Wiadomości: Przegląd Dnia 18.05.2018

Przegląd Dnia 18.05.2018

2018-05-18 21:11:32 - Redakcja - źródło: YouTube, ComicBook, CBR, Newsarama, BleedingCool

W najnowszym Przeglądzie Dnia przeczytacie o szczegółach zapowiedzianej serii West Coast Avengers, o nowej miniserii Venom: First Host, kilka informacji na temat fabuły filmowej Captain Marvel oraz zobaczycie kilka klipów związanych z Uniwersum Marvela.

* Od kilku tygodni wiemy, że w filmie pt. Captain Marvel pojawi się agent Phil Coulson a dokładniej jego młodsza wersja. Aktor Clark Gregg który wcielał się tę postać w kilku filmach z pierwszej fazy MCU i w serialu Agents of SHIELD ostatnio w wywiadzie dla Entertaiment Weekly zdradził kilka szczegółów, jaką wersję jego postaci zobaczymy w obrazie o przygodach Carol Danvers. Z jego słów wynika, że akcja filmu ma dziać się około 8-10 lat przed fabułą pierwszego filmu o Iron Manie. Coulson ma być wtedy początkującym agentem TARCZY. Dodatkowo Gregg skomplementował twórców kinowego Marvela, obsadę opisywanego filmu a szczególnie fakt, jak uwielbia pracować z Brie Larson. Jest także podekscytowany świetnym scenariuszem i umieszczenia fabuły Captain Marvel w latach 90 XX wieku.

* Pierwszy spot telewizyjny filmu Ant-Man and The Wasp.
* Jeśli chodzi o fabułę filmu o Captain Marvel, to nie powinniśmy oczekiwać typowego origin story. A przynajmniej tak twierdzi jeden z producentów tego obrazu, Nate Moore. Twórcy kinowej wersji przygód Carol Danvers chcą jego zdaniem obalić strukturę pokazującą w wielu filmach z MCU, a nie tylko początki zdobycia przez daną postać niezwykłych zdolności, ich treningu a na końcu filmu walki z czarnym charakterem. Moore dodaje, iż widzowie powinni przygotować się na zobaczenie czegoś, czego wcześniej nie widzieli. Już samo otwarcie filmu ma znacznie się różnić od tego, do czego jesteśmy przyzwyczajeni. Fabuła ma być ułożona strukturalnie w sposób, który sprawi wrażenie niespodziewanego i zachwyci publiczność.

Ten sam producent wspomina także, że po premierze Avengers 4 kończy się wiele kontaktów aktorów występujących w filmach z MCU. Co oznacza, iż Marvel Studios będzie musiało wprowadzić nowe postaci, które zastąpią popularnych do tej pory bohaterów. Nate Moore ma nadzieje, że zyskają oni rzesze fanów głównie tych już znających ekranizacje komiksów z Domu Pomysłów. Na tym etapie, na razie nie wiadomo, którą z nowych postaci zobaczymy w przyszłości w kinowym MCU.

* Ryan Penagos oraz Tucker Marcus omawiają ich zdaniem najciekawsze komiksy, jakie w tym tygodniu wydał Marvel w nowym cyklu na kanale Marvel Entertaiment w serwisie YouTube pt. Marvel’s The Pull List.* Najnowszy klip z filmu Deadpool 2, w którym możemy zobaczyć potyczkę w więzieniu pomiędzy Cablem a Wadem Wilsonem.
* Już za kilka tygodni odbędzie się święto dla wszystkich fanów gier, czyli E3 Expo w Los Angeles. Wśród wielu wystawców oraz firm, które wezmą udział w tym wielkim wydarzeniu, pojawi się również Sony i będzie reklamować najnowsze gry na swoje konsole Playstation 4 i Playstation 4 Pro. Wśród nich znajdziemy grę o przygodach Spider-Mana, która ma pojawić się w sprzedaży 7 września. Machina promującą ten tytuł już ruszyła, czego dowodem jest ogromny 8-piętrowy mural pokazujący Człowieka Pająka, który został wzniesiony na ścianie jednego z wieżowców w samym centrum Los Angeles.* Pojawił się nowy spot telewizyjny wspólnej produkcji stacji FreeForm oraz Marvela, serialu Cloak and Dagger.* Już tej jesieni za sprawą Marvela pojawi się nowa limitowna seria o tytule West Coast Avengers której twórcami zostałi scenarzystka Kelly Thompson (Hawkeye) oraz rysownik Stefano Caselli (Iron Man). W skład tytułowej drużyny wejdą: dwie postaci o pseudonimie Hawkeye (Clint Barton oraz Kate Bishop), Gwenpool, Quentin Quire, America Chavez i niedawno wprowadzony na łamach serii o przygodach wspomnianej panny Bishop jej chłopak Johny aka Fuse.

Seria West Coast Avengers ma opowiadać o tym, że Kate Bishop postanawia ratować Los Angeles przed złoczyńcami, gdy Ci zauważają, iż to miasto nie ma swoich superbohaterów. Jednak będzie ona potrzebowała pomocy, by to zrobić. Dla scenarzystki opisywanej tu serii największym znakiem zapytania jest postać Ameriki, więc sądzi, że warto pokazać ten właśnie wątek. Dodatkowo zadając sobie pytania, czemu wraca ona do Los Angeles oraz czemu znów będzie współpracować z Kate. Ta nowa grupa ma utrzymywać się dzięki umowie i wsparciu finansowemu ze strony pewnej gwiazdy realisty show. Dodatkowo podano datę wydania pierwszego numeru West Coast Avengers (22 sierpnia) oraz zaprezentowano jego okładkę.* Okazuje się, że Eddie Brock nie był pierwszym gospodarzem dla kosmicznego symbiontu Klyntara bardziej znanego, jako Venom. Nie był też nim Spider-Man. Zatem kto? Tego dowiedzieliśmy się z pierwszego numeru Venom #1 (LGY #166) w scenie z udziałem legendarnego norweskiego wojownika i bohatera Beowulfa. To właśnie wtedy nastąpiło pierwsze spotkanie człowieka z Klyntarem.

Podczas gdy historia z retrospekcji zapewne będzie dalej rozwijana w kolejnych numerach nowej serii pt .Venom, to w 5 zeszytowej miniserii Venom: The First Host autorstwa Mike'a Costa (scenariusz) oraz z Marka Bagleya (rysunki) będziemy świadkami, jak pierwszy gospodarz symbiontu pojawia się we współczesności i poprosi o pomoc Venoma w uratowaniu nie tylko świata, ale także całej galaktyki. Zaprezentowano również okładkę pierwszego numeru autorstwa wspomnianego już Marka Bagleya.* W nowym odcinku Earth’s Mightiest Show prócz standardowej dawki newsów ze świata Marvela czy rozmowy z zaproszonym gościem (w tym tygodniu była, to Gillian Jacobs) zaprezentowano również ekskluzywny klip z finałowego odcinka 5. sezonu Agents of SHIELD.


Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.