Wiadomości: Zapowiedzi wydawnictwa Egmont na listopad 2019

Zapowiedzi wydawnictwa Egmont na listopad 2019

2019-09-09 07:17:53 - źródło: Egmont.pl

Listopad to premiera kolejnych tomów serii Ultimate Spider-Man i Punisher MAX w ramach klasyków Marvela, a także kolejnych części All-New Wolverine, Hawkeye i Amazing Spider-Man, który będzie wyjątkowo powiększony w związku z premierą Spisku Klonów. W serii adaptacji filmowych Gwiezdnych Wojen zadebiutuje Ostatni Jedi. I choć to nie Marvel, to mocno czekamy na premierę Mighty Morphin Power Rangers: Rok Pierwszy, której to serii poświęcaliśmy kolumnę It's Morphin Time w ciągu ostatniego roku.

ULTIMATE SPIDER-MAN. TOM 5

Zielony Goblin, Electro, Doktor Octopus, Sandman, Kraven Łowca – pięciu najgroźniejszych wrogów Spider-Mana połączyło siły. Czy Pająk i drużyna Ultimates wystarczą, żeby powstrzymać tych geniuszy zła, zanim ich rządy terroru rozleją się na cały świat? Nieco później studio filmowe zaczyna produkcję przeboju kinowego o Spider-Manie. Peter Parker będzie musiał wpaść na plan, żeby powiedzieć producentom, co o tym myśli. Ale nie tylko Pajączek ma własne zdanie o tym filmie. Doktor Octopus zamierza przerwać zdjęcia, jeśli nie będzie mieć ostatniego zdania w kwestii produkcji. Spider-Man i Doktor Octopus stoczą walkę, którą nagrają kamery! 

Autorem scenariusza jest Brian Michael Bendis (Daredevil: Nieustraszony!), a rysunki stworzyli Mark Bagley (Grzech pierworodny: Hulk kontra Iron Man) i Trevor Hairsine (Sędzia Dredd, Kapitan Ameryka). 

Scenarzysta: Brian Michael Bendis
Ilustrator: Mark Bagley, Trevor Hairsine
Tłumacz: Marek Starosta
Typ oprawy: twarda
Data premiery: 13.11.2019
Liczba stron: 360
Cena z okładki: 99,99 zł

AMAZING SPIDER-MAN TOM 5. SPISEK KLONÓW

W czasie swojej kariery Spider-Mana Peter Parker przeżył niejedną straszliwą stratę: żegnał bliskich, przyjaciół, a nawet wrogów. Ale co zrobi, kiedy ci, których niegdyś opłakiwał, powrócą z zaświatów? Już wkrótce ponownie ujrzy ukochane twarze, których nie spodziewał się już kiedykolwiek zobaczyć. A także śmiertelnych wrogów, którzy – jak miał nadzieję – pozostaną martwi. Mózgiem stojącym za owymi wskrzeszeniami jest przeciwnik, który kiedyś sklonował Spider-Mana: maniakalny Jackal! Mając u boku uwikłanych w tę intrygę sojuszników: Silk, Scarlet Spidera i Prowlera, Spidey stawi czoła jednej z najbardziej bolesnych chwil w swoim życiu. Jeśli Szakal pokona śmierć, czy życie pozostanie takie samo? 

Autorami scenariusza są Dan Slott, Christos Gage, Peter David, Robbie Thompson i Sean Ryan, a rysunki stworzyli Jim Cheung, Cory T. Smith, Ron Frenz, Giuseppe Camuncoli, Mark Bagley, Irene Strychalski, Jamal Campbell i Stuart Immonen. 

