Wiadomości: Prawa do Iron Fista znów w Marvel Studios?

Prawa do Iron Fista znów w Marvel Studios?

2020-10-17 09:11:54 - Wojtek "Rodzyn" Rozmus

Najpewniejsze w tej kwestii źródło, jakim jest Variety, podawało, że prawa do postaci z Netflixverse powrócą do Marvel Studios dwa lata od dnia kasacji. Sprawiało to do tej pory tę trudność, że Marvel Studios nie może wykorzystać żadnej z tych postaci w swoich produkcjach nim nie minie odpowiednia data. Pierwszym, który dobił do dwuletniej przerwy, jest Iron Fist.

Nastąpiło to 12 października. Marvel może teraz wykorzystać Danny'ego Randa czy Collen Wing, zarówno integrując bohaterów ze swoim uniwersum lub tworząc własne wersje.

Najlepszą okazją do wprowadzenia tych bohaterów dla Marvel Studios byłby film o Shang-Chi, do którego trwają zdjęcia. W filmie ma pojawić się wielki turniej, więc udział chociażby Collen Wing w nim byłby miłym dla fanów wydarzeniem.

Co do pozostałych Defenders, Luke Cage dołączy do Danny'ego Randa już za cztery dni, 19 października (choć należy pamiętać, że bohater pojawił się także w ostatnim sezonie Jessiki Jones). Odblokowałoby to tym samym możliwość np. ich wspólnego udziału w produkcji Heroes for Hire - co jak co, ale dwójka ta miała dobrą chemię między sobą w tej wersji.

Następny na liście jest Daredevil, który do Marvel Studios ma wrócić 29 listopada 2020 - tym samym odblokowałaby się możliwość udziału postaci w filmie o Spider-Manie, na którą wielu liczyło (choć liczba postaci, które mają się tam pojawić już jest długa).

Punishera i Jessiki Jones można spodziewać się w produkcjach Marvel Studios dopiero po 21 lutym 2021.

Należy pamiętać, że to wciąż nie są oficjalne informacje i należy czekać pewnie do połowy 2021, nim poznamy pełne informacje w tej kwestii. Może się okazać, że dopiero dwa lata po ostatniej produkcji z postaciami Marvela, Netflix stracił prawa do nich wszystkich.

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.