Avalon » Publicystyka » Artykuł

Historie Atomowe: Avengers Initiative

Jeśli szukasz tytułu związanego ze szkoleniem oraz przygotowaniem młodocianych superherosów do obrony ludzkości przed różnego rodzaju zagrożeniami, to Avengers Initiative być może okazać się idealną lekturą dla Ciebie.


Jedną z wielu reperkusji eventu zatytułowanego Civil War, wydawanego na przełomie lat 2006/2007, była seria o nazwie Avengers Initiative. Moim zdaniem warta Waszej uwagi. I to właśnie jej poświęcony jest ten tekst, który ma za zadanie przekonać Was do jej zakupu.

Zacznijmy od tego, że omawiana seria składała się z łącznie z 35 zeszytów oraz kilku dodatkowych wydań, m.in. Annuali i one-shotów. Na jej łamach poznaliśmy sporo nowych postaci, których przygody potrafiły budzić zainteresowanie.

I tak na terenie Stanford, miejscu, które ucierpiało najbardziej w wyniku nieodpowiedzialnych działań superbohaterów (a dokładniej grupy New Warriors); czego byliśmy świadkami we wspomnianym już powyżej evencie Civil War; powstała baza wojskowa o nazwie Camp Hammond. Miejsce, które miało służyć do treningu oraz szkolenia wojskowego zarejestrowanych przez rząd bohaterów.

I tak w pierwszej grupie, która przybyła na miejsce, pojawili się: Cloud 9, Harball, Komodo, MVP i Trauma. Za ich przygotowanie odpowiadać mieli Yellowjacket, War Machine, Gauntlet i Justice. W trakcie trwania serii nie zabrakło na jej łamach różnych ciekawych wydarzeń, jak walka z kompanami Hulka, śmiertelna potyczka z jednym z rekrutów oraz wiele więcej.

Wszystko to znajdziecie w tomie o tytule AVENGERS INITIATIVE COMPLETE COLLECTION TP VOL 01https://www.atomcomics.pl/pl/p/AVENGERS-INITIATIVE-COMPLETE-COLLECTION-TP-VOL-01/82248


Wydarzenia z historii Secret Invasion również nie ominęły Avengers Initiative. To na jej łamach poznaliśmy wysoko postawionych w hierarchii zmiennokształtnych Skrulli, którzy infiltrowali grupy ziemskich superbohaterów. W pewnym momencie nawet ośrodek szkoleniowy Camp Hammond znalazł się w ich rękach.


Inwazja najeźdźców z kosmosu została w końcu odparta, jednak bohaterom tej serii przyszło zmierzyć się z kolejnym problem, bo jak się okazuje, nic nie trwa wiecznie. I tak czas szkolenia nieopierzonych superbohaterów dobiec musiał końca, bo bazę wojskową przejął Norman Osborn – jeden ze zwycięzców wojny ze Skrullami, któremu rząd oraz opinia publiczna dały kolejną szansę. I tak z grupą superłotrów, którym przewodził Hood, oraz będącymi pod jego rozkazami oddziałami H.A.M.M.E.R. zaczął on ustanawiać nowy porządek świata (a przynajmniej USA). Oczywiście starzy rekruci powrócili i dane im było być świadkami, a zarazem uczestnikami takich wydarzeń, jak atak Clora (klona Thora) - AVENGERS INITIATIVE PREMIERE HC VOL 04 DISASSEMBLED - https://www.atomcomics.pl/pl/p/AVENGERS-INITIATIVE-PREMIERE-HC-VOL-04-DISASSEMBLED/4997

Zaś Osborn i jego armia w postaci Hooda oraz skupionych wokół niego superłótrów zmierzyć się musieli z potęgą Nightmare'a (który okazał się ojcem Traumy – jednego z pierwszych rekrutów) na Camp Hammond: AVENGERS INITIATIVE PREMIERE HC DREAMS & NIGHTMARES
Ostatnie numery serii Avengers Initiative opowiadały o tym, jak zniknięcie Normana Osborna wraz z większością jego ludzi ze Stamford (atakował on w tym czasie w historii pt. Siege Thora oraz resztę Asgardczyków mieszkających wtedy w Oklahomie) postanowili wykorzystać drugo- i trzecioligowi superbohaterowie. Z niemałym trudem udało im się to osiągnąć. I tak seria ta dobiegła końca: SIEGE AVENGERS INITIATIVE PREMIERE HC
https://www.atomcomics.pl/pl/p/SIEGE-AVENGERS-INITIATIVE-PREMIERE-HC/6443


Warto też nadmienić, iż w sierpniu wychodzi drugi tom AVENGERS INITIATIVE COMPLETE COLLECTION, zawierający wszystko to, co zawiera się w tych ostatnich trzech tomach. Więc mam nadzieję, że będziecie zainteresowani obserwowaniem nowości sklepu Atom Comics.

Czy zatem warto zacząć swoją przygodę z tym nieco obecnie zapomnianym tytułem? Sądzę, że tak! Na pewno fani historii klasycznych Avengers znajdą tam wiele ciekawych wątków dla siebie, np. powrót postaci o pseudonimie Rage czy wiele gościnnych występów w tym Ms. Marvel (Carol Danvers) czy Iron Mana.

Więc jeśli szukasz serii na równym poziomie i jesteś otwarty na nowe postacie oraz wątki, to będzie ona idealna dla Ciebie.
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.