Wiadomości: Disney kupił pakiet większościowy 21 Century Fox

Disney kupił pakiet większościowy 21 Century Fox

2017-12-14 16:29:47 - Łukasz Świniarski - źródło: Różne

Disney odzyskał prawa do X-Men oraz Fantastic Four, a stało się to możliwe w momencie finalizacji transakcji nabycia pakietu większościowego 21 Century Fox na kwotę 52,4 miliarda dolarów.

Umowa o przejęciu przez Disneya kluczowych aktywów oddziału rozrywkowego Foxa została oficjalnie ogłoszona. Zgodnie z warunkami umowy Disney przejmie na własność filię i działy telewizyjne 21st Century Fox, a także sieci afiliacyjne, takie jak FX. Disney kupuje aktywa za 52,4 miliarda dolarów.

Zgodnie z warunkami umowy, Fox zachowa Fox News Channel, Fox Broadcasting (który obsługuje sieć FOX) oraz kanały sportowe FS1 i FS2. Poza studiem filmowym i telewizyjnym Disney, kupuje także 30% udziałów Foxa w platformie internetowej HULU, wiele regionalnych sieci sportowych i udział w sieci Sky w Europie.

Dla nas fanów Marvela najważniejszy jest jednak fakt, iż Disney, a co za tym idzie Marvel, odzyskał prawa do X-Men oraz Fantastic Four, które teraz należeć mają do MCU! Wejdzie także w posiadanie oryginalnych nie zremasterowanych przez Georga Lucasa wersji Gwiezdnych Wojen. Dodatkowo Disney zyska znacznie większą bibliotekę tytułów i szerszą sieć dystrybucji (także na platformie Netflix) tym samym wzmacniając pozycję swojej firmy na świecie.


Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.