE.
Między członkami Avengers nie tylko rodziły się przyjaźnie, ale również na przestrzeni lat dochodziło do wielu romansów, a nawet małżeństw. Uczucie powiązało chociażby Visiona oraz Scarlet Witch, którzy musiieli nie tylko przetrwać nieprzychylne opinie ze strony ich bliskich oraz ciągłe niebezpieczeństwa, jakie zagrażały im ze strony przeciwników Mścicieli. Para ta wprowadza się do domu na przedmieściach, by żyć normalne życie oraz bierze ślubu w Limbo. Do tego wszystkiego przewija się tu galeria wielu superłotrów jak Dormammu czy Grip Reaper - AVENGERS VISION AND SCARLET WITCH TP NEW PTG.
Po wielu latach działalności w Nowym Jorku Avengers postanawiają stworzyć drugi zespół, tym razem z bazą w słonecznej Kalifornii, w składzie którego znaleźli się Hawkeye, Mockingbird, Tigra, Wonder Man, Vision i Iron Man (James Rhodes). Grupa w pierwszych numerach swojej serii musiała zmierzyć się z Gravitonem - WEST COAST AVENGERS ASSEMBLED PREMIERE HC.
Kilku Avengersów brało udział także w pierwszym evencie w dziejach wydawnictwa Marvel, jakim była historia Secret Wars wydana w pierwszej połowie lat 80. XX wieku. To w niej bohaterowie oraz złoczyńcy Marvela zostali przeniesieni na planetę stworzoną przez Beyondera istotę o niemal boskiej mocy, by tam brać w udział pojedynu, którego zwycięzca mógł zażyczyć sobie tego, czego tylko chce. W tej rozgrywce brali udział m.in. Spider-Man, Avengers, Fantasyczna Czwórka, X-Men a także Dr Doom - MARVEL SUPER HEROES SECRET WARS TP.
Jedną z wielu przygód West Coast Avengers działających na zachodnim wybrzeżu bohaterów była ta, w której widzimy całkiem odmienionego pod względem psychicznym oraz fizycznym androida Visiona, a także próbującą się z tym faktem uporać jego żonę i matkę jego dzieci Wandę Maximoff. W zbierającym tę historie Omnibusie nie zabrakło także potyczki z Immortusem. Część wspomnianych tu zeszytów zostało napisanych i narysowanych przez legendę amerykańskiego komiksu Johna Byrne - AVENGERS BY JOHN BYRNE OMNIBUS HC
Kurt Busiek to jeden z tych twórców, który zapisał się złotymi zgłoskami w historii opowieści obrazkowych opowiadających o Avengers. To on zaprezentował czytelnikom ponadczasową, łatającą wiele fabularnych dziur w historii Mścicieli opowieść zatytułowaną Avengers Forever. To tu widzimy, jak Avengers z różnych punktów w czasie łączą swoje siły w pokonaniu zagrożenia, jakim jest Immortus, który chce zabić długoletniego pomocnika Mścicieli, Ricka Jonesa. Prowadzi to wszystko do nieoczekiwanego sojuszu z ich odwiecznym wrogiem i podróżnikiem w czasie, Kangiem Zdobywcą. Wszystko to w AVENGERS FOREVER TP.


Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.