Avalon » Publicystyka » Artykuł

Recenzja komiksu - Guardians of the Galaxy tom 2 Angela

Niespodziewany anioł zjawił się w Marvelu, a takich nie ma tam wielu. I trafił oczywiście na Strażników, kosmicznych podróżników.


Recenzowana przeze mnie wcześniej "Era Ultrona", doprowadziła do pojawienia się w uniwersum Marvela Angeli, a ponieważ stało się to w kosmosie, naturalnym porządkiem rzeczy było, by na swojej drodze spotkała Strażników Galaktyki. 

Historia tej postaci jest o tyle nietypowa, że debiutowała ona w serii Spawn wydawnictwa Image. Za jej stworzenie odpowiadają Neil Gaiman oraz Todd McFarlane. Po tym jak ten pierwszy drogą sądową nabył pełne prawa do rozporządzania Angelą i powrócił do Marvela, postanowił odsprzedać ją wydawnictwu. I gdy nadarzyła się odpowiednia okazja, została ona włączona w poczet postaci występujących w tym uniwersum. 

Strażnicy po ucieczce z więzienia Spartax nie mają chwili wytchnienia. Gamora zostaje zaatakowana przez łowcę nagród, drużyna po raz kolejny wdaje się w bójkę, a Peter Quill zastanawia się, co takiego przeżył kilka dni temu (on jako jeden z nielicznych ma świadomość rozdarcia spowodowanego wydarzeniami z "Age of Ultron", choć nie wie co to znaczy). W wir tych wydarzeń wpada również Angela, wyrwana ze swojego świata. I oczywiście dochodzi do konfrontacji ze Strażnikami. 

Brian Michael Bendis nie zwalnia tempa w kolejnym tomie przygód Guardians of the Galaxy. Akcja posuwa się do przodu, scenariusz intryguje (zwłaszcza, gdy dotyczy to postaci Angeli), wstawki humorystyczne wywołują uśmiech na twarzy. Do tego dochodzi Thanos i flotylla statków kierujących się ku Ziemi. A wszystko to okraszone pięknymi rysunkami Sary Pichelli. Szczegółowe, dynamiczne, świetne przedstawienie Angeli. Całość dopełniają jeszcze kolory nałożone przez Justina Ponsora. 

"Angela" to kolejny tom autorstwa Bendis/Pichelli. I jak to było w przypadku przygód ich historii ze świata Ultimate, tak i tutaj uzupełniają się wyśmienicie. Całość czyta się szybko, równie przyjemnie ogląda. A to i tak wstęp do "Nieskończoności". Ode mnie 5 aniołów.


Łukasz "Sc0agar4k" Kuźniarek
 

Strażnicy Galaktyki - Angela
Scenariusz: Brian Michael Bendis, Neil Gaiman
Rysunki: Sara Pichelli
Wydawnictwo: Egmont
Tłumaczenie: Paulina Braiter
Liczba stron: 96
Format: 165x235 mm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Papier: kredowy
Data wydania: styczeń 2016 
Sugerowana cena detaliczna: 39,90 zł

Dziękujemy wydawnictwu Egmont za udostępnienie egzemplarza do recenzji.


Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.