Avalon » Publicystyka » Artykuł

Po jakie komiksy warto sięgnąć przed Secret Empire?

Pewnie coraz częściej zaczeliście się zastanawiać, po jakie komiksy naprawdę warto sięgnąć przed pierwszym numerem nowego eventu Marvela, czyli historii zatytułowanej Secret Empire. Tekst poniżej przygotowany przez jednego z redaktorów Avalonu spróbuje Wam odpowiedzieć na to pytanie.


Już w maju czeka na czytelników oraz fanów kolejny event Marvela. Tym razem zatytułowany Secret Empire. Skupi się on na postaci Steve'a Rogersa, który okazał się być agentem Hydry.

Zanim to jednak nastąpi, warto zapoznać się z innymi tomami o przygodach tego bohatera, stworzonych przez scenarzystę Nicka Spencera. Wśród nich nie zabraknie również albumów opowiadających o Samie Wilsonie, wieloletnim przyjacielu Rogersa, który obecnie pełni również rolę Kapitana Ameryki.


Za wstęp do eventu Secret Empire wielu fanów Domu Pomysłów uważa inne wydarzenie (Avengers: Standoff), które rozegrało się, prócz kilku one-shotów, także na łamach kilku innych serii Marvela wiosną 2016 roku. To tutaj za sprawą kilkuletniej dziewczynki o imieniu Kobik Steve Rogers odzyskał swój młody wygląd, który jakiś czas temu utracił wraz z serum super żołnierza.


Historia pt. Avengers: Standoff pokazała, do czego potrafi posunąć się S.H.I.E.L.D., by rozwiązać problem superzłoczyńców. Wykorzystano do tego celu moc wymienionej już w tym tekście Kobik, która zmieniła wspomnienia łotrów, by myśleli oni, że są częścią społeczności pewnego idyllicznego miasteczka. W wydarzeniu tym prócz super złoczyńców brało także udział kilka drużyn Mścicieli. Całość tej historii wraz z tie-inami w postaci m.in. takich serii jak Captain America: Sam Wilson czy New Avengers znajdziecie w wydaniu zbiorczym pt. – Avengers Standoff HC – https://www.atomcomics.pl/pl/p/AVENGERS-STANDOFF-HC/68779
Okazuje się jednak, że Kobik nie tylko sprawiła, że Steve odzyskał młodość, ale również i u niego zmieniła wspomnienia. A wszystko to za sprawą Red Skulla, który miał na nią ogromny wpływ. Połowa serii Captain America: Steve Rogers prezentuje obecne wydarzenia, gdy Rogers udaje przed innymi superbohaterami oraz S.H.I.E.L.D., iż jest ich przyjacielem a także sojusznikiem i można na nim polegać. W drugiej połowie, rozgrywającej się w przeszłości, czytelnicy są świadkami tego, jak, kiedy i przez kogo młody Steve został wprowadzony w szeregi Hydry - CAPTAIN AMERICA STEVE ROGERS TP VOL 01 HAIL HYDRA – https://www.atomcomics.pl/pl/p/CAPTAIN-AMERICA-STEVE-ROGERS-TP-VOL-01-HAIL-HYDRA/77339
Kolejne tomy opisywanej powyżej serii rzucają nowe światło na fakt, jaką rolę w życiu Steve'a Rogersa pełnili przywódcy oraz członkowie Hydry tacy jak: Kraken, Madame Hydra, Baron Zemo czy dr Faustus. Machinacje Hydra Capa sprawiają, że Maria Hill musi zmierzyć się z wymiarem sprawiedliwości a S.H.I.E.L.D. może trafić w ręce najwyżej postawionego w jej szeregach ukrytego agenta, czyli właśnie Kapitana Ameryki. To i wiele więcej znajdziecie w tomie zatytułowanym - CAPTAIN AMERICA STEVE ROGERS TP VOL 02 TRIAL OF MARIA HILLhttps://www.atomcomics.pl/pl/p/CAPTAIN-AMERICA-STEVE-ROGERS-TP-VOL-02-TRIAL-OF-MARIA-HILL/83907


 Steve Rogers nie jest jedynym Capitanem America, który obecnie odgrywa tę rolę w komiksowym uniwersum Domu Pomysłów. Funkcję tę pełni również Sam Wilson, kiedyś bohater o pseudonimie Falcon. Dziś zaś czarnoskóry Cap – z innymi poglądami na życie oraz otaczającą go rzeczywistość niż jego wieloletni kompan Rogers.


O przygodach Sama opowiada seria pt. Captain America: Sam Wilson, podobnie jak tytuł Captain America: Steve Rogers tworzona przez scenarzystę Nicka Spencera. Jej tytułowy bohater podobnie jak jego dużo bardziej doświadczony poprzednik tworzy swoją grupę sojuszników, w skład której wchodzą: Misty Knight, D-Man oraz nowy Falcon. Razem zaczynają działać z poziomu tzw. ulicy - CAPTAIN AMERICA SAM WILSON TP VOL 01 NOT MY CAP AMERICA https://www.atomcomics.pl/pl/p/CAPTAIN-AMERICA-SAM-WILSON-TP-VOL-01-NOT-MY-CAP-AMERICA/64178


 


Również event Civil War II dotyka bezpośrednio Wilsona, który musi zdecydować, po której stronie się opowie. Czy wybierze stronę Iron Mana, czy wesprze Captain Marvel? Czy Ameryka jest gotowa na dwóch Kapitanów działających równocześnie? Na te i kilka innych pytań znajdziecie odpowiedzi w albumie CAPTAIN AMERICA SAM WILSON TP VOL 03 CIVIL WAR IIhttps://www.atomcomics.pl/pl/p/CAPTAIN-AMERICA-SAM-WILSON-TP-VOL-03-CIVIL-WAR-II/79012Wątki z obu opisywanych tu serii opowiadających o Samie oraz Rogersie staną się już niedługo częścią kolejnego wielkiego wiosennego wydarzenia, czyli wspomnianego już na początku tego tekstu Secret Empire.

Prolog do niego jakim jest bezpłatny zeszyt SECRET EMPIRE FCBD wydany w ramach inicjatywy Free Comic Book Day będzie dodawany w formie gratisu przez sklep Atom Comics do każdego zamówienia.

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.