Wiadomości: Marvel VS - nowa inicjatywa Marvela

Marvel VS - nowa inicjatywa Marvela

2018-04-01 09:21:12 - Rodzyn - źródło: MarvelPA

W ostatnich latach Marvel nie był skory do międzywydawniczych crossoverów. W kolejnych miesiącach ma to się jednak zmienić, gdyż Marvel zapowiedział właśnie inicjatywę o nazwie Marvel VS. Na ten moment we współpracę zaangażowały się takie wydawnictwa jak Archie Comics, Titan, Dark Horse, Image i DC, co jest największym zaskoczeniem. Jakie tytuły zapowiedziano? Szczegóły w rozwinięciu. 

W najbliższych miesiącach do sprzedaży trafi one-shot Batman/Daredevil, trzecie takie spotkanie w historii postaci. Za zeszyt odpowiedzialna będzie spora grupa twórców. Mamy tu takich scenarzystów jak Brian Michael Bendis, Charles Soule, Tom King i Mark Waid oraz tacy rysownicy jak Alex Maleev, Ron Garney, Brian Finch, Mikel Janin oraz Chris Samnee.Prawdopodobnie jeszcze w tym roku pojawi się także od dawna wyczekiwana kontynuacja komiksu The Punisher meets Archie (znanego również jako Archie meets The Punisher) o prostym tytule Archie meets The Punisher ... Again! (dostępny również z alternatywnym tytułęm jako The Punisher meets Archie... Again!). Autorem scenariusza będzie obecny scenarzysta serii o przygodach Archiego oraz wieloletni współpracownik Marvela, Mark Waid. Rysunki stworzą Dan Parent (Your Pal Archie) i Kris Anka (The Punisher, Runaways). Póki co zobaczyliśmy jedynie alternatywną okładkę, która prezentuje klasyczne kadry z pierwszego spotkania tych bohaterów. 


Nieokreśloną datę premiery ma także one-shot Doctor Strange/Doctor Who, będący efektem współpracy Titan i Marvela. Dwóch Doctorów spotka się po raz pierwszy, choć Doctor Who już kiedyś odwiedził Uniwersum Marvela. Nie wiemy tylko, który Doctor pojawi się tym razem, ale przypuszczamy, że będzie to najnowsza jego inkarnacja, Trzynastka. Za scenariusz one-shota odpowiedzianlny będą Simon Spurrier oraz Mark Waid. Rysunki komiksu stworzy Chritian Ward.


Kolejny tytuł to I hate Marvel, w którym Gertrude, bohaterka komiksu I hate Fairyland zmierzy się z superbohaterami i złoczyńcami Marvela. Twórcą komiksu jest oczywiście Skottie Young, twórca wspomnianej serii dla Image Comics jak i wielu komiksów Domu Pomysłów. 


Ostatnim z do tej pory zapowiedzianych komiksów jest The Witcher vs Wolverine, w którym nasz Wiedźmin zmierzy się z jedną z najpopularniejszych postaci Marvela, która dopiero co wróciła do życia. Scenarzystą one-shota będzie Jason Aaron, wieloletni scenarzysta przygód Wolverine'a, a za grafikę odpowiedzialni będą Francis Leinil Yu i Joe Querio. 


Żaden z powyższych tytułów nie otrzymał jeszcze swojej daty premiery ani oficjalnej okładki. Być może któryś z nich pojawi się w nadchodzących lipcowych zapowiedziach.


Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.