Wiadomości: Nowa seria o przygodach Black Panthera zapowiedziana na maj

Nowa seria o przygodach Black Panthera zapowiedziana na maj

2018-02-22 20:00:58 - Łukasz Świniarski - źródło: Marvel.com

Wśród kolejnych zapowiedzianych przez Marvela nowych serii, które mają ukazać się w maju, znajdują się także nowe przygody Black Panther. Ich scenarzystą wciąż będzie Ta-Nehisi Coates, a nowym rysownikiem Daniel Acuña. Kilka informacji o fabule tej serii oraz okładkę pierwszego numeru znajdziecie w treści newsa.


Czarna Panthera, który chronił Wakandę przed zagrożeniami głównie z zewnątrz, teraz odkryje, że jego rola jest owiele większa niż sobie wyobrażał. Okazuje się bowiem, że w multiversum znajduje się imperium stworzone w imieniu T'Challi. Ten wątek po raz pierwszy zobaczyliśmy w wydanym w 2017 roku one-shocie Marvel Legacy #1, a teraz w końcu dowiedzieć mamy się prawdy stojącej za powstaniem Intergalaktycznego Imperium Wakandy. Historia ma być mocno powiązana z wcześniejszymi opowieściami, by tym razem stworzyć coś nowego, i to dosłownie.

Dla scenarzysty tworzenie nowych przygód Czarnej Pantery to spore kreatywne wyzwanie. Jego zdaniem fani będą tym komiksem zachwyceni. Wspomina także, że dzięki rysunkom Acuñy, ludzie odczują sporą dawkę energii oraz intensywności opowiadanej historii. Pragnie, by ludzie poczuli, że to naprawdę świeża fabuła, i sądzi, iż mu się udało taką stworzyć.

Nowa seria o Black Panther ma być dobrym, a wręcz idealnym punktem na rozpoczęcie przygody z tą postacią. Rysownik Daniel Acuña dodaje, iż ma nadzieję, że ludzie dostrzegą tę zaprezentowaną przez niego, nową i osobistą wizję postaci Black Panthera. Jego prace mają być inspirowane, pracami wcześniejszego artysty serii o przygodach Czarnej Pantery, czyli Briana Stelfreeze, ale również innych artystów, którzy lata wcześniej tworzyli komiksy o tym superbohaterze.

Pierwszy numer serii Black Panther ma się ukazać 23 maja.

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2018 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.