Wiadomości: Marvel wyda ponownie starsze historie o Conanie

Marvel wyda ponownie starsze historie o Conanie

2018-08-07 23:13:23 - Łukasz Świniarski - źródło: Hollywood Reporter

Marvel Entertaiment coraz bardziej promuje nową linię komiksów o Conanie, do których licencja powróci do nich w przyszłym roku. Oprócz niedawno ujawnionych omnibusów zawierających komiksy o wspomnianym bohaterze z lat 70. XX wieku, Dom Pomysłów ogłosił również wydanie Conan Chronicles Epic Collection, nową linię przedruków przygód herosa z Cimerii od innych wydawców.

Dwa pierwsze tomy serii to będą: Out of the Darkome Hills, który ukaże się w lutym 2019 roku, oraz The Heart of Yag-Kosha, który ukaże się w kwietniu. Gromadzą one w sumie 40 numerów wydanych przez Dark Horse Comics od 2004 roku. We wspomnianych Omnibusach znajdą się prace Kurta Busieka, Timothy'ego Trumana, Cary'ego Norda, Paula Lee oraz kilku innych. W pierwszym z albumów zebrano numery 0-19 a w drugim 20-39.

Wydawnictwo Marvel ogłosiło również trzecią serię tomów zbierających wcześniejsze przygody Conana. Będzie to seria Conan: Hyborian Tales Epic Collection. Podobnie jak opisywane powyżej albumy, również zawierać będzie zeszyty wydawane przez Dark Horse Comics. Znajdą się tam różne pojedyncze numery oraz miniseriie wydane w latach 2004-2016.

Fani Marvela mają również otrzymać w 2019 roku aż trzy nowe serie komiksowe o przygodach Conana.

W Polsce historie wydawane przez Dark Horse pojawia się za sprawą wydawnictwa Egmont już w tym miesiącu. 22. sierpnia do sprzedaży trafi Conan. Narodziny Legendy tom 1.

Both 'Conan Chronicles' and 'Conan: Hyborian Tales' book series begin in 2019, alongside the already announced 'Conan: The Original Marvel Years' hardcovers.

  

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.