Wiadomości: Conan powraca z nową serią

Conan powraca z nową serią

2018-08-24 21:19:56 - Redakcja - źródło: Marvel.com

W styczniu 2019 r. postać Conana powróci do Marvel Comics w nowej serii zatytułowanej Conan The Barbarian. Dziś poznaliśmy nazwiska twórców, którzy mają za nią odpowiadać.

Scenarzystą został Jason Aaron a rysownikiem Mahmud Asrar. Za okładki odpowiedzialny ma być Esad Ribic, a kolory nałoży Matt Wilson.

Pierwsza 12-częściowa opowieść pokaże wiele różnych okresów i aspektów podróży Conana, od Cymerii po Aquilonię i nie tylko. Stąd właśnie jej jej nazwa - The Life and Death of Conan. Zdaniem Aarona, to, co było fascynujące w dziełach Howarda, to jego umiejętność pokazywania postaci w różnych miejscach i czasach, w interakcjach z różnymi bohaterami w nowym otoczeniu, prowadząc nowe życie. Dlatego też Aaron postara się to uchwycić także w swojej historii. Scenarzysta uwielbia Conana od trzynastego roku życia i czuje się stworzony do tej pracy i cieszy się, że nadarzyła się taka okazja. Podobnie wypowiada się Asrar, który wymienia Johna Buscemę jako jednego z artystów będących dla niego inspiracją przez te lata. 

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.