Wiadomości: David F. Walker oraz Chris Samnee odchodzą z Marvela

David F. Walker oraz Chris Samnee odchodzą z Marvela

2018-02-23 18:44:44 - Łukasz Świniarski - źródło: Bleedingcool

Pojawiły się już majowe zapowiedzi Marvela, a wraz z nimi wydawnictwo ogłosiło świeży start dla wielu swoich serii oraz postaci. Wiąże się to w pewnym stopniu ze zmianami na stanowiskach twórców, co wiąże się nie tylko z pojawieniem się nowych, ale i odejściem starych. Już teraz możemy poinformować o odejściu scenarzysty Davida F. Walkera oraz rysownika Chrisa Samnee.

Obaj poinformowali fanów o tym smutnym fakcie na swoich kontach w serwisie społecznościowym Twitter. Odejście Walkera najprawdopodobniej związane jest z faktem, iż tworzona przez niego seria o przygodach Luke'a Cage została niedawno skasowana przez Marvela. Jego zdaniem była to przedwczesna decyzja. Jego nowe serie zobaczymy już u innych wydawców m.in.  Bitter Root we współpracy z Sanfordem Greene i Chuckiem Brownem.

W przypadku rysownika Chrisa Samnee jest to kwestia kontraktu z Marvelem, który wraz z narysowaniem 700. numeru serii Captain America dobiegł końca, a współpraca nie została przedłużona. Zamieszczając informację na Twitterze o swoim odejściu podziękował także fanom za wsparcie, oraz Marvelowi za dziesięcioletnią współpracę. Czyżby Samnee miał przejść do DC podobnie jak niedawno zrobił to Brian Michael Bendis? Czas pokaże.


Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2018 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.