Wiadomości: Jim Starlin kończy współpracę z Marvelem

Jim Starlin kończy współpracę z Marvelem

2017-12-20 21:07:52 - Rodzyn - źródło: Bleeding Cool

Jim Starlin, współtwórca Thanosa i wielu innych postaci należących do Marvela, kończy swoją współpracę z wydawnictwem. Planowana na przyszły rok powieść graficzna Thanos: Infinity Siblings będzie pierwszą częścią jego finałowej trylogii o Szalonym Tytanie.

Starlin przez wiele lat był główną osobą odpowiedzialną za kierunek rozwoju Thanosa, jednak wraz z rozwojem filmowego uniwersum Marvela, również przy powstawaniu komiksów zaczęły następować zmiany. Mimo wielu próśb, redakcja Marvela odmówiła mu pisania głównej serii o przygodach jego ukochanej postaci, przekazując zaś tę rolę najpierw Jeffowi Lemire a później Donny'emu Catesowi, aktualnemu scenarzyście przygód Thanosa. 

Starlin nie ukrywa, że rozumie taką praktykę i chęć innego podejścia do postaci, jednak plany, jakie Cates ma na nowe historie o Thanosie pokrywają się częściowo z tym, co on sam zaplanował dla Thanosa w dalszych częściach najnowszej trylogii powieści graficznych. Tom Brevoort, redaktor Marvela, zatwierdził tamten scenariusz mimo iż znał plany Starlina. Początkowo wypierał się, iż to on zatwierdził tamtą hstorię, później nie widział między nimi podobieństw, by w końcu stwierdzić, że to wszystko to po prostu przypadek. Starlin jest zawiedziony tą sytuacją, gdyż seria o Thanosie ukaże się dużo wcześniej niż jego powieści i nie jest w stanie nic w tej kwestii zrobić. 

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2018 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.