Avalon » Publicystyka » Artykuł

Living Tribunal #253 - She-Hulk vol.1 Law and Disorder / vol. 2 Disorderly Conduct

She-Hulk vol.1 Law and Disorder / vol. 2 Disorderly Conductlt253a.jpg

She-Hulk vol. 1 Law and Disorder 
Scenariusz: Charles Soule 
Rysunki: Javier Pulido, Ron Wimberly 
Cena: $15.99 
Liczba stron: 136
Zawiera: She-Hulk vol. 3 #1-6 

She-Hulk vol. 2 Disorderly Conduct 
Scenariusz: Charles Soule 
Rysunki: Javier Pulido 
Cena: $15.99 
Liczba stron: 136
Zawiera: She-Hulk vol. 3 #7-12 

Rodzyn: Sukces Marvel NOW! pozwolił wydawnictwu na kolejny krok, jakim była inicjatywa All-New Marvel NOW!. Odważniej promowała ona serie, które podobnie jak odnoszący sukcesy Hawkeye'a duetu Fraction/Aja, jako komiksy superbohaterskie były bardziej "niezależne". Najbardziej widać to na przykładzie She-Hulk Soule'a i Pulido, którzy wzorując się na przygodach Clinta Bartona stworzyli coś równie oryginalnego. 

Jennifer Walters rozpoczyna nowy rozdział w swoim życiu, gdy zostaje zmuszona do działania na własną rękę i otwarcia własnej kancelarii. Będąc jednocześnie She-Hulk, sprawy, z którymi przyjdzie jej się uporać, nie należą do najzwyklejszych. Załatwianie azylu politycznego dla syna Doktora Dooma (#3-4), obrona Steve'a Rogersa oskarżonego o morderstwo czy też przewijająca się przez całą serię sprawa "niebieskiego pliku" dotyczącego wydarzenia, o którym nikt nic nie pamięta. Jennifer zatrudnia jako asystentkę bardzo oryginalną postać, jaką jest Angie Huang, która wraz ze swoją małpką imieniem Hei Hei skrywa niejeden sekret. Pomocna okaże się także Patsy Walker, znana bardziej jako Hellcat, której umiejętności nie raz się przydadzą. W całej serii pojawia się też mnóstwo innych gościnnych występów. Hank Pym, Tigra, Shocker, a nawet Matt Murdock, który nie zawsze będzie dla Jen wsparciem - to on stanie naprzeciwko niej w procesie Steve'a Rogersa. Krótki epizod zaliczy również Howard the Duck, którego pojawienie się na drodze She-Hulk bezpośrednio łączy jej przygody z jego nową serią. lt253b.jpg

Tworząc te dwanaście zeszytów Soule udowodnił, że jego bardzo dobry run w Swamp Thing to nie jedyny stworzony przez niego komiks warty uwagi i stać go na ponadprzeciętne pisanie. Jego prawnicze wykształcenie pomaga przekonująco przedstawić pracę Jennifer w sądzie, biorąc pod uwagę, że mamy do czynienia z systemem prawniczym w takim świecie jak uniwersum Marvela. Pisane przez niego rozprawy nie są nudne, również w pozostałych sytuacjach Soule pokazuje, że umie stworzyć dobre sceny akcji, dodając do tego świetny humor. 

Na pochwałę zasługuje również cały zespół odpowiedzialny za oprawę graficzną. Javier Pulido, odpowiedzialny za większość zeszytów zawartych w tych dwóch tomach przygód She-Hulk, prezentuje bardzo oryginalny styl, z którym można było się spotkać w dwóch zeszytach przygód "Hawkeye'a" Fractiona. Z pewnością nie każdemu przypadnie on na początku do gustu, ale warto się do niego przekonać, gdyż tworzy naprawdę wiele niezwykłych kadrów. Zastępujący go w dwóch numerach Ron Wimberly jest o wiele bardziej kontrowersyjną postacią i o ile mam wrażenie, że mógł bardziej się przyłożyć do swoich rysunków, to dobrze wpasowuje się w klimat serii. Na pewno takiego pozytywnego odbioru nie byłoby bez barwnych kolorów nałożonych na szkice przez Munsta Vincente. Dopełnieniem całości są wyjątkowe okładki Kevina Wada, z których każda jest pięknym dziełem i popisem bardzo dobrych umiejętności twórcy. 

Żałuję, że dostaliśmy jedynie dwanaście numerów tej odsłony She-Hulk, chociaż Soule zapewnia, że nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i z chęcią powróci do pisania przygód Jennifer. Pozostaje mi jedynie czekać, aż na horyzoncie pojawią się jakieś konkrety w tej sprawie, a w tym czasie ponownie przeczytać ten wyjątkowy komiks, do którego naprawdę warto się przekonać. lt_4pts.png
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.