Wiadomości: Zapowiedzi wydawnictwa Egmont na wrzesień 2019

Zapowiedzi wydawnictwa Egmont na wrzesień 2019

2019-09-09 06:58:43 - źródło: Egmont.pl

Jakie komiksy zaplanował Egmont na wrzesień tego roku? Ciąg dalszy przygód Extraordinary X-Men i Amazing Spider-Mana, jednotomową przygodę Mockingbird, pierwszy tom przygód Strażników Galaktyki z 2008 roku i specjalne wydanie komiksów Jima Lee o X-Men. Szczegóły w rozwinięciu.


STRAŻNICY GALAKTYKI TOM 1

Kosmiczna drużyna Strażnicy Galaktyki (Guardians of the Galaxy) zdobyła wielką popularność dzięki filmom z kinowego uniwersum Marvela (2014, 2017) i odtąd stała się jednym z flagowych tytułów wydawnictwa Marvel Comics. Opowieść o wyrzutkach z różnych ras i cywilizacji, z różnych światów, którzy łączą siły i wspólnie ratują galaktykę przed rozmaitymi niebezpieczeństwami, świetnie sprawdziła się na ekranie, choć trzeba mieć świadomość, że jej twórcy dość wybiórczo podeszli do komiksowego pierwowzoru. Tym bardziej że tenże pierwowzór ma dość skomplikowaną historię. Strażnicy Galaktyki zadebiutowali w 1969 r. w Marvel Super-Heroes #14, stworzyli ich Stan Lee, Arnold Drake i Roy Thomas. Była to kosmiczna drużyna żyjąca w alternatywnej przyszłości za tysiąc lat od dzisiaj i właściwie niemająca niemal nic wspólnego z normalnym uniwersum Marvela.  

Komiksowi Strażnicy Galaktyki, którzy stali się inspiracją dla filmów, pojawili się w 2008 r. To współczesna grupa bohaterów (w tym Star-Lord, szop Rocket, Groot czy Gamora), którzy zebrali się w wyniku wydarzeń znanych z serii Anihilacja: Podbój (wydanej po polsku przez Egmont) i zdecydowali się stać na straży porządku w galaktyce. I przyjęli nazwę, którą wcześniej nosiła grupa żyjąca tysiąc lat później (efekt podróży w czasie i takich tam – w komiksach nie takie rzeczy się zdarzają). To właśnie ta seria, do której scenariusze piszą Dan Abnett i Andy Lanning, debiutuje we wrześniu w polskich księgarniach. Drugi i ostatni jej tom ukaże się w 2020 r.  

Tymczasem w sprzedaży wciąż znajduje się sześć tomów serii Strażnicy Galaktyki wydanej przez Egmont wcześniej w ramach Marvel Now!, które opowiadają o wydarzeniach rozgrywających się kilka lat później, w czasach gdy skład drużyny dokładnie zgadzał się z tym, który znamy z kinowego przeboju. Tę serię pisał Brian Michael Bendis. 

Podsumowując, istnieją trzy epoki Strażników Galaktyki. Najnowszą Egmont wydał już wcześniej, środkowa i najsłynniejsza ma premierę teraz, a pierwsza to zamierzchła przeszłość wydawnictwa Marvel.

Strażnicy Galaktyki tom 1

Scenarzysta: Dan Abnett, Andy Lanning
Ilustrator: Paul Pelletier, Brad Walker, Wes Craig
Tłumacz: Tomasz Sidorkiewicz
Data premiery: 18.09.2019
liczba stron: 300
cena z okładki: 89,90 zł
X-MEN. JIM LEE

Pierwsze zeszyty X-Men rysowane przez legendarnego Jima Lee!  

Wolverine wyrusza do Azji, żeby wspólnie z Psylocke zmieszyć się z Lady Mandarin i Dłonią. Następnie Logan poznaje Kapitana Amerykę i Czarną Wdowę. Oczywiście już ich pierwsze spotkanie to nie były nudne ploteczki przy kawie. Rogue i Magneto łączą siły z Nickiem Furym i Ka-zarem, żeby wspólnie zmierzyć się z Zaladane w Savage Land. A na koniec X-Men dowiadują się, że profesor Xavier znalazł się w niebezpieczeństwie, niezwłocznie wyruszają więc z misją ratunkową. Autorami scenariusza są Chris Claremont i Ann Nocenti.

