Wiadomości: Wstępne zapowiedzi wydawnictwa Egmont na 2021 rok

Wstępne zapowiedzi wydawnictwa Egmont na 2021 rok

2020-11-15 19:40:23 - Wojtek "Rodzyn" Rozmus

W trakcie 31. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier, który w tym roku wyjątkowo odbył się jako Cyber Edition, wydawnictwo Egmont zaprezentowało część tytułów, jakie w 2021 zostaną wydane w ramach Świata Komiksu. Nie zabrakło pozycji wydanych oryginalnie przez Marvel.

Początek roku 2021 to dokończenie już rozpoczętych serii z Marvel Now 2.0. O styczniowych premierach już pisaliśmy:
- Hawkeye. Kate Bishop (zbierający komplet oryginalnej serii)
- All-New Wolverine tom 5 Sieroty X (przedostatni tom serii)
- Ms. Marvel tom 8 Mekka
Kolejne tytuły z tej linii to:
- Deadpool kontra Staruszek Logan
- Doktor Strange tom 4 (zawierający dokończenie serii jak i wydarzenie "Damnation", które kontynnuje jeden z wątków "Tajnego Imperium")
- Avengers. Nie poddamy się (szesnastoczęściowa historia w jednym tomie, w którym zbierają się trzy aktualne drużyny Avengers)

Możemy spodziewać się także dokończenia serii Amazing Spider-Man. GLobalna Sieć, Potężna Thor, Deadpool i Strażnicy Galaktyki. 

Z jakiegoś powodu w prezentacji znalazła się tu okładka komiksu Wolverine & Havok. Meltdown, choć ten powstał końcem lat 90. i nie jest częścią Marvel Now. 2.0. Najpewniej jest to część linii Marvel Classic.


W 2021 Egmont zakończy wydawanie serii z linii Marvel Now. 2.0. i rozpocznie nową linię Restart Marvel (oryg. Fresh Start). Nastąpi to w drugiej połowie 2021. Na ten moment zapowiedziano sześć serii, które wystartują z #1 na okładce:
- Avengers (scen. Jason Aaron)
- Deadpool (scen. Skottie Young)
- Amazing Spider-Man (scen. Nick Spencer)
- Thor (scen. Jason Aaron - kontynuacja Potężnej Thor)
- Venom (scen. Donny Cates)
- Immortal Hulk (scen. Al Ewing)

Najmocniejszym tytułem z tego zestawu jest Immortal Hulk i to jemu polecamy się przyjrzeć w szczególności.

 

Na przełomie Marvel Now 2.0. i Restart Marvel powinniśmy jeszcze otrzymać wydarzenie jakim były Infinity Wars. Tytuł ten wynika bezpośrednio z serii Strażnicy Galaktyki do scenariusza Gerry'ego Duggana, która niedawno zadebiutowała na naszym rynku. Po trzecim tomie serii otrzymamy tom Infinity Coundtown, a następnie właściwy tom Infinity Wars.
 


W linii Marvel Classic przede wszystkim kontynuacje:
- Ultimate Spider-Man (tom 8 już w styczniu)
- Ultimate X-Men (2-3 tomy rocznie)
- Deadpool Classic
- Punisher MAX (tutaj wiemy póki co o miniserii Naked Kill)
- Realm of Kings (kontynuacja Wojny Królów)
- Daredevil: Nieustraszony! (powrót do wydarzeń sprzed pierwszego tomu do scenariusza Briana Michaela Bendisa)
Zaskakującym jest pojawienie się w zapowiedziach komiksów z serii Spider-Man Epic Collection. To kolekcja zbierająca wszystkie historie o Spider-Manie, w Stanach nie wydawana chronologicznie. Egmont sięgnie w pierwszej kolejności po historie raczej znane polskiemu czytelnikowi, czy to z serii TM-Semic czy z Wielkiej Kolekcji Komiksów Marvela. Przede wszystkim to klasyka i jedna z najlepszych historii o Spider-Manie, czyli Ostatnie Łowy Kravena. Kolejne dwa tomy to Assasin Nation i Venom. 

Kolejność na obrazku może być myląca, bo prawidłowa kolejność to:
- Amazing Spider-Man: Kraven's Last Hunt (zawierający Amazing Spider-Man #289–294, Annual #20–21, Spider-Man versus Wolverine, Spectacular Spider-Man #131–132 i Web of Spider-Man #29–32) w oryginalne jako 17 tom Epic Collection
- Amazing Spider-Man: Venom (Amazing Spider-Man #295–310, Annual #22; Spectacular Spider-Man #133; Web of Spider-Man #33) w oryginale wydany jako 18 tom Epic Collection
- Amazing Spider-Man: Assasin Nation (Amazing Spider-Man #311–325, Annual #23; Marvel Graphic Novel No. 46 - The Amazing Spider-Man: Parallel Lives) w oryginale wydany jako 19 tom Epic Collection)

Tomy z serii mają być wydawane raz na kwartał.

 

Jeżeli chodzi o świat Gwiezdnych Wojen, którego komiksowy odłam wydaje Marvel, w 2021 roku możemy spodziewać się kolejnych tomów serii Star Wars Komiks. Kolejny tom na przełomie lutego i marca. Planowane są póki co jedynie 3 tomy na przyszły rok. 

