Wiadomości: Premiera: Star Wars. Thrawn. Zdrada

Premiera: Star Wars. Thrawn. Zdrada

2020-10-14 22:29:46 - Informacja prasowa

Nakładem wydawnictwa Uroboros o sprzedaży trafił kolejny tom serii o Thrawnie autorstwa Timothy'ego Zahna zatytułowany "Star Wars. Thrawn. Zdrada".W tej niesamowitej powieści z uniwersum Gwiezdnych Wojen, która wyszła spod pióra autora bestsellerów Timothy’ego Zahna, wielki admirał Thrawn staje przed ostateczną próbą: musi udowodnić swoją lojalność wobec Imperium. „Jeśli zdecyduję się służyć Imperium, będziesz miał moją lojalność” – taką obietnicę złożył Imperatorowi Palpatine’owi wielki admirał Thrawn podczas ich pierwszego spotkania. 

Od tamtej pory Thrawn stał się jednym z najskuteczniejszych narzędzi Imperium, ścigającym jego wrogów na najdalszych nawet obrzeżach znanej galaktyki. Chociaż jednak wielki admirał jest jedną z jego najskuteczniejszych broni, Imperator nie przestaje marzyć o czymś znacznie bardziej niszczycielskim.

Teraz, gdy jego program produkcji TIE Defenderów zostaje wstrzymany na rzecz utrzymywanego w sekrecie projektu budowy Gwiazdy Śmierci dyrektora Krennica, dociera do niego, że potęgę w Imperium mierzy się czymś więcej niż tylko biegłością w sztuce wojskowości czy skutecznością taktyki. Nawet najtęższy umysł nie może konkurować ze zdolnością do unicestwiania całych planet. 

A podczas gdy Thrawn robi, co w jego mocy, by zagwarantować sobie stabilne miejsce w imperialnej hierarchii, jego były asystent, Eli Vanto powraca, przynosząc głęboko niepokojące wieści dotyczące ojczyzny Chissa. Geniusz strategiczny Thrawna musi tym razem pomóc mu dokonać wyjątkowo trudnego wyboru: dochować wierności Dynastii Chissów… czy pozostać lojalnym wobec Imperium, któremu poprzysiągł służyć. Nawet, jeśli podjęcie właściwej decyzji oznacza zdradę.

O autorze:

Timothy Zahn to autor ponad czterdziestu powieści i niemal dziewięćdziesięciu opowiadań. W 1984 roku zdobył Hugo Award za opowiadanie Cascade Point. Największą popularnością cieszą się jego powieści z serii Star Wars (Trylogia Thrawna: Dziedzic Imperium, Ciemna strona Mocy, Ostatni rozkaz, dylogia Ręka Thrawna: Widmo przeszłości, Wizja przyszłości, oraz Rozbitkowie z Nirauan, Poza galaktykę, Posłuszeństwo, Ręka sprawiedliwości, Skok Millenium). Spod jego pióra wyszły serie Kobra i Zdobywcy. Książki Zahna sprzedały się w liczbie ponad czterech milionów egzemplarzy na świecie. Pisarz jest fizykiem z wykształcenia. Mieszka z rodziną w Oregonie.  Zapraszamy na  facebook.com/TimothyZahn


Tytuł: Star Wars. Thrawn. Zdrada
Autor: Timothy Zahn
Wydawca: Uroboros
Tłumaczenie: Anna Hikiert
ISBN: 978-83-280-7863-5
Oprawa:  miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 320
Wydanie: 1
Data premiery: 14.10. 2020 r.Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.