Wiadomości: SDCC '19 Komiksowe zapowiedzi

SDCC '19 Komiksowe zapowiedzi

2019-07-24 13:48:48 - Rodzyn - źródło: Bleeding Cool, Marvel

San Diego Comic Con już za nami. Największy rozgłos zdobyły zapowiedź filmowej czwartej fazy oraz nowej ery w historii komiksowych mutantów. Nie zabrakło jednak także zapowiedzi nowych serii na październik i listopad tego roku, w tym m.in. nowej serii o przygodach Mary Jane i Doctora Dooma. 

Na chwilę przed Comic-Conem zapowiedziano powrót serii o przygodach Ghost Ridera. Tym razem jednak podjęty zostanie wątek nie jednego, a dwóch bohaterów. Johnny Blaze obecnie jest królem Piekła, broniąc świat przed hordą demonów chcących się z niego wydostać oraz innymi piekielnymi władcami, chcącymi przejąć jego tron. W międzyczasie Danny Ketch, chociaż wolałby robić coś innego, musi zostać ziemskim duchem zemsty, gdy jego "brat" panuje nad Piekłem. Scenariusz: Ed Brisson, rysunki: Aaron Kuder.

GHOST RIDER #1Coś co miało być częścią MARVEL COMICS #1000 przerodziło się w dużo większym projekt. AMAZING SPIDER-MAN: FULL CIRCLE #1 napiszą BY NICK SPENCER, JONATHAN HICKMAN, GERRY DUGGAN, AL EWING, CHIP ZDARSKY, KELLY THOMPSON i JASON AARON, a zilustrują CHRIS BACHALO, CHRIS SPROUSE, GREG SMALLWOOD, MICHAEL ALLRED, RACHAEL STOTT, VALERIO SCHITI, CAMERON STEWART i MARK BAGLEY. Wezwanie S.H.I.E.L.D. prowadzi Petera Parkera na światową wyprawę, jakiej jeszcze nie miał okazji przeżyć, próbując po raz kolejny uratować świat! Gościnnie: Nick Fury, Wolverine i Peter Porker, the Spectacular Spider-Ham! 

AMAZING SPIDER-MAN: FULL CIRCLE #1

MARVEL ZOMBIES: RESPAWN #1 autorstwa PHILLIPA KENNEDY JOHNSONA oraz LEONARDA KIRKA, to one-shot, który będzie wstępem do miniserii o zombie jaka pojawi się w 2020 roku na rynku. Gdy ciało Galactusa pojawia się w układzie słonecznym, Avengers, X-Men i Fantastyczna Czwórka muszą je zbadać. Zbyt późno orientują się, że ciało jest źródłem zagrożenia, które zamienia kolejnych bohaterów w krwiożerczych łowców! Czy ktokolwiek przetrwa tę wyprawę? Czy uda im się powstrzymać zarazę przed dotarciem na Ziemię? 

MARVEL ZOMBIES: RESPAWN #1

Victor Von Doom powróci w październiku z nową serią, DOCTOR DOOM. Scenarzystą został Christopher Cantwell (współtwórca Halt and Catch Fire), a narysuje Salvador Larroca. Po tym, jak Doom był przeciwny badaniom prowadzącym do stworzenia sztucznej czarnej dziury, mierzy się z wizją innego życia dla siebie. Gdy w wyniku ataku terrorystycznego ginie mnóstwo ludzi, Doom staje się głównym podejrzanym. Teraz musi uciekać nie tylko przed prawem, ale i przed... samym sobą? 

Doctor Doom #1

Pojawił się teaser historii 2099, która rozpocznie się w listopadzie na łamach Amazing Spider-Man.

2099

Miles Morales odwiedzi Multiwersum w miniserii SPIDER-VERSE. To sześcioczęściowa historia od Jeda McKaya i m.in. takich rysowników jak Juan Frigeri, Arthur Adams, Stuart Immonen i Stacey Lee.


Red Goblin powróci na łamach RED GOBLIN: RED DEATH #1 od scenarzystów Pata Gleasona, Roba Fee i Seana Ryana z rysunkami Pete'a Woodsa, już w październiku. Poznamy w nim, co się działo po historii AMAZING SPIDER-MAN #798,gdy Norman Osborn stał się Red Goblinem.Red Goblin: Red Death cover

Mary Jane zagości we własnej serii - THE AMAZING MARY JANE autorstwa Leah Williams i Carlosa Gomeza. Seria kontynuować będzie wątki z numeru 25. serii AMAZING SPIDER-MAN, gdzie MJ wraca do zawodu aktorki.

SDCC 2019 Amazing Mary Jane cover

W serii Guardians of the Galaxy od Donny'ego Catesa zostanie podjęty wątek Annihilacji.

Annihilation


Sara Pichelli pokazała przykładowe plansze z miniserii Spider-Man do scenariusza J.J. Abramsa i jego syna. 

First Color Look at Sara Pichelli's Interiors for Abrams Spider-Man
First Color Look at Sara Pichelli's Interiors for Abrams Spider-Man
First Color Look at Sara Pichelli's Interiors for Abrams Spider-Man
First Color Look at Sara Pichelli's Interiors for Abrams Spider-Man

Pierwszy numer miniserii trafi do sprzedaży 18 września.

Deadpool dopiero co skończył przygody w jednej serii, a już wkrótce rozpocznie przygody w nowej.


Marvel Comics to Relaunch Deadpool With #1 in October

Zaprezentowano logo grudniowego eventu, jednak nie znany jest jego tytuł ani szczegóły historii. Do tej pory spekulowano, że będzie miał on związek z Mephisto, ale też i Ghost Riderem.Zaprezentowano przykładowe plansze z serii Ghost Rider #1

Marvel Unveils 1st Look at Ghost Rider #1, Marvel Tales, and Comic Boxes at SDCC

W ramach komiksowej czteroczęściowej miniserii Star Wars: The Rise of Skywalker – Allegiance zobaczymy wydarzenia poprzedzające film Star Wars: Rise Of The Skywalker. Scenariusz: Ethan Sacks, rysunki: Luke Ross. Marco Chechetto stworzył łączące się okładki.


IDW wyda Star Wars Adventures: Return to Vader’s Castle, kontynuację Tales from Vader's Castle. Scenariusz: Cavana Scott. Każdy zeszyt poświęcony innemu złoczyńcy, pojawią się kolejno Darth Maul, Moff Tarkin, Asajj Ventress, Jabba The Hutt i Darth Vader. Kolejne numery co tydzień przez cały październik.Star Wars: The Rise of Kylo Ren to czteroczęściowa miniseria do scenariusza Charlesa Soule'a. Opowie historię Kylo Rena i jego Rycerzy Ren. Nie znane są szczegóły.


Trzy postaci, które debiutowały w grze Marvel Future Fight, dostaną własne one-shoty. Scenariusz: Alyssa Wong, rysunki m.in. Jon Lam, Kevin Libranda, Gang Hyuk Lim. Future Fight Firsts zadebiutuje w październiku z “Crescent and Io” #1, “White Fox” #1 i “Luna Snow” #1. Swój komiksowy debiut zaliczyły na łamach ‘War of the Realms: New Agents of Atlas’, a wkrótce pojawią się we własnej serii.Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.