Wiadomości: Zapowiedzi Egmont na luty 2019

Zapowiedzi Egmont na luty 2019

2018-12-12 18:53:55 - Rodzyn - źródło: Egmont.pl

Poznaliśmy już tytuły, jakie w przyszłym roku nakładem wydawnictwa Egmont pojawią się w lutym na sklepowych półkach. Wśród nich kolejny tom Ms Marvel, zbiorcze kompletne wydanie nagradzanej serii Vision (zwycięzcy Avalonów roku 2016), pierwsze tomy Avengers od Marka Waida i All-New Wolverine. Na dokładkę szóśty tom Deadpool Classic i kolejny numer Star Wars Komiks. Szczegóły wydań w rozwinięciu.
STAR WARS KOMIKS 1/2019 DARTH VADER. WALKA DO KOŃCA

EgmontII19_p1


Dwumiesięcznik dla miłośników komiksu i fanów Star Wars. Co dwa miesiące gruby magazyn z najnowszymi komiksami Star Wars, wydawanymi od 2015 roku przez wydawnictwo Marvel Comics. W każdym numerze prezentowane są zamknięte opowieści komiksowe. W pierwszym numerze w 2019 roku znajdą się dwie historie z cyklu Darth Vader – Mroczny Lord Sithów, rozgrywającego się wkrótce po przejściu Anakina Skywalkera na ciemną stronę Mocy. 

W pierwszej z nich Jocasta Nu, bibliotekarka z Archiwów Jedi, usiłuje ocalić dziedzictwo zakonu jasnej strony po wielkiej czystce, a Vader wraz z inkwizytorem muszą jej w tym przeszkodzić. W drugiej ktoś śmie wyznaczyć nagrodę za głowę Vadera...


Scenarzysta: Charles Soule
Ilustrator: Giuseppe Camuncoli
Tłumacz: Jacek Drewnowski
Typ oprawy: miękka
liczba stron: 132
cena z okładki: 19,99 zł
Data premiery: 28.02.2019MS MARVEL tom 5 SUPERSŁAWNA


EgmontII19_p4

Kiedy Kamala dołączała do drużyny Avengers, nie sądziła, że w jej życiu zmieni się tak wiele. Szkoła, rodzina i przyjaciele zeszli na dalszy plan, a pozbawione obrońcy Jersey City znalazło się na celowniku pewnej podejrzanej firmy deweloperskiej. Gdy Ms Marvel próbuje ratować rodzinne miasto, szybko do niej dociera, że pod jej nieobecność w okolicy i w życiu jej bliskich zaszły większe zmiany, niż sądziła. Co ukrywa jej brat Aamir? I kim jest dziewczyna, która kręci się wokół Brunona? 

Scenariusz tego tomu napisała G. Willow Wilson (Cairo, Air, A-Force), a zilustrowali go: Adrian Alphona (Runaways), Nico Leon (Hulk, Spider-Man) i Takeshi Miyazawa (Runaways, Spider-Man Loves Mary Jane). 

Scenarzysta: G. Willow Wilson
Ilustrator: Adrian Alphona, Takeshi Miyazawa, Nico Leon
Tłumacz: Anna Tatarska
Typ oprawy: twarda
liczba stron: 144
cena z okładki: 39,99 zł
Data premiery: 27.02.2019VISION

EgmontII19_p6

Vision jest syntezoidem, czyli androidem korzystającym z syntetycznych ludzkich narządów i krwi. Jego twórcą jest Ultron, który przy jego użyciu zamierzał zniszczyć Avengers. Vision zwrócił się jednak przeciw swojemu twórcy i od tamtej pory walczy w szeregach superbohaterskiej drużyny. Wraz z żoną i dwojgiem dzieci Vision postanowił osiąść na amerykańskiej prowincji i wieść zupełnie zwykłe, spokojne życie. Niespodziewany atak uruchomi lawinę zdarzeń, które szybko obrócą ten plan wniwecz… Dlaczego wszystko się posypało? Co do tego doprowadziło? Czy był to przypadek? A może fatum? 

Autorem scenariusza jest Tom King, a rysunki przygotowali Gabriel Hernandez Walta i Michael Walsh. 

Scenarzysta: Tom King
Ilustrator: Gabriel Hernandez Walta, Michael Walsh
Tłumacz: Marceli Szpak
Typ oprawy: miękka ze skrzydełkami
cena z okładki: 69,99 zł
liczba stron: 272
Data premiery: 27.02.2019DEADPOOL CLASSIC tom 6

EgmontII19_p7

Jego ciało się rozsypuje. Jego współlokatorzy spiskują przeciw niemu. Jego rzekomy ojciec rzucił na niego klątwę. Krótko mówiąc, Deadpool ma naprawdę przechlapane, a do tego zadarł z najpotężniejszymi władcami świata Marvela – jednym z Asgardu i jednym z Wakandy. Czy uda mu się z tego wszystkiego wykaraskać? Gościnnie występują: Thor, Loki, Czarna Pantera i inni!

