Avalon » Publicystyka » Artykuł

Avalon Pulse - minirecenzje komiksów z 20.09.17

avalonpulse0.png

W ubiegłą środę było ciekawiej niż tydzień wcześniej, dzięki czemu w nowej odsłonie Pulse'a przeczytacie o kolejnych numerach serii All-New Guardians of the Galaxy, America i Star Wars. Tradycyjnie już prezentujemy także opinię o nowym one-shocie wychodzącym pod logo Generations.scenariusz: Gerry Duggan 
rysunki: Aaron Kuder

Rodzyn: W najnowszym numerze powracamy do głównego wątku serii, przez co Collector i Grandmaster stają naprzeciw siebie, a między nimi tkwią nasi tytułowi bohaterowie. Wiele w tym numerze się wyjaśnia, poznajemy lepiej tajemniczego mężcyznę, który stoi za pozostaniem Groota w formie dziecka, a także kilka innych szczegółów dotyczących kształtu uniwersum i kamieni nieskończoności. Choć pada tu wiele informacji, numer pozostaje płynny w lekturze i ciekawie się to wszystko czyta. Nie nuży, a wręcz przeciwnie, czuję się bardziej zainteresowany dalszym rozwojem sytuacji. Zbliżamy się bowiem powoli do wielkiego poszukiwania kamieni nieskończoności, które nastąpi za dwa numery, gdy seria powróci do swojej klasycznej nazwy i zmieni swoją numerację. Rysunkami w tym numerze zajął się Aaton Kuder, będący głównym rysownikiem serii i dobrze spisujący się również tutaj. Mamy tu też świetną okładkę, jedną z ciekawszych w tym roku. Nie jest to numer, od którego warto zacząć swoją przygodę z serią, ale na pewno wynagradza jej lekturę stałym czytelnikom.

scenariusz: Gabby Rivera
rysunki: Annie Wu, Ming Doyle Joe Quinones, Jen Bartel, Aud Kuch

Rodzyn: Pierwsza solowa seria Ms America Chavez przez pierwsze cztery numery była dość szybką, nieco zbyt przepełnioną akcją historią, nie dając bohaterom chwili na odpoczynek. Kolejne dwa numery były nieco lepsze, gdyż skupiły się na relacji bohaterki z Kate Bishop. Po części to na pewno zasługa Kelly Thompson, aktualna scenarzystka Hawkeye, która pomagała przy ich pisaniu. Najnowszy numer serii również idzie w tym kierunku, tworząc więź między Ameriką i Madrimar, nowo poznaną bohaterką, która twierdzi, że znała jej rodziców. Dla dziewczyny to bardzo drażliwy temat, a poznawanie kolejnych informacji o kobiecie wyzwala w niej mieszankę przeróżnych emocji. Ich spotkanie jest źródłem przedstawienia kilku historii z przeszłości, dotykających zarówno życia Chavez jak i jej matek. Każda z nich rysowana jest przez innego artystę, chociażby Annie Wu czy Ming Doyle, i tak jak jestem często przeciwny zapychaniu zeszytów rysunkami innych twórców niż regularni, tutaj ma to swój sens. Do tego artyści mają naprawdę ciekawe style, na równym poziomie. Całość to ciekawy przerywnik przed dalszym ciągiem historii, gdy bohaterka zmierzy się z postacią odpowiedzialną za jej ostatnie niefortunne zdarzenia. Na ten moment jestem bardziej ciekaw dalszego ciągu niż byłem na początku tej serii, więc liczę, że się nie zawiodę. 


scenariusz: G. Willow Wilson
rysunki: Paolo Villaneli  

Rodzyn: W zeszłym tygodniu brak było moich większych zachwytów nad zeszytem poświęconym dwójce Captain Marvel, tym razem, gdy mamy dwójkę Ms. Marvel, jest niestety  podobnie. Kamala przenosi się w czasie do okresu, w którym Carol Danvers jest redaktorem kobiecego czasopisma należącego do Daily Bugle. Dziewczyna zostaje wplątana w tworzenie gazety, gdy J. Jonah Jameson omyłkowo uznaje ją za nową stażystkę. Dziewczyna pomaga im, dodając świeże spojrzenie na pewne problemy. Jednak numer nie polega na siedzeniu przy stole i wymyślaniu tematów na pierwszą stronę, gdyż pojawia się pewien przeciwnik, przedstawicielka Shi'Ar, która obrała sobie Carol za swój cel. Wszystko to jest tak bardzo nijakie, nieangażujące i brakuje nawet jakiejść szczególnej nauki, jaką Kamala mogłaby od mentorki otrzymać - a to było główne założenie Generations. Rysunki w tym komiksie są porządne, kolory na szczęście stylem zgrywają się z innymi przygodami bohaterki, więc tutaj nie ma na co narzekać. Szkoda, że kolejna autorka nie sprostała zadaniu, tym bardziej, że już wcześniej udało jej się napisać interesujące spotkanie Carol i Kamali. Do końca Generations zostały dwa numery, w tym jeden wyjaśniający szczegóły dotyczące całej tej akcji.   


scenariusz: Jason Aaron
rysunki: Michael Walsh

Rodzyn: Dla rysunków Michaela Walsha sięgnę po każdy tytuł i nie pamiętam, bym się kiedykowiel zawiódł. Widząc go w świecie Gwiezdnych Wojen żałowałem tylko, że nie dane mu było zilustrować historii dłuższej niż jeden zeszyt. Do współpracy miał on Jasona Latour, który skupił swoją historię na duecie Organa/Solo. Ich dynamika została tu dobrze ukazana, a sama historia, choć dość klasycznie skonstruowana, dostarcza przyjemnej lektury. Dwójka bohaterów musi zmierzyć się tu z dwójką łowców głów oraz osobą, która ich wynajęła. To ktoś, kto został w przeszłości oszukany przez Hana i szuka zemsty za los, jaki go spotkał. Nie jest to coś wyszkukanego, to prosta historia, ale na tyle dobrze przedstawiona, że  przyjemnie się ją śledzi. Jeżeli ktoś lubi rysunki Walsha, to się nie zawiedzie, fani Gwiezdnych Wojen też powinni być usatysfakcjonowani. Nic wielkiego, ale lektura to kilka dobrze spędzonych chwil.  

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.