Wiadomości: Infinity Countdown zamiast kolejnych numerów Guardians of the Galaxy

Infinity Countdown zamiast kolejnych numerów Guardians of the Galaxy

2017-12-17 14:21:44 - Rodzyn - źródło: Bleeding Cool

Kilka tygodni temu dowiedzieliśmy się, że 151. numer serii Guardians of the Galaxy wraz z kolejnymi znika z zapowiedzi. Zawartość tego zeszytu trafić ma do one-shota Infinity Countdown: Adam Warlock, gdzie przedstawione zostaną szczegóły powrotu tej postaci. Co jednak z resztą zaplanowanej historii? 

Duet odpowiedzialny za ostatnią serię o Strażnikach Galaktyki, Gerry Duggan i Aaron Kuder, przeniesie ich przygody na strony Infinity Countdown, w której to miniserii złączą się losy wielu postaci ze świata Marvela. Wszystko za sprawą Kamieni Nieskończoności, które do tej pory wydawały się być nieobecne w odrodzonym świecie, by nagle powrócić. Trzy z nich trafiły w ręce bohaterów (Wolverine, Star-Lord, Captain Marvel), ale co z resztą?

To wszystko wiąże się z powodem kasacji serii o przygodach Strazników, gdyż zdaniem redakcji Marvela historia jaka się z nimi wiązała wykraczała poza łamy serii i dotyczyła tak wielu postaci z różnych zakątków uniwersum, że musieli to jakoś zaznaczyć. Sama historia to jednak dopiero wstęp do czegoś większego i o wiele ważniejszego. 

Wszystko zacznie się w lutym wraz z one-shotem Infinity Countdown Prime do scenariusza Duggana i z rysunkami Mike'a Deodato. Na 48 stronach poznamy lokalizację wszystkich sześciu Kamieni, a także dodatkową historię opowiadającą o historii Kamieni i Uniwersum Marvela. Dopiero miesiąc później rozpocznie się właściwa miniseria Infinity Countdown z rysunkami Aarona Kudera.

A co potem? Bohaterom przyjdzie zmierzyć się z kolejejnym nieuchronnym końcem świata. Gdy rozpocznie się walka o Kamienie, pojawi się nowa, niespotykana dotąd broń. Jaki jest jej cel i jaką destrucyjną siłę uwolni? Wszystko to będzie mieć wpływ na wszystkich bohaterów, od tych ulicznych po kosmicznych. 


Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2018 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.