Wiadomości: Marvel ponownie z prawami do Conana

Marvel ponownie z prawami do Conana

2018-01-14 16:04:27 - Rodzyn - źródło: CBR

Conan Barbarzyńca powraca do Marvela po osiemnastu latach. Marvel i Conan Properties International ogłosili w piatek porozumienie, zgodnie z którym wydawnictwo ponownie zyska prawa do wydawania komiksów o Conanie od stycznia 2019 roku. 

Conan, który debiutował w roku 1932, pojawił się na łamach komiksów Marvela w  1970 roku na łamach serii Conan the Barbarian autorstwa Roya Thomasa i Barry'ego Windsor-Smitha. Popularność tego tytułu sprawiła, że niewiele później zaczęto wydawać czarno-biały magazyn Sword of Conan (niedawno seria ta pojawiła się na polskim rynku dzięki jednej z kolekcji Hatchette), a także kilka innych serii. 

Aktualnym wydawcą historii o Conanie jest Dark Horse, posiadający do niego prawa od 2003 roku. W 2015 roku wydawnictwo to stracił na rzecz Marvela także prawa do komiksów ze świata Gwiezdnych Wojen. 

Marvel opublikował dwie grafiki promujące to przejęcie, jedną autorstwa Esada Ribica, drugą od Mike'a Deodato Jr.'a, jednak nie podaną szczegółów co do tego, kto będzie tworzył nową serię.  


Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.