Wiadomości: Dan Slott opuszcza serię Amazing Spider-Man

Dan Slott opuszcza serię Amazing Spider-Man

2018-01-19 18:41:22 - Redakcja - źródło: CBR

Dan Slott, obecny scenarzysta głównej serii o przygodach Spider-Mana, poinformował w wywiadzie dla serwisu Vulture, że wraz z 801. numerem serii Amazing Spider-Man kończy swoją pracę przy niej. To jednak nie koniec jego przygody z wydawnictwem Marvel, gdyż jeszcze w tym roku przejmie po Brianie Michaelu Bendisie serię o przygodach Iron Mana. Szczegóły wywiadu znajdziecie w treści newsa.

Marvel sugerował odejście Slotta już w grudniu, kiedy pojawiła się zapowiedź Amazing Spider-Man #797, gdzie Norman Osborn powraca by znów uprzykrzyć życie Pająkowi. 

Slott zdradził w wywiadzie, że decyzja o odejściu w tym momencie została przez niego podjęta dawno temu, jednak z wielu powodów musiał ukrywać tę informację i zapewniać, że będzie wiecznie pisał przygody Petera Parkera. Podobnie było gdy rozpoczął erę Superior Spider-Mana, kiedy musiał na każdym kroku negować powrót Petera. Mówi, że nie czuł się z tym najlepiej, ale taka jest rola scenarzystów. Slott mówił dalej, że sam postanowił sobie w 2014 roku, że gdy przepracuje 10 lat nad Amazing Spider-Manem i dobije 800 numerów, będzie to najlepszy moment na rozstanie z postacią, gdyż kolejna wielka okazja byłaby zbyt odległa. Dopiero jakisczas później przekazał swoje plany redaktorom Marvela. 

Scenarzysta zdradził, że tylko jedna rzecz mogłaby go utrzymać przy tytule dłużej: zostanie scenarzystą, który stworzył najwięcej zeszytów o przygodach Spider-Mana. Tytuł ten należy obecnie do Briana Michaela Bendisa, który od lat tworzył przygody Ultimate Spider-Mana i różne kolejne wariacje tego tytułu. Slott śmiał się, że gdyby wiedział wcześniej, że Bendis przejdzie do DC i przestanie pisać Pająka, pewnie jego decyzja by się zmieniła. Żartem dodał, że być może poprosi Marvela w przyszłości o jakąś serię typu Web of Spider-Mana i po napisaniu około 20 numerów przejmie wspomniany tytuł od Bendisa.

Amazing Spider-Man #801, który będzie ostatnim przez niego napisanym komiksem o Człowieku Pająku, ma się ukazać w czerwcu tego roku.

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.