Wiadomości: Kasacje serii wśród marcowych zapowiedzi

Kasacje serii wśród marcowych zapowiedzi

2017-12-20 21:06:40 - Rodzyn - źródło: CBR

Wczoraj poznaliśmy zapowiedzi Marvela na marzec przyszłego roku i choć nie dostaliśmy oficjalnego komunikatu ze strony wydawnictwa, oznacza to koniec dla kilku tytułów z ich oferty, chociażby serii Hawkeye, Generation X czy Unbelievable Gwenpool. O szczegółach i potencjalnych kasacjach innych tytułów dowiecie się z dalszej treści newsa. 

Jak to zwykle bywa, Marvel nie podaje oficjalnego komunikatu co do końca danej serii i informacje często są źródłem domysłów potwierdzanych przez niektórych pracowników wydawnictwa lub samych twórców. O kasacji Unbelievable Gwenpool dowiedzieliśmy się z Twittera Heather Antos, edytorki Marvela: lutowy numer serii będzie ostatnim. Podobnej informacji co do Generation X udzieliła scenarzystka serii Christina Strain. Sina Grace, autor solowych przygód Icemana również upublicznił informację o kasacji swojego tytułu. 


Hawkeye o przygodach Kate Bishop doczeka się swojego końca w marcu, co potwierdziła Kelly Thompson. Jednocześnie zdradziła, że coś nowego i ciekawego może wkrótce zostać zapowiedziane. Zapowiedź nowego numer Captain Marvel również brak informacji w zapowiedziach, jednak Margaret Stohl zapewnia fanów, że pracuje z resztą twórców nad kolejnymi numerami. Czy to jedynie miesięczna przerwa w wydawaniu czy może sygnał nowej #1 na okładce? Być może ze względu na zamieszanie bohaterki w wydarzenia z Infinity Countdown doczeka się jakiejś miniserii związanej z tym komiksem.

W marcowych zapowiedziach brak także takich serii jak DefendersAmerica czy Luke Cage. Pierwsza z nich być może zostaje zamknięta ze względu na odejście Briana Michaela Bendisa. O problemach przygód Cage'a z przyciągnięciem do nich większej publiki mówił w niedawnym wywiadzie jej scenarzysta David F. Walker, więc bardzo prawdopodobne, że niewiele po zmianie swojej numeracji i ten tytuł zostanie zamknięty. W związku z Americą brak dodatkowych informacji. O potencjalnej kasacji w przyszłym miesiącu mówi się także w przypadku Champions i She-Hulk.


Z uwagi na konstrukcję zapowiedzi serii Star Wars: Poe Dameron, i ona była brana pod uwagę przy wymienianiu potencjalnie skasowanych serii. Jej scenarzysta, Charles Soule, zapewnił, że to jeszcze nie koniec. Widać jednak, że seria w naturalny sposób dogania już wydarzenia z filmu i nie wiadomo, co by w niej później mogło się wydarzyć.

Kasacja każdego z tych tytułów nie jest aż tak wielkim zaskoczeniem jeżeli spojrzy się na ich sprzedaż, co jest głównym powodem Marvela do zamykania swoich serii. Każda z nich była częścią inicjatywy Marvel Legacy, która miała zapewnić powrót do bardziej klasycznych historii po kontrowersyjnym Secret Empire

Być może w kolejnych dniach poznamy więcej szczegółów na temat tych serii, a koniec kolejnych serii zostanie zapowiedziany. Będziemy informować Was na bieżąco. 


Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2018 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.