Wiadomości: Nowości komiksowe Egmontu na wrzesień 2017

Nowości komiksowe Egmontu na wrzesień 2017

2017-09-06 19:34:34 - Rodzyn - źródło: Informacja prasowa

W tym miesiącu Klub Świata Komiksu wyda kolekcję trzech niezapomnianych opowieści o Hulku – najsilniejszym superbohaterze wszech czasów, czyli Hulk. Koniec i inne opowieści. Wśród innych pozycji oryginalnie wydanych przez Marvela znajdziecie także: Wolverine: Trzy miesiące do śmierci, tom 1; All-New X-Men: Jeden z głowy, tom 5 i Guardians of the Galaxy (Strażnicy Galaktyki): Strażnicy w rozsypce, tom 4. Fanom Gwiezdnych Wojen polecamy zaś niewydana dotąd w Polsce kontynuację kultowego komiksu Cienie Imperium w ramach serii Star Wars Legendy. Opisy tych tomów wraz z okładkami znajdziecie w rozwinięciu newsa.


Premiera 20 września 2017 r. Prapremiera 15 września (MFKiG)

Hulk: Koniec i inne opowieści
Scenariusz: Peter David, Joe Keatinge
Rysunki: George Pérez, Dale Keown, Piotr Kowalski
Przekład: Kamil Śmiałkowski
Oprawa: twarda
Objętość: 252 strony
Format: 170x260
Cena okładkowa: 79,99 zł
ISBN: 978-83-281-1864-5
Język oryginału: angielski
Seria: Marvel Classic

Kolekcja trzech niezapomnianych opowieści o Hulku – najsilniejszym superbohaterze wszech czasów. Autorem dwóch z nich jest laureat Nagrody Eisnera, powieściopisarz i scenarzysta Peter David (The Incredible Hulk, X-Factor), o którym mówi się, że na nowo zdefiniował postać Hulka. W pierwszej, mistrzowsko narysowanej przez George’a Péreza (Avengers, Infinity Gauntlet), poznajemy porywającą wizję przyszłości, w której wojna nuklearna doprowadziła ludzkość na skraj zagłady. Przeniesiony w czasie Bruce Banner musi stawić czoło wrogowi, którego tylko on może pokonać – a także stanąć do ostatniej bitwy ze swoimi demonami.

W drugiej opowieści, którą narysował Dale Keown (The Incredible Hulk), towarzyszymy Hulkowi w wędrówce po postapokaliptycznym świecie, w którym nie został już nikt oprócz niego. Czy pozostawiony sam sobie zielony olbrzym zdoła zachować choć odrobinę człowieczeństwa? Trzecia historia przedstawia pozbawionego pamięci Bruce’a Bannera podczas rozpaczliwej ucieczki ulicami Paryża. Ktoś najwyraźniej chce nagiąć do swojej woli jego potworne alter ego... Scenarzystą tej pełnej akcji opowieści jest Joe Keatinge (Glory), laureat Nagród Eisnera i Harveya. Rysunki stworzył polski twórca Piotr Kowalski (Gail, Sex).
All-New X-Men: Jeden z głowy, tom 5
Scenariusz: Brian M. Bendis
Rysunki: Stuart Immonen, David Marquez
Przekład: Kamil Śmiałkowski
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 144 strony
Format: 167x255
Cena: 39,99
ISBN: 978-83-281-1933-8
Język oryginału: angielski
Seria: Marvel Now

Piąty tom serii o oryginalnych X-Men, którzy przenieśli się do współczesności. Jean Grey zdołała uciec sprzed kosmicznego trybunału Shi’ar, wygląda jednak na to, że wróciła na Ziemię odmieniona. Co to oznacza dla niej samej – oraz dla reszty X-Men? Tymczasem Bractwo Złych Mutantów wciąż czyha na nastoletnich mutantów... 

Za scenariusz tego albumu odpowiada wielokrotnie nagradzany Brian Michael Bendis (Era Ultrona, Strażnicy Galaktyki, Ultimate Spider-Man). Autorami rysunków są Stuart Immonen (Sam strach, Ultimate Spider-Man) oraz David Marquez (Civil War II, Invincible Iron Man).Guardians of the Galaxy (Strażnicy Galaktyki): Strażnicy w rozsypce, tom 4
Scenariusz: Brian M. Bendis
Rysunki: Nick Bradshaw
Przekład: Paulina Braiter
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 156 stron
Format: 167x255
Cena okładkowa: 39,99 zł
ISBN: 978-83-281-2711-1
Język oryginału: angielski
Seria: Marvel Now

Czwarta odsłona przygód słynnej kosmicznej drużyny superbohaterów. Po zniknięciu Star-Lorda Strażnicy Galaktyki potrzebują świeżej krwi w zespole. Właśnie szykują się na przyjęcie nowych członków – Venoma i Kapitan Marvel – gdy pojawia się niespodziewane zagrożenie, które może doprowadzić do rozpadu drużyny. Gdzie się podział Peter Quill? Jakie konsekwencje dla Ziemi będzie miało jego zniknięcie? I czy Star-Lord zdoła uciec nowemu, tajemniczemu wrogowi bez pomocy Strażników?

