Wiadomości: Marvel zapowiada nową serię: The Immortal Hulk

Marvel zapowiada nową serię: The Immortal Hulk

2018-02-27 19:57:10 - Łukasz Świniarski - źródło: CBR

Już na czerwiec Marvel zapowiedział wydanie nowej serii komiksowej poświęconej przygodom Zielonego Olbrzyma pod tytułem The Immortal Hulk. Jej twórcami zostali scenarzysta Al Ewing oraz rysownik Joe Bennett. Kilka informacji o tym komiksie wraz z przykładowymi stronami oraz okładką pierwszego numeru znajdziecie w treści newsa. 

Nowa seria o Hulku ma opowiadać o perypetiach Bruce'a Bannera, który wykorzystuje swoje mroczne zielone alter-ego jako narzędzie sprawiedliwości oraz zemsty. Oprócz nowego otwarcia w życiu Bruce'a czytelnicy mają zobaczyć tu nową postać inspirowaną klasycznym serialem Incredible Hulk. W roli pomocnika pojawić ma się jedna z postaci kojarzona do tej pory z kanadyjskim zespołem superbohaterów Alpha Flight, Walter Langkowski (Sasquatch).

Ewing pytany, czy historia trwająca obecnie na łamach Avengers: No Surrender jakoś wpłynie na postać Hulka, potwierdził, że tak. Jednak nie trzeba znać tej opowieści, by móc cieszyć się z lektury Immortal Hulk. W Avengers #684 pojawi się jednak dodatkowa dziesięciostronicowa historia autorstwa właśnie Ewinga i Joe Bennetta, która ma być dobrym prologiem do wspomnianej serii i przystępną lekturą dla nowych fanów.

Na przestrzeni serii mają być podejmowane takie tematy jak śmiertelność, zadośćuczynienie czy zaprzeczenie. Głównym trzonem opowieści ma być fakt, że to seria o potworze, który nie może umrzeć, ale również o człowieku, który chcąc czynić dobro na świecie będzie musiał wykorzystać swoją mroczną stronę oraz wiarę, która ma go w tym wspomagać. The Immortal Hulk ma mieć wyjątkową oprawę graficzną oraz atmosferę, poważniejszy a nawet przerażający charakter. 

Twórcą okładek do wspomnianej serii został Alex Ross.

Pierwszy numer Immortal Hulk pojawi się w czerwcu.

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2018 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.