Wiadomości: Piórem w obronie mutantów - Generation M

Piórem w obronie mutantów - Generation M

2005-09-23 02:00:00 - Christoff - źródło: www.comicbookresources.com

W listopadzie mutanci otrzymają nowego bohatera. Nie będzie to jednak ktoś dysponujący niezwykłymi mocami. Sally Floyd, zwykła dziewczyna, spróbuje użyć swych talentów pisarskich, by wytłumaczyć reszcie świata co znaczy być mutantem. Będzie ona główną bohaterką czteroczęściowej miniserii Paula Jenkinsa i Ramona Bachsa "Generation M". Jenkins w telefonicznym wywiadzie dla CBR News zdradził garść szczegółów na temat tego projektu.Jak wiadomo, następstwa 'House of M' mają być dla mutantów niewesołe. Sally Floyd będzie naocznym świadkiem tych strasznych wydarzeń, co zmieni jej nastawienie do świata. Jak mówi Jenkins, będzie chciała zawrócić swoje życie na właściwe tory i opowiedzieć ludziom o tym, co naprawdę się dzieje. W przeszłości była autorką serii felietonów "Dzienniki mutantów", w których piętnowała rasistowskie postawy. Z powodów osobistych zarzuciła to zajęcie, lecz teraz zapragnie do niego powrócić.
Wg Jenkinsa 'Generation M' ma być swoistym przewodnikiem po świecie mutantów po 'House of M'. Scenarzysta nie mógł podać na razie listy homo superior, którzy pojawią się na łamach komiksu, zapowiedział jednak obecność przynajmniej jednego z X-Men, kilku innych znanych mutantów i kilku superłotrów. Pewny jest jednak udział Chambera i Jubilee, którzy pojawili się na okładkach dwóch pierwszych numerów.
Klimat 'Generation M' ma być realistyczny. Jenkins mówi, że ma zamiar przedstawić jak wyglądałaby sytuacja mutantów w świecie realnym. Czy trzymaliby się razem? Jak bycie mutantem wpływałoby na ich poczucie człowieczeństwa? Wszystko to ma być pokazane z perspektywy obserwatora, który pomiędzy zbieraniem materiałów i pisaniem prowadzi zwykłe, codzienne życie.
Scenarzysta oświadczył, że podjął się tego projektu, ponieważ Marvel chciał utrzymać go w dokładnie takim stylu, jaki mu najbardziej odpowiada. Po pracy nad 'Peter Parker: Spider Man' Jenkins uznał, że najlepiej czuje się w tworzeniu pojedynczych historii, splatających się w większy wątek, a take właśnie ma być 'Generation M'

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.