Scenarzystą tej historii jest wielokrotnie nagradzany Brian Michael Bendis (Era Ultrona, Ultimate Spider-Man, Uncanny X-Men), a za rysunki odpowiada Nick Bradshaw (Astonishing X-Men, Wolverine i X-Men). Dodatkowo w albumie znajdują się dwie opowieści autorstwa Dana Abnetta i Andy’ego Lanninga, znanych z wcześniejszych przygód Strażników Galaktyki.Wolverine: Trzy miesiące do śmierci, tom 1
Scenariusz: Paul Cornell
Rysunki: Ryan Stegman, Gerardo Sandoval
Przekład: Sebastian Smolarek
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 156 stron
Format: 167x255
Cena okładkowa: 39,99
ISBN: 978-83-281-1946-8
Język oryginału: angielski
Seria: Marvel Now

Po utracie zdolności regeneracji Wolverine chce coś udowodnić. Jednak zanim znów stawi czoło Sabretoothowi, musi stać się silniejszy niż kiedykolwiek – choć będzie to znacznie trudniejsze, niż mu się wydaje. Ile trzeba, by Logan odwrócił się od swojej szkoły i przyjaciół z X-Men? Czy naprawdę dołączył do grupy złoczyńców? Czy zdoła pokonać swoje demony, czy też na zawsze przejdzie na ciemną stronę? 

Autorem tej historii jest pisarz i scenarzysta Paul Cornell, znany między innymi z powieści i komiksów ze świata Doctora Who. Rysunki stworzyli Ryan Stegman (The Superior Spider-Man) i Gerardo Sandoval (Venom).

Premiera 27 września 2017 r.

Cienie Imperium – Ewolucja
Scenariusz: Steve Perry
Rysunki: Ron Randall
Przekład: Jacek Drewnowski
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 120 stron
Format: 167x255
Cena z okładki: 49,99 zł
ISBN: 978-83-281-1889-8
Język oryginału: angielski
Seria: Star Wars Legendy

Niewydana dotąd w Polsce kontynuacja kultowego komiksu Cienie Imperium, której akcja rozgrywa się wkrótce po wydarzeniach z filmu Powrót Jedi. Przywódca przestępczej organizacji Czarne Słońce, książę Xizor, zginął z ręki Dartha Vadera. Zabójczyni, która była prawą ręką Xizora – android Guri – szuka sobie miejsca w galaktyce. Jej cybernetyczny umysł skrywa cenne tajemnice, więc Guri staje się pożądaną zdobyczą, ściganą zarówno przez łowców nagród, jak i przez rebeliantów z Lukiem Skywalkerem na czele.

W kolekcji Star Wars Legendy prezentujemy najciekawsze pozycje z dorobku wydawnictwa Dark Horse Comics, które przez ćwierć wieku publikowało komiksy osadzone w uniwersum Gwiezdnych Wojen.

15. września rozpoczyna się Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi, na którym tradycyjnie będzie obecny również Egmont i Klub Świata Komiksu. W tym roku stoisko Egmont będzie dostępne dla odwiedzających na wprost wejścia głównego – stoisko numer 0 w sektorze E. Większość tytułów wrześniowych będzie dostępna przedpremierowo właśnie na Festiwalu.

Zachęcamy także do zapoznania się z pozostałą ofertą wydawnictwa, a tam m.in.

We wrześniu wydawnictwo Egmont rozpoczyna wydawanie albumów komiksowych z cyklu DC Odrodzenie (w oryginale DC Universe Rebirth), w której zaprezentuje najważniejszych i najpopularniejszych superbohaterów. Do końca roku na rynek trafi, aż 16 serii, m.in. Batman, Superman, Wonder Women, Green Arrow, Flash, Suicide Squad. W salonach EMPIK równolegle do zwykłej serii będzie dostępna w sprzedaży specjalna, limitowana wersja ze srebrnymi okładkami.
 
Do rąk czytelników trafią też cztery nowe komiksy laureatów Konkursu im. Janusza Christy na komiks dla dzieci: Pikapidula. Wszyscy na pokład; Oto Tosia. W poszukiwaniu Pietrostwora; Maja i Minizaury. Odnaleziony świat; Oskar i Fabrycy. Straszne smoczysko oraz trzeci tom doskonałego komiksu dla najmłodszych odbiorców z wcześniejszej edycji konkursu Malutki Lisek i Wielki Dzik. Świt.
 
Oprócz tego premierę będą miały także kolejne tomy takich serii jak: Bradl, Gnat, antologia prac z magazynu Relax, Millenium czy też Kaznodzieja. Swoją premierę będzia miał także pierwszy tom serii o nietypowej grupie superbohaterów Czarny młot. Tajna geneza.

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2018 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.