Wiadomości: 4 pomysły na prawdziwy tytuł Avengers 4

4 pomysły na prawdziwy tytuł Avengers 4

2018-04-22 23:30:32 - Rodzyn

Już za kilka dni Avengers: Infinity War trafi na ekrany kin na całym świecie, w tym i w Polsce. Choć film nie miał jeszcze premiery, trwają już speckulacje na temat tytułu kolejnej odsłony przygód Mścicieli, które roboczo określa się po prostu Avengers 4. Postanowiliśmy przyjrzeć się kilku najbardziej interesującym propozycjom i sprawdzić, czy mają szansę się spełnić. 

Co wiemy o tytule czwartej części Avengers? Ma ona spoilerować wydarzenia z Infinity War oraz wywołać strach wśród fanów. Jaki tytuł mógłby czegoś takiego dokonać? Prześledźmy wspomniane możliwości.


Avengers: Infinity Gauntlet

Najprostsza myśl, ale takie czasem są najlepsze. Nawet jeżeli pod koniec Infinity War Thanos nie będzie w posiadaniu wszystkich Kamieni, tytuł może sugerować, że ktoś w końcu posiądzie pełnię ich mocy. Może pojawią się wielkie kosmiczne byty jak w komiksie? Co ciekawe, w komiksach najpierw poznaliśmy historię Infinity Gauntlet a dopiero potem Infinity War, ale nie pierwszy raz już tytuły miały niewiele wspólnego ze swoim komiksowym pierwowzorem, stąd nie jest to problem. Na korzyść tego tytułu działa też to, że w trakcie promocji filmu Strażnicy Galaktyki 2 Zoe Saldana właśnie tak odniosła się do czwartej części Avengers. 


Avengers Forever

W oryginalnej komiksowej miniserii o tym tytule zebrana została drużyna Avengers z różnych linii czasowych, by walczyć z wielkim zagrożeniem. W filmie podobny zabieg mógłby posłużyć walce z Thanosem. Wiele osób przypuszcza, że w czwartej części zobaczymy podróże w czasie, które zabiorą nas m.in. w czasu pierwszych Avengers. Także plotki o zaangażowaniu do filmu 16-letniej aktorki do roli Cassie Lang sugerują, że ta mogłaby pochodzić z przyszłości. 

Poza tym… mielibyśmy w angielskiej nazwie zabawę z Czwórką, ale też nawiązanie do hasła “Wakanda Forever”. Przy czym tytuł ten nie do końca budzi grozę, a taki miał z założenia być. Czy to kolejna zmyłka reżyserów?Avengers: Secret Invasion

Wprowadzenie Skrulli do walki byłoby dobrym zwrotem akcji. W dodatku Captain Marvel, która pojawi się za rok w kinach ma powiedzieć nieco więcej na ich temat. Do tego Danvers ma wesprzeć Avengers w czwartej części. Wszystko wydaje się naturalnie łączyć ale… jeżeli Avengers 4 ma być zwieńczeniem pewnych wątków w ponad 10 letniej historii MCU, czy Inwazja nie będzie przeciwieństwem tego? Wprowadzi nowe wątki i jeżeli już, to prędzej w Captain Marvel można by spodziewać się zaczerpnięcia wątków z Inwazji. Można jednak wiele się spodziewać po braciach Russo i nie wykluczamy tej opcji całkowicie.Avengers: Disassembled

Komiks, który odmienił komiksowych Avengers i był zwieńczeniem pewnej epoki w ich historii, podobnie mógłby zadziałać w filmie. Przy czym wiadomo, że byłoby to jedynie zaczerpnięcie tytułu, a nie samej historii, choć lekkie nawiązania mogą się pojawić, gdy mówimy np. o Scarlet Witch. Jednocześnie Disassembled to otwarcie dla nowej wersji drużyny Mścicieli i byłoby naturalnym wprowadzeniem do ery New Avengers. Tytuł budzi grozę, poniekąd może spoilerować zakończenie Infinity War, więc czemu by nie? 

No chyba, że Secret Wars nastąpią o wiele wcześniej niż moglibyśmy przypuszczać...

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.