Wiadomości: Przegląd Dnia 13.05. 2018

Przegląd Dnia 13.05. 2018

2018-05-13 08:21:51 - Redakcja - źródło: YouTube, CBR, BleedingCool, FKW

Dziś mamy dla Was parę słów na temat tworzonego przez Jona Favreu serialu Star Wars, wieści obsadowe z trzeciego sezonu Jessiki Jones, opinię Hugh Jackmana i Roba Liefielda na temat filmu Deadpool 2, wyjaśnienie dotyczące dwóch kokonów w MCU, MCU, zapowiedź annuala Cable and Deadpool oraz kilka innych newsów.

* Aktor Chadwick Boseman (Czarna Panthera) spotkał się z odtwórcami głównych ról w serialu Cloak and Dagger.* W czwartek 10. maja w Los Angeles odbyła się światowa premiera filmu Solo: A Star Wars Story (w Polsce premiera 18 maja) w reżyserii Rona Howarda. Na wydarzeniu tym był obecny także aktor, producent i reżyser Jon Favreu (trylogia Iron Man), który obecnie pracuje nad serialem telewizyjnym osadzonym w świecie Gwiezdnych Wojen. Zapytany przez jednego z dziennikarzy zdradził kilka szczegółów na temat wspomnianego projektu. Akcja serialu ma toczyć się pomiędzy wydarzeniami z Powrótu Jedi a Przebudzeniem Mocy, a dokładniej 7 lat po finale pierwszego z wymienionych filmów. W produkcji tej zobaczymy całkowicie nowych bohaterów, a do ich stworzenia zostaną wykorzystane najnowsze technologie podobne do tych, jakie obecnie są używane w filmowej adaptacji Króla Lwa właśnie w reżyserii Jona Favreu. Na razie nie zdradził on, gdzie ma mieć miejsce akcja tego jeszcze nie nazwanego serialu (robocza nazwa to Star Wars). Wiemy jedynie, że zadebiutować ma on na platformie streamingowej Disneya w przyszłym roku.* Pojawiły się nowe wieści castingowe odnośnie 3. sezonu serialu Jessica Jones. Opublikował je portal That Hastag Show. Są to opisy 4 nowych postaci, jakie pojawią się we wspomnianej produkcji. I tak kolejno są nimi:
Elliot - atrakcyjny, wysoki, wysportowany mężczyzna w wieku 30-40 lat o sporej charyzmie, do tego hazardzista i alkoholik. Dzięki swojemu urokowi potrafi dostosować się do każdych okoliczności. Występ regularny. Kontrakt roczny.
Collins - mężczyzna w wieku 30-50 lat o dobrej kondycji do tego niezwykle inteligentny oraz skrupulatny. Kieruje nim ciągła potrzeba bycia najlepszym. Występ regularny. Kontrakt roczny.
Keira - kobieta w wieku 48-52 lata o niesprecyzowanej jeszcze przez producentów przynależności rasowej. Bardzo inteligentna i piękna wiolonczelistka a zarazem profesor muzyki. Potrafi przetrwać każdy kryzys. Występ regularny. Możliwość kontraktu na dwa lata.
Zelda - kobieta w wieku 27-31 lat. Ambitna, inteligentna Afroamerykanka o sporych ambicjach zawodowych oraz talencie. Potrafi także wspierać oraz zaciekle bronić tych, których kocha. Występ regularny. Kontrakt wieloletni.

Wspomniany powyżej portal spekuluje, iż Collins, to w rzeczywistości Jackson założyciel firmy Power Broker Inc., który za jej pośrednictwem daje supermoce tym, którzy są w stanie za to sporo zapłacić. Bohater ten ma mieć także bliski związek z doktorem Malusem, złoczyńcą, którego mogliśmy zobaczyć w 2. sezonie przygód panny Jones. Spekulacje te oparte są na treści komiksów Marvela. Opierając się na tej wiedzy, przypuszcza się również, iż Elliot to Edward Garner, w komiksach założyciel Unlimited Class Wrestling Federation (UCWF), organizacji zrzeszającej zapaśników z supermocami. To właśnie wielu z nich otrzymało swoje zdolności za sprawą wspomnianej powyżej firmy Power Brocker Inc.

Dwie ostatnie z opisywanych postaci nie mają swoich odpowiedników w komiksach, jednak ich opisy już teraz mogą sugerować na potencjalne zamówienie 4. sezonu Jessiki Jones.

* Wśród wielu paneli przygotowanych w ramach Festiwalu Komiksowa Warszawa obywającego się w tym roku w dniach 17-20 maja fani Marvela także znajdą coś dla siebie. 

Czwartek
16:00 - 18:00 - Panel tłumaczy komiksów (w spotkaniu tym wezmą udział tłumacze z różnych wydawnictw). (Sala Spotkań). 