Autorami tego tomu są scenarzyści Christopher Priest (Black Panther, Deathstroke) i Glenn Herdling (Namor the Sub-Mariner) oraz rysownicy: Paco Diaz (Thunderbolts), Andy Smith (Green Lantern), Jim Calafiore (Exiles), Sal Velluto i Gus Vazquez.

Scenarzysta: Christopher Priest, Glenn Herdling
Ilustrator: Gus Vazquez, Paco Diaz, Andy Smith, Jim Calafiore, Sal Velluto
Tłumacz: Bartosz Czartoryski
Typ oprawy: twarda
liczba stron: 312
cena z okładki: 99,99 zł
Data premiery: 27.02.2019AVENGERS tom 1 SIEDMIU WSPANIAŁYCH

EgmontII19_p8

Iron Man. Thor. Kapitan Ameryka. Vision. Herosi, którzy od dawna działają w pojedynkę, muszą się zjednoczyć, aby ocalić świat przed wrogiem z kosmosu. Pomagają im Nova, Ms Marvel i Miles Morales – młodzi poszukiwacze przygód, którzy zrobią wszystko, żeby zasłużyć na miano największych ziemskich bohaterów. Czy nowi Avengers zdołają pokonać dzielące ich różnice? Kto będzie musiał opuścić drużynę... i kto naprawdę pociąga w niej za sznurki? Oto pierwszy tom przygód Avengers z nowej serii wydawniczej Marvel NOW! 2.0. 

Scenariusz tego tomu napisał Mark Waid (Daredevil, Deadpool, Fantastyczna Czwórka), a rysunki stworzyli Mahmud Asrar (All-New X-Men, Supergirl) i Adam Kubert (Avengers i X-Men: Axis, Ultimate X-Men, Wolverine: Geneza II).

Scenarzysta: Mark Waid
Ilustrator: Mahmud Asrar, Adam Kubert
Tłumacz: Marek Starosta
Typ oprawy: miękka ze skrzydełkami
liczba stron: 168
cena z okładki: 39,99 zł
Data premiery: 27.02.2019ALL-NEW WOLVERINE tom 1 CZTERY SIOSTRY

EgmontII19_p14

Laura Kinney, znana też jako X-23, dobrze wie, czym jest pragnienie zemsty. Kiedyś źli ludzie wyrządzili jej krzywdę i zrobili z niej bezwzględną zabójczynię. Z pomocą Logana stała się jednak kimś więcej i po jego śmierci postanowiła zawalczyć o lepszy świat jako nowa Wolverine. Teraz chce tego samego dla swoich sióstr – klonów, które uciekły z laboratoriów korporacji Alchemax Genetics. Dziewczyny nie czują bólu i najwyraźniej nie znają empatii. Czy Laura zdoła ocalić je przed ich oprawcami... i ich własną żądzą zemsty? 

Scenariusz tego tomu napisał Tom Taylor (Star Wars, Superior Iron Man, Teczka), a rysunki stworzyli David Lopez (Catwoman, Wolverine i X-Men) i David Navarrot.

Scenarzysta: Tom Taylor
Ilustrator: David Lopez, David Navarrot
Tłumacz: Weronika Sztorc
Typ oprawy: miękka ze skrzydełkami
cena z okładki: 39,99 zł
liczba stron: 144
Data premiery: 27.02.2019W lutym premierę mieć będą także:

13 lutego

Czarne Smerfy. Tom 14
Gigant Mamut. Tom 1/2019. Ci wspaniali Rzymianie
Halloween Blues
Hellboy. Burza i pasja. Piekielna narzeczona. Tom 6
Lucky Luke. Kuzyni Daltonów. Tom 12
Lucky Luke. Narzeczona Lucky Luke’a. Tom 54
Podniebny Harry. Holywoodland. Tom 2

27 lutego

Batman – Detective Comics – Deus Ex Machina. Tom 4
Kajko i Kokosz – Wielki turniej (język ukraiński)
Komiksy są super! Lou! Sielanka. Tom 2
Liga Sprawiedliwości. Dziedzictwo. Tom 5
Ludzie Północy. Saga europejska. Tom 3
Ostatni kryzys
Relax. Tom 3
Rick i Morty. Tom 3
Superman – Action Comics – Booster Gold. Tom 5

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.