X-Men. Jim Lee
Scenarzysta: Chris Claremont, Ann Nocenti
Ilustrator: Jim Lee
Tłumacz: Maria Jaszczurowska
Data premiery: 02.10.2019 (przedsprzedaż na MFKIG 2019)
cena z okładki: 99,99 zł
liczba stron: 312
EXTRAORDINARY X-MEN TOM 3. UPADEK KRÓLESTWA

Trzeci tom przygód X-Men z serii wydawniczej Marvel NOW! 2.0. Colossus sieje zniszczenie na całej Ziemi. Iceman i Nightcrawler starają się go zatrzymać, ale wszystko wskazuje na to, że jedynie Apocalypse jest w stanie to zrobić. W zamian domaga się jednak wypuszczenia go na wolność z więzienia w Przystani X. Czy X-Men zdecydują się na ten krok, mimo że może on zaważyć na przyszłości całego świata? Tymczasem Magik i Storm wyruszają na poszukiwanie Sapny – dziewczynka nie potrafiła zapanować nad swoimi mocami i przepadła bez wieści. Po drodze mutantki przemierzają światy, z których istnienia nie zdawały sobie sprawy. Czy uda im się uratować małą przyjaciółkę? A może ze zniknięciem Sapny wiąże się dużo poważniejsze niebezpieczeństwo? 

Autorem scenariusza jest Jeff Lemire (Czarny Młot, Łasuch), a rysunki stworzył Victor Ibañez (Jean Grey).

Scenarzysta: Jeff Lemire
Ilustrator: Victor Ibañez
Tłumacz: Maria Jaszczurowska
Typ oprawy: miękka ze skrzydełkami
Data premiery: 02.10.2019 (przedsprzedaż na MFKIG 2019)
Cena z okładki: 39,99 zł
liczba stron: 128
AMAZING SPIDER-MAN: GLOBALNA SIEĆ TOM 4. STARZY ZNAJOMI

Czwarty tom przygód Spider-Mana z serii wydawniczej Marvel NOW! 2.0. W Parker Industries dochodzi do wybuchu. Do czego jest zdolny Peter Parker, zarówno jako dyrektor firmy, jak i Spider-Man, żeby uratować swoich pracowników? Tymczasem Prowler zakrada się do siedziby Jackala, gdzie spotka dobrze znanego wroga, ale w… dość zaskakującej postaci. Nadchodzi też chwila, na którą wszyscy czekali: Doktor Octopus już zbyt długo tkwił uwięziony w ciele Living Braina i wraca z zupełnie nowym planem działania! Co gorsza, ktoś bliski Peterowi umiera. Parker jeszcze raz musi wybrać między życiem osobistym a odpowiedzialnością związaną z byciem Spider-Manem. Tym razem żadne rozwiązanie nie wydaje się dobre…  

Autorami scenariusza są Dan Slott (She-Hulk, Mighty Avengers) i Christos Gage, a rysunki przygotowali Giuseppe Camuncoli i R.B. Silva.

Scenarzysta: Dan Slott, Christos Gage
Ilustrator: Giuseppe Camuncoli, R.B. Silva
Tłumacz: Bartosz Czartoryski
Typ oprawy: miękka ze skrzydełkami
Data premiery: 02.10.2019 (przedsprzedaż na MFKIG 2019)
Cena z okładki: 39,99 zł
Liczba stron: 112
MOCKINGBIRD

Komiksowa bohaterka Mockingbird (w dosłownym tłumaczeniu „Przedrzeźniacz”) nigdy nie przebiła się do pierwszej ligi postaci Marvela. Bobbi Morse, świetnie wyszkolona tajna agentka SHIELD (z wcześniejszą karierą naukową – doktorat z biologii), choć pojawia się w komiksach od 1971 r., zawsze stanowiła raczej element drugiego planu. Z czasem dołączyła do Avengers, była żoną Hawkeye’a, ale nawet wśród kobiecych postaci w Marvelu ustępowała znaczeniem Czarnej Wdowie, Spider-Woman czy Jessice Jones. Z czasem zginęła, ale oczywiście – jak to w komiksach superbohaterskich – znaleziono pomysł na jej powrót (była nim „Tajna inwazja”, wielka opowieść o inwazji kosmicznej rasy Skrulli, w której okazało się, że prawdziwą Bobbi porwano, a zginęła podszywająca się pod nią kosmitka). 