Scenarzysta: Dan Slott, Christos Gage, Peter David, Robbie Thompson, Sean Ryan
Ilustrator: Stuart Immonen, Giuseppe Camuncoli, Jim Cheung, Mark Bagley, Jamal Campbell, Cory T. Smith, Ron Frenz, Irene Strychalski
Tłumacz: Bartosz Czartoryski
Typ oprawy: miękka ze skrzydełkami
Data premiery: 20.11.2019
Cena z okładki: 89,99 zł
Liczba stron: 468

HAWKEYE TOM 2. TROJE

Clint Barton i Kate Bishop mają ze sobą na pieńku. Poprzednia misja dla agencji SHIELD zakończyła się fiaskiem, a uratowane z tajnej bazy Hydry dzieci o nadludzkich zdolnościach przepadły. Jednak sytuację, w której zawiodło dwóch Hawkeye’ów, może jeszcze uratować trzeci. Czy po wszystkim, co przeszli, Kate, Clint i jego brat Barney zdołają zaufać sobie na tyle, by naprawić błędy, które omal nie zniszczyły ich drużyny? 
Scenariusz tego tomu napisał Jeff Lemire – laureat Nagrody Eisnera, twórca powieści graficznej Łasuch oraz serii Czarny Młot, Staruszek Logan i Extraordinary X-Men. Rysunki stworzył Ramón Pérez, znany m.in. z obsypanej nagrodami Piaskowej opowieści. 

Scenarzysta: Jeff Lemire
Ilustrator: Ramon Pérez
Tłumacz: Marceli Szpak
Typ oprawy: miękka ze skrzydełkami
Data premiery: 20.11.2019
Liczba stron: 132
Cena z okładki: 39,99 zł
ALL-NEW WOLVERINE TOM 3. WRÓG PUBLICZNY II

Laura Kinney walczyła zaciekle, żeby uciec od przeszłości i stać się kimś więcej niż zabójczynią. Jednak jej oprawcy znaleźli sposób, by odzyskać nad nią kontrolę, i zmusili ją do strasznego czynu. Ścigana przez rządowych agentów Wolverine musi teraz zawrzeć niepewny sojusz z piratami i odwiedzić Madripoor. To w tym raju dla przestępców dostanie szansę, żeby odzyskać wolność... albo pożegna się z nią na zawsze. Scenariusz tego tomu napisał Tom Taylor (Star Wars, Superior Iron Man, Teczka), a rysunki stworzyli: Djibril Morissette-Phan (The Ultimates), Marcio Takara (Batman: Detective Comics) i Nicole „Nik” Virella (1872, Return of the Living Deadpool). 

Scenarzysta: Tom Taylor
Ilustrator: Djibril Morissette-Phan, Nik Virella
Typ oprawy: miękka ze skrzydełkami
Data premiery: 20.11.2019
Liczba stron: 168
Cena z okładki: 49,99 zł
PUNISHER MAX TOM 7

Zanim narodził się Punisher, istniał Frank Castle – mąż, ojciec i żołnierz walczący o życie w wojnie wietnamskiej. Dlaczego po powrocie poświęcił się karaniu przestępców? Może od początku pisany był mu ten los? Czy też bezwzględny mściciel przebudził się w nim dopiero w zielonym piekle Wietnamu? Czy przetrwa do ostatnich dni Ziemi zniszczonej przez katastrofę nuklearną? 

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach Born #1–4, Barracuda Max #1–5, The Tyger, The Cell, The End i The Platoon #1–6. 

Ich autorem jest zdobywca Nagrody Eisnera Garth Ennis (Kaznodzieja, Hellblazer, Hitman). Ilustracje są dziełem Daricka Robertsona (Transmetropolitan), Gorana Parlova (Czarna Wdowa: Powrót do domu), Johna Severina (Sgt. Fury and his Howling Commandos), Lewisa LaRosy (Harbinger) i Richarda Corbena (Hellblazer, Hellboy).

Scenarzysta: Garth Ennis
Ilustrator: Richard Corben, Lewis LaRosa, Goran Parlov, Darick Robertson, John Severin
Tłumacz: Marek Starosta
Typ oprawy: twarda
Data premiery: 20.11.2019
Liczba stron: 496
Cena z okładki: 119,99 zł
STAR WARS FILM. STAR WARS - OSTATNI JEDI