W kwietniu wystartuje nowa linia, na którą na początek składać się będą trzy serie w miękkiej okładce ze skrzydełkami, tak jak Marvel Now. Będą to: 
- Star Wars (2020)
- Star Wars: Darth Vader (2020)
- Star Wats: Bounty Hunters (2020)
Czyli najnowsze serie, jakie oferuje Marvel. Rodzi się przez to pewna pustka, bo w ramach Star Wars komiks nie otrzymaliśmy jeszcze 5 tomów serii Star Wars z 2016 roku ani 5 tomów serii o przygodach Doktor Aphry. Wedle zapowiedzi przygody Doktor Aphry mają być kontynuowane, jednak nie zapowiedziano, w jakiej formie. Oprócz wspomnianych trzech serii w 2020 roku Marvel wydał kolejną serię o przygodach Doctor Aphry, która kontynuuje wątki z poprzedniej serii. Brak wydania brakujących tomów byłby kłopotliwy. W Polsce mają pojawić się także komiksy z linii The High Republic (najwcześniej pewnie w II połowie 2021). Brak planów na integrale i wznowienia komiksów z Legend.


W 2021 roku pojawią się kolejne tomy serii Conan Barbarzyńca (już nie do scenariusza Jasona Aarona) i Conan - Miecz Barbarzyńcy. Mają być też kontynowane komiksy wydawane oryginalnie przez Dark Horse, a wznawiane przez Marvel, czyli twardookładkowe przygody Conana. Tempo: trzy tomy na dwa lata. Jeżeli chodzi o DC, warto zerknąć na blog DCManiak. W skrócie: więcej Batmana, kontynuacja serii DC Uniwersum, komiksy z linii Joe Hill Hill House, komiksy DC dla młodszych czytelników (mniejszy format, mniejsza cena), więcej komiksów Neila Gaimana, w tym wznowienia. 

Pojawią się kolejne komiksy nawiązujące do gier, w tym Wiedźmin do scenariusza Bartosza Sztybora (The Witcher Fading Memories) oraz komiksy ze świata Cyberpunk 2077 (pierwsze w okolicach marca/kwietnia) oraz Horizon Zero Down.

Kontynuacje serii Resident Alient, ze świata Czarnego Młota, Rick & Morty oraz Invincible (tu zwolnienie z uwagi na słabszą sprzedaż, do wydania zostało 3 tomy).

Usagi Yojimbo z kolejnymi tomami co kwartał (zbiorcze wznowienia) oraz z nowymi historiami wydanymi w Stanach przez IDW w kolorze.

Pojawią się komiksy ze świata Star Trek (Star Trek: Year Five - Odyssey's End, Star Trek: The Q Conflict i Star Trek: Picard.

Egmont wyda komiksy ze świata Blade Runner (integrale w twardych okładkach, jesień przyszłego roku): Blade Runner: Origins i Blade Runner 2019: Los Angeles

W świecie Hellboya kolejne przygody B.B.P.O. a także start serii o Abe'ie Sapienie.

Kolejne tomy Thorgala, Młodego Thorala, Skargi Utraconych Ziem, Gwiezdnego Zamku, W poszukiwaniu Ptaka Czasu, Corto Maltese, Papieży w historii, Czwórka z Baker Street, OKP Dolores, Trolle z Troy, Dorwać Ramireza i komiksów na podstawie prozy Agathy Christie. Wznowienie Yansa. Młodość Blueberry'ego w wersji integralnej.

Wznowienie serii Armada w formie integrali - 4w1. 

Kolejne komiksy z konkursu im. Janusza Christy (Pipapidula, Niesamowity Szerlok Worms) oraz kolejny tom Kajko i Kokosz - Nowe Przygody. Nowa seria we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego - Bazyliszki.

Komiksowe adaptacje filmów Disney'a - na początek: Śpiąca królewna, Iniemamocni i Król Lew. Kolejne tomy Kaczogrodu od Dona Rosy i Carla Barksa. Nowa kolekcja w miejsce Dona Rosy w 2022 roku. Komiksy z Myszką Miki wydawane przez Glenat (pierwsze trzy tomy jesienią 2021.

Kolejne tomy z serii Smerfy, Smerfy i wioska dziewczyn oraz nowa seria Smerfy i świat emocji. Nowy album Asterkisa, kontynuacja Yakariego i Lucky Lucka (oraz seria Kid Lucky).
Kolejne tomy Sisters, Enoli Holmes, Cliftona, Minecraft, Pamiętników Wisienki, Iznoguda i Garfielda. Nowa seria Małe mity. 
Wznowienie W.I.T.C.H. w formie integrali.
Kolejne tomy Studia Tańca, Ernest i Rebeka oraz Kasia i jej kot.
Nowa seria twardookładkowych komiksów a tam Les soeurs Grémillet, Norrsken i La boîte à musique.
Nowa seria Naukowcy (przełom marca i kwietnia 2021 roku): Einstein, Darwin, Marie Curie, Aristoteles.
Muminki: w trybie kwartalnym, tomy po 250 stron na żółtym papierze.

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.