Wiadomości: Jak narysować swój pierwszy komiks? - premiera książki Zrób sobie komiks

Jak narysować swój pierwszy komiks? - premiera książki Zrób sobie komiks

2018-05-10 19:22:25 - Informacja prasowa

Wczoraj do sprzedaży trafił album Zrób sobie komiks autorstwa Piotra Kasińskiego oraz Roberta Trojanowskiego. Szczegóły wydania znajdziecie w treści newsa.

Jak narysować swój pierwszy komiks? Ano wcale nie tak trudno. Udowodni to pewien duet pochodzący z tajnej organizacji – Ministerstwa Komiksu. Duet zakręconych nauczycieli, który włada ołówkami jak nie byle kto! Pik oraz Robi, bo o nich mowa, pokażą, jak stworzyć bohatera komiksu i jak dorysować mu emocje – co ma wymalowane na twarzy, co mu chodzi po głowie, a może i burczy w brzuchu? Wszystko to, kreska po kresce, dymek po dymku, zaprezentują komiksowi belfrowie w książce pod tytułem „Zrób sobie komiks”. 

Pik oraz Robi przygotowali mnóstwo kreatywnych zadań, nie tylko dla najmłodszych – ale z myślą o nich najczulszą, gdyż edukacja na pierwszym miejscu być musi! Nie tylko dla starej braci komiksowej – wszystkiego nie mogą przecież umieć! Autorzy z pewnością potrafią udowodnić, że każdy może tworzyć komiksy i świetnie się przy tym bawić. W końcu na naukę nigdy nie jest za późno, jak głosi prastare przysłowie… To co, zróbmy sobie komiks – swój pierwszy, niepowtarzalny? Albo drugi, bardziej zaawansowany? Wszystko dzięki sztuczkom Pika i Robiego.

Gdyby ktoś zastanawiał się (czuję, że tak być może), kim są Pik oraz Robi… Niech zdejmą maski! Puf! Tadam! Przed Państwem Pik – a więc Piotr Kasiński – oraz Robi – Robert Trojanowski we własnej osobie. To oni kryją się pod nauczycielskimi pseudonimami. Autorzy będący z komiksem za pan brat, dbający o jego tradycję i kultywujący ją z najwyższą mocą, między innymi we własnej Szkole Komiksu. Humorystyczną serię „Pik & Robi” tworzą od wielu lat.

Zrób sobie komiks
autorzy: Piotr Kasiński, Robert Trojanowski
liczba stron: 240
oprawa miękka
wydawnictwo: Znak emotikon
data premiery: 9 maja 2018Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.