Seria „Star Wars Film” jest komiksową adaptacją filmów z uniwersum Star Wars: od tych najstarszych („Nowa nadzieja”) po najnowsze („Ostatni Jedi”). Po raz pierwszy klasyczne filmowe historie zostały przedstawione w komiksach kierowanych do najmłodszych czytelników (już od 8. roku życia), którzy dopiero poznają odległą galaktykę i być może nie obejrzeli jeszcze wszystkich części gwiezdnej sagi. Rey poznaje ścieżki Jedi u mistrza Luke’a Skywalkera na planecie Ahch-To, a jednocześnie wyczuwa dziwną więź, która łączy ją z Kylo Renem. Tymczasem Najwyższy Porządek, pomimo zniszczenia bazy Starkiller, nadal jest o włos od pełnej władzy nad galaktyką. Na drodze stoi jedynie Najwyższy Porządek pod wodzą generał Lei Organy. 

Scenarzysta: Alessandro Ferrari
Ilustrator: Igor Chimisso, Stefano Simeone
Tłumacz: Maciek Drewnowski
Typ oprawy: miękka
Data premiery: 20.11.2019
Liczba stron: 80
Cena z okładki: 19,99 zł
POLECAMY TAKŻE:

MIGHTY MORPHIN POWER RANGERS ROK PIERWSZY

Komiks dla wielbicieli popularnego serialu. I nie tylko! Tommy – Zielony Ranger – choć uwolnił się od klątwy Rity Odrazy, nadal zmaga z jej konsekwencjami. Po czyjej stronie się teraz opowie? Czy uda mu się odzyskać pełnię mocy? Trzymająca w napięciu akcja i dynamiczne rysunki – komiksowa wersja Power Rangers doskonale oddaje ducha serialu. Scenariusz napisał Kyle Higgins (Batman, Nightwing), a zilustrował go Daniel Bayliss. 

Komiks w niesamowitym, innowacyjnym stylu przywraca Power Rangers do życia. Nie tylko przywołuje wspomnienia naszych dawnych, rangerskich czasów, lecz także wprowadza powiew współczesności, dzięki czemu czytelnik chce wciąż więcej i więcej. Zielony Ranger zdecydowanie poleca! Jason David Frank Tommy Oliver, pierwszy Zielony Ranger 

Scenarzysta: Steve Orlando, Kyle Higgins, Mairghread Scott
Ilustrator: Daniel Bayliss, Corin Howell, Jonathan Lam, Hendry Prasetya, Thony Silas
Tłumacz: Zofia Sawicka
Typ oprawy: twarda
Data premiery: 20.11.2019
Cena z okładki: 99,99 zł 
Liczba stron: 348
Do sprzedaży w listopadzie nakładem Egmontu trafią także: 

Oto Tosia. Gdzie jesteś, Panie Precel? Tom 2
Batman. Zimne dni. Tom 8
Batman. Zimne dni. Tom 8 – polska okładka Warszawa
Dom Szeptów. Moc podzielona. Tom 1
Hellboy. Hellboy w piekle. Tom 7
Komiksy są super. Ptyś i Bill. Przygody spaniela. Tom 5
Kraina Lodu. Droga do domu
Kraina Lodu. W poszukiwaniu siebie
Liga Sprawiedliwości. Totalność. Tom 1
Liga Sprawiedliwości. Totalność. Tom 1 – polska okładka Aquaman Gdańsk
Liga Sprawiedliwości. Totalność. Tom 1 – polska okładka Green Arrow Białystok
Liga Sprawiedliwości. Totalność. Tom 1 – polska okładka Green Lantern Gdańsk
Liga Sprawiedliwości. Totalność. Tom 1 – polska okładka Wonder Woman Kraków
Liga Sprawiedliwości. Totalność. Tom 1 – polska okładka Wonder Woman Warszawa
Słowik ze Stepney. Tom 3
Thorgal. Pustelnik ze Skellingaru. Tom 37
Thorgal. Pustelnik ze Skellingaru. Tom 37
30 dni nocy. Tom 1
Batman. Przeklęty
Green Lantern: Najczarniejsza noc
Jonka, Jonek i Kleks. Odwiedziny smoka
Promethea. Tom 2
Rick i Morty. Tom 6
Trolle z Troy. Tom 1
Wujek Sknerus i Kaczor Donald. Syn Słońca. Tom 1

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.