Wiadomości: Captain America #700, czyli jak stworzyć nową historię ze starych kadrów

Captain America #700, czyli jak stworzyć nową historię ze starych kadrów

2018-04-16 20:52:02 - Rodzyn - źródło: Marvel

700. numer przygód Kapitan Ameryki przyniósł nam nie tylko finał historii o przeniesionym w przyszłość Rogersie, ale także bardzo interesujący dodatkowy całkiem nowy komiks, do którego rysunki stworzył Jack Kirby. Jak to możliwe?

W wywiadzie dla marvel.com Mark Waid, obecny scenarzysta serii Captain America, zdradził, że już jakiś czas temu przeglądając zbiorcze czarno białe wydania klasycznych komiksów Marvela wpadł mu do głowy pomysł na powtórne wykorzystanie tych kadrów. Zafasycynowało go to, jak spójni w formie byli tacy artyści jak Jack Kirby czy Steve Ditko oraz to jak długie były ich runy. 

Pytany o proces za stworzeniem nowej historii z tamtych kadrów, Waid wymienił kilka etapów. Po pierwsze, musiał wybrać odpowiednią postać, a rocznicowy numer serii Captain America aż prosił się o taką historię. Następnie skupił się jedynie na kadrach autorstwa Jacka Kirby'ego i Franka Giacoia z serii Tales of Suspence, na łamach której ukazywały się przygody Kapitana.

W następnej fazie Waid musiał wybrać takie kadry, które mogłby tworzyć w miarę spójną historię i które nie wymagały wielkiej ingerencji w rysunki czy dialogi. Później trzeba było się zdecydować na to, jaka to ma być historia. Z tego wszystkiego zostało około 150 stron, z których można było wybierać konkretne kadry. Zamiast użyć Photoshopa, Waid wolał traydcyjnie wydrukować wszystko i z tego powycinać opowieść. Gdy to już się udało, trzeba było wszystko oznaczyć, by graficy mogli kontynuować dalszy proces (chociażby Matt Wilson, który na nowo nałożył kolory na te kadry).

Wszystko to zajęło trzy dni pracy i Waid chętnie by to powtórzył z innym artystą, chociazby Stevem Ditko czy Jimem Aparo.Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.