Wiadomości: Marvel na NYCC '17: dzień pierwszy

Marvel na NYCC '17: dzień pierwszy

2017-10-06 21:09:44 - Rodzyn - źródło: NYCC' 17

Za nami pierwszy dzień trwającego New York Comic-Con, gdzie nie mogło zabraknąć Domu Pomysłów. Brak wielkich zapowiedzi, ale i tak poznaliśmy kilka nowych informacji. 

Dzień rozpoczął się od opublikowania przez wydawnictwo filmiku z wiadomością od Stana Lee, który wsparł obecną linię wydawniczą Marvela, mówiąc, iż Dom Pomysłów zawsze był miejscem przyjaznym dla kobiet i wszelkich mniejszości, potępiając tym samym osoby, którym przeszkadza zróżnicowana oferta Marvela.

Weapon H, postać która zadebiutowała w niedawnym crossoverze Weapons of Mutant Destruction rozgrywającym się między seriami Weapon X i Totally Awesome Hulk, dostanie własną serię. Tytuł wystartuje w marcu, nie wiadomo, czy będzie pisany przez Grega Paka. 

W styczniu pojawią się dwa Annuale: X-Men Gold Annual, gdzie pojawi się oryginalny skład Excalibur, oraz X-Men Blue Annual, który rozpocznie crossover z serią Venom pod tytułem Poison X. Twórcami pierwszego będą Marc Guggenheim i Leah Williams, a drugiego Cullen Bunn i Edgar Salazar.

W kwietniu wystartuje seria Marvel Super Hero Adventures, skierowana do młodszych czytelników. Jest ona częścią inicjatywy o tej samej nazwie, która ma trafić głównie do dzieci w wieku przedszkolnym. Poza komiksem pojawi się także seria animacji, książki dla dzieci i wiele innych. Autorami komiksu będą Jim McCann i Dario Brizuela. 

Charles Soule chce stworzyć ważną historię o Daredevil'u i pomóc ma mu w tym umieszczenie Wilsona Fiska na stołku burmistrza Nowego Jorku. Kingpin rozpoczyna swoje urzędowanie od pozwania wszystkich superbohaterów. Dowiedzieliśmy się także, że Ron Garney powróci do rysowania Matta Murdocka w numerach #598-600. 

Soule, jako autor maxiserii Astonishing X-Men, zaznaczył, że jej głównym celem jest przywrócenie do świata żywych Charlesa Xaviera. Powód jego powrótu poznamy prawdopodobnie w szóstym i siódmym numerze tego tytułu.

Potwierdzono, że Scott Lang będzie nowym członkiem Strażników Galaktyki, wspólnie dołączając do Nova Corps. Gerry Duggan ujawnił, że Adam Warlock nie będzie jedynym bohaterem, który powróci w jubileuszowym numerze. Na łamach komiksu pojawi się Beta Rey Bill.

W historii Venom Inc., crossoverze między Amazing Spider-Man a Venom, powróci Flash Thomspon. Z grafiki ujawnionej na NYCC wynika, że powróci on do roli Agenta Venoma, a dokładniej zostanie Agentem Anti-Venomem. 

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.