Wiadomości: Plany Łukasza Kowalczuka na koniec 2019 i początek 2020 rok [MFKiG 2019]

Plany Łukasza Kowalczuka na koniec 2019 i początek 2020 rok [MFKiG 2019]

2019-10-02 07:45:54 - Rodzyn - źródło: lukaszkowalczuk.com

W ten weekend na MFKiG Łukasz Kowalczuk zapowiedział, jakie projekty jego autorstwa będą miały swoją premierę w nadchodzących miesiącach. Jest na co czekać?

Już 6 listopada nakładem kanadyjskiego wydawnictwa Renegade Arts ukaże się GWAR: Enormogantic Fail. To różne historie z uniwersum GWAR opowiedziane przez różnych twórców, w tym 10 stron od Łukasza Kowalczyka. Komiks można zamawiać w ATOM Comics.

Druga część Prison Pit pojawi się najpewniej w pierwszym kwartale 2020, a trzecia prawdopodobnie przed końcem 2020. Cytując Kowalczuka, który tłumaczy komiks dla Słowobraz do imprintu Łukasz Kowalczuk Przedstawia: Jeśli uważacie pierwszy tom za chore gówno, to przygotujcie się na jeszcze bardziej pokręcone klimaty.

W nowym amerykańskim wydawnictwie wraz z Roelem Torresem Kowalczuk wyda Frankenrocker & the Jailbait Punks. Będzie to czteroczęściowa miniseria, w której za całą stronę wizualną odpowiada właśnie Kowalczuk. O czym jest komiks? Frankenrocker i jego ekipa walczą z Reptilianami, którzy zaatakowali planetę Szarych Ludków. Będzie dużo muzyki, przemocy i wielkie roboty. Całość będzie gotowa w 2020 roku, może pojawi się też w Polsce.

Nakładem Wydawnictwa 23 pojawi się Rotmistrz Polonia, współtworzony przez Kowalczuka i Łukasza Godlewskiego. Kim jest Rotmistrz, dowiecie się pod tym linkiem. Komiks ma zostać odświeżony a liternictwem i składem zajmie się Robert Sienicki. Premiera najpewniej na Rumia Comic Con 3. Festiwal odbędzie się 7 marca 2020 roku w Stacji Kultura. Już wkrótce poznamy wystawców, premiery i szczegóły warsztatów. 


W ramach ŁPK ukaże się gra fabularna Terra Incognita. Rzecz jest oparta o zasady Fajerbola autorstwa Łukasza Kołodzieja (jednego z gości RCC3). Edycja zawierać będzie podstawkę, dodatki, przygodę – wszystko uzupełnione, zredagowane i ułożone w czytelny sposób. Do tego ekran Mistrza Gry. Wszystko w pulpowych klimatach, a wcielamy się w bohaterów walczących o przetrwanie na wyspie. Przewidywana premiera: Rumia Comic Con 3.

Wraz z Zavką Kowalczuk pracuje nad Innsmouth Cop. Zbiórka na wydanie komiksu zostanie przeprowadzona przez wydawnictwo, można spodziewać się dodatków dla wspierających. Tutaj nieco więcej o projekcie.

Wraz z Chancem Priestem wydany zostanie Eagle 8. Co w środku? Bomby atomowe, wielkie łodzie podwodne, nazi-gobliny, wulkany, dżungle, akcja, akcja i akcja. Przewidywana premiera pierwszego zeszytu: Zolocon 2020.

Zdaniem twórcy najambitniejszym projektem będzie Slimeverse, antologia, którą twórca chce uczcić dziesięciolecie komiksowej pracy. Zaangażowanych jest w projekt 30 polskich autorów. Komiks zostanie wydany dziki zbiórce, podobnie jak Innsmouth Cop.


Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.