Piątek
10:15 - 11:15 oraz 11:30 - 12:30 - Zrób sobie komiks z Pikiem i Robim! - warsztaty prowadzą Piotr Kasiński i Robert Trojanowski (Sala Rzym).
14:45 -15:30 Mordobicie – dyskusja o książce Mordobicie o Marvelu i DC (Sala Spotkań).
17:00 - 17:45 - Ex Machina, Star Wars – spotkanie z amerykańskim rysownikiem Tonny’m Harrisem (Sala Spotkań).
19:30 - 21:00 - KOMIKSOWY MECZ KOSZYKÓWKI. (DOSiR Jagielońska 7).

Sobota
15:00 - 15: 40 - Zrób sobie komiks – spotkanie z autorami książki Piotrem Kasińskim i Robertem Trojanowskim (Sala Spotkań).
17:45 - 19:00 - Spotkanie z Tomaszem Kołodziejczakiem, redaktorem naczelnym wydawnictwa Egmont (Sala Spotkań).

Niedziela
15:30 - 16:30 - Spotkanie z wydawcami – rozmowa o planach na przyszłość (Sala Spotkań).

Po więcej szegółów na temat prelekcji oraz paneli zapraszamy TUTAJ

* Aktor Hugh Jackman znany najbardziej z roli Wolverine'a miał okazję zobaczyć przedpremierowo Deadpoola 2. Jego opinię możecie zobaczyć na filmiku poniżej, który zamieścił na swoim profilu na Instagramie.* Wielu fanów postaci Adama Warlocka spodziewało się jego występu gościnnego w filmie Stażnicy Galaktyki 2. Za to byli świadkami sceny, w której zrozpaczona przywódczyni rasy The Sovereign, Ayesha, patrzy na złoty kokon, w którym ma znajdować się stworzony przez nią Adam. Fani jednak już mieli okazję zobaczyć podobny kokon w scenie z filmu Thor: Mroczny Świat w muzeum Collectora. Całą sprawę wyjaśnił w końcu reżyser James Gunn twierdząc, że we wspomnianym filmie o przygodach syna Odyna mieliśmy do czynienia ze starożytną wersją kokonów rasy The Sovereign. Co wskazuje tym samym na fakt, iż wspomniana rasa kosmitów już od dłuższego czasu tworzy nowe formy życia. Dodatkowo nasuwa się pytanie, kto lub co znajdowało się zatem w starożytnym konie i czy jest ich więcej?* Czy w filmie Deadpool 2 zobaczymy scenę po napisach? Osoby, które miały już okazję zobaczyć wspomniany obraz twierdzą, że nie. To jednak jeszcze nie znaczy, iż takiej sceny w ogóle nie będzie, bo podobna sytuacja miała miejsce w 2016 roku podczas premiery pierwszego filmu o przygodach Pyskatego Najemnika. Tam również widzowie na wczesnych seansach nie widzieli takiej sceny, dopiero tydzień później po oficjalnej dacie premiery pojawiła się scena po napisach będąca nawiązaniem do filmu pt. Wolny dzień Ferrisa Buellera, więc istnieje spora szansa, iż taka scena również się pojawi w Deadpool 2.


*Magazyn Empire udostępnił najnowszą okładkę, która będzie dostępna wyłącznie dla ich subskrybentów. Są one często tworzone przez uznanych artystów związanych z daną marką. Gdy chodzi o Deadpoola, nie mógł to być nikt inny jak Rob Liefield.


A skoro już o nim mowa, na swoim Twitterze zdradził, że popłakał się pod koniec premiery drugiej części przygód Deadpoola, bo tak mu się ten film spodobał.

* Latem tego roku a dokładnie w sierpniu pojawi się komiks Cable and Deadpool Annual #1, który ma w jakiś sposób nawiązywać do swojej filmowej wersji, która już niedługo zawita do kin. Fabuła ma opowiadać o nowej pracy Deadpoola, do wykonaniu której będzie potrzeba mu pomoc jego starego kumpla Cable'a. Twórcami tego zeszytu zostali scenarzysta David F. Walker (Luke Cage) oraz Paco Diaz z grupą innych niewymienionych na razie rysowników. Zaprezentowano także okładkę tego wydania, którą widzicie poniżej.
* Seria o przygodach Fantastycznej Czwórki powraca do Marvela po trzyletniej przerwie w sierpniu tego roku. Z tej okazji zaprezentowano już teraz listę 20 różnych serii oraz ich alternatywne okładki, które prezentują wiele różnych wersji składu drużyny Fantastic Four.

Więcej alternatywnych okładek znajdziecie TUTAJ.

* Stacja ABC w końcu zdecydowała się ogłosić, iż serial Inhumans nie dostanie zamówienia na 2.sezon. Co wcale nie powinno dziwić, ponieważ opisywana produkcja spotkała się dość chłodnym odbiorem ze strony widzów jak i krytyków.

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.