Najnowszy, pierwszy samodzielny komiks o przygodach Mockingbird to opowieść o skutkach supermocy, jakich Bobbi nabyła kilka lat wcześniej, i o tym, jak wygląda życie samodzielnej komiksowej superbohaterki. To efekt coraz wyraźniejszego trendu – komiksowe żeńskie postacie przestają stanowić tylko tło dla superbohaterów płci męskiej. Znaczenie z pewnością miała też telewizyjna kariera Mockingbird – Adrianne Palicki zagrała ją w serialu „Agenci T.A.R.C.Z.Y.” i niewiele brakowało, by dostała swój własny serial telewizyjny (prace nad spin-offem „Most Wanted” były mocno zaawansowane w 2015 r., ale ostatecznie projekt upadł). 

Komiksowa seria „Mockingbird” to dzieło dwóch debiutujących na amerykańskim rynku komiksowym artystek – Chelsea Cain, wcześniej popularnej publicystki i autorki książek, oraz polskiej rysowniczki Katarzyny Niemczyk, która tak zaczęła swoją karierę na amerykańskim rynku komiksowym (wcześniej tworzyła ilustracje na potrzeby rynku gier). Wypatrzona w 2015 r. na Festiwalu Komiksowym w Łodzi przez ówczesnego łowcę talentów (a dziś redaktora naczelnego Marvela) C.B. Cebulskiego, któremu zaprezentowała swoje portfolio, Niemczyk już dwa miesiące później została oficjalną rysowniczką serii „Mockingbird”. Stworzyła osiem zeszytów, które znaleźć można w wydanym właśnie przez Egmont tomie, i po nich dostała kolejne zamówienia, również z innych wydawnictw. Jej kariera rozwija się w ostatnich latach coraz szybciej.

Scenarzysta: Chelsea Cain
Ilustrator: Katarzyna Niemczyk
Tłumacz: Weronika Sztorc
Data premiery: 02.10.2019 (przedsprzedaż na MFKIG 2019)
Liczba stron: 256
Cena z okładki: 69,99 zł

POLECAMY TAKŻE: 

INVINCIBLE TOM 5

Odkąd ojciec Invincible’a, Omni-Man, okazał się najeźdźcą z kosmosu planującym podbój Ziemi, Invincible wykonywał rozkazy Globalnej Agencji Obrony kierowanej przez Cecila Stedmana – bronił interesów naszej planety i rozprawiał się z jej wrogami. Był dobrym żołnierzem, ale teraz sytuacja się zmieniła. Invincible nie może już bez szemrania wypełniać poleceń. Nagle musi zmierzyć się z organizacją, dla której dotychczas pracował. Będzie się działo…

Scenarzysta: Robert Kirkman
Ilustrator: Ryan Ottley, Jason Howard
Tłumacz: Agata Cieślak
Typ oprawy: twarda
Data premiery: 02.10.2019 (przedsprzedaż na MFKIG 2019)
cena z okładki: 99,99 zł
Liczba stron: 352Pozostałe wrześniowe zapowiedzi:
Garfield. Tłusty koci trójpak. Tom 5
Na tropie kaznodziei. Tom 1
Smerfy i maszyna snów. Tom 37
Asteriks. Przygody Gala Asteriksa. Wydanie jubileuszowe
Batman – Biały Rycerz
Batman – Ślub. Tom 7
Bez twarzy
Bitwa
Bradl. Tom 4
Człowiek ze Stali
Komiksy są super! Lou! Struktura kryształu. Tom 3
Krasnolud Nap. Śmiech nadejdzie jutro. Tom 3
Kserkses: Upadek rodu Dariusza, świt ery Aleksandra
Kubatu. Ani mi się śni! Tom 4
Liga Sprawiedliwości – Bez Sprawiedliwości
Malutki Lisek i Wielki Dzik. Huk. Tom 5
Oto Tosia. Gdzie jesteś, Panie Precel? Tom 2
Planetary. Tom 2
Sandman Uniwersum
Sin City. Rodzinne wartości. Tom 5
Sisters. Nadmiar szczęścia. Tom 13
Śnienie. Ścieżki i wpływy. Tom 1

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.