Avalon » Publicystyka » Artykuł

Recenzja komiksu - Superior Spider-Man tom 3 Kłopoty z głową
Różnica jakościowa między pierwszym tomem serii "Superior Spider-Man" (a właściwie bardziej Amazing Spider-Man…) a drugim była spora – pierwszy to typowy średniak, drugi - świetna, zabawna rozrywka. Której stronie jest bliżej trzeciemu tomowi przygód Otto Octaviusa w ciele Petera Parkera? Przekonacie się o tym dzięki przeczytaniu tej recenzji. 

Podobieństwo między tym i poprzednim tomem jest bardzo silne. Dostaliśmy kolejne kilka zeszytów Doctora Octopusa, psującego życie oryginalnego Pajęczaka, którego "duch" zabawnie krytykuje i ośmiesza poczynania przeciwnika. Czy to dobrze? Nie wiem. Na pewno nie, jeśli chodzi o oryginalność i o znaczne posunięcie fabuły do przodu. Natomiast lektura należała do przyjemnych i sprawnych, czytałem w napięciu do samego końca. Ciekawie się zapowiadał wątek Avengers orientujących się, że z Parkerem jest coś nie tak i chcących go wyrzucić z drużyny, ale zakończył się… głupio i nijako. Nie chcę za mocno spoilerować, ale pojawia się jeden z ważniejszych przeciwników Człowieka-Pająka i pod tym względem scenarzysta się spisał, nie mogę się doczekać, co dalej.

Opinię z początku, mówiącą o historii, można również wypowiedzieć na temat rysunków Ramosa i Stegmana. Widać tutaj dokładnie to samo, co w części drugiej. Charakterystyczną, kreskówkową, zabawną kreskę. Warstwę wizualną ponownie oceniam pozytywnie. Więc jeśli lubiłeś/-aś kadry poprzednio (a jest to kreska dość kontrowersyjna), polubisz i tym razem, jeśli jednak nie, nic się najprawdopodobniej nie zmieni. 

Jakość wydania to egmontowy standard. Miękka okładka ze skrzydełkami, solidnej jakości papier kredowy, świetna cena. Nie można nic zarzucić tłumaczeniu Piotra Cholewy (przynajmniej ja nie zauważyłem żadnych wpadek). 

Według mnie "Kłopoty z głową" to kawał przyjemnej rozrywki i poleciłbym go każdemu pytającemu o opinię. Jeśli jesteś zainteresowany kupnem tego tomu, zakładam, że musiałeś/-aś przeczytać dwa poprzednie. Więc jeśli nie podeszło wtedy, jestem prawie pewien, że nie podejdzie i teraz. 
4/5 

Radosław "Radziu" Szalek
 

Superior Spider-Man: Kłopoty z głową
Scenariusz: Dan Slott
Rysunki: Rayn Stegman, Humberto Ramos
Wydawnictwo: Egmont
Tłumaczenie: Piotr Cholewa
Liczba stron: 108
Format: 167x255 mm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Papier: kredowy
Data wydania: marzec 2016
Sugerowana cena detaliczna: 39,90 zł

Dziękujemy wydawnictwu Egmont za udostępnienie egzemplarza do recenzji